האם יש צורך בהסכם ממון?

vg04285

New member
במידה ולא אנקוט בצעדים שהוצעו

האם עדיין מבחינת החוק הכסף לעזרה לדירה והירושה יחלוקו בצורה יחסית לטובתי?
האם רוב הסיכווים שזה לא יחולק כרכוש משותף?

vg04285

New member
האם יש צורך בהסכם ממון?

אני מעדיפה להמנע מהסכם ממון מהרבה סיבות,
אך יש שני דברים שבעתיד יהיו לא שוויוניים בצורה קיצונית שאני מעוניינת להגן עליהם במקרה של פרידה :
1. עזרה כספית מההורים ברכישת דירה
2. ירושה
שאלות:
1. האם יש צורך בהסכם ממון במקרה זה?, להבנתי ירושה ומתנות כספיות מההורים לא נחשבות כרכוש משותף.
2. האם כדאי לחתום על הסכם אחר? אולי הסכם נפרד על כל מתנה או ירושה.
3. האם קיימות המלצות להתנהלות מסויימת שיכולות להגן עליי במקום הסכם ממון.
לא אכפת לי שתהיה חלוקה כלשהי בנושאים הנ"ל אבל שתהיה חלוקה לפי התרומה של כל צד ולא חלוקה שיוויונית.
תודה.

מתי יש צורך בהסכם ממון

שלום רב,

עזרה כספית שנותנים ההורים, בין אם לרכישת דירה (שלמרות העזרה אני מבין שתירשם בחלקים שווים על שם שני בני הזוג) ובין אם לכל צורך אחר, לא מוגנת בהעדר הסכם ממון.
אם את רוצה להבטיח שבמקרה של גירושין, הדירה שתירכש תהיה שלך או שלפחות חלק יותר גדול מחצי ממנה יהיה שלך בגלל העזרה הכספית העודפת שלך, זה מחייב קביעה מפורשת בהסכם ממון. אפשרות אחרת היא לרשום את הדירה על שם ההורים.
הפתרון שהוצע כאן של שטר חוב להורים וכו', נתפס ע"י בתי המשפט כפיקטיבי ברוב המקרים. בית המשפט מתייחס מאוד בחשדנות להסכמי "הלוואה" משפחתיים, אלא אם מראים שאכן מדובר בהלוואה אמיתית, עם החזרים וכו'. הסכם ממון הוא פתרון הרבה יותר בטוח.
לגבי כספי ירושה, עקרונית על פי החוק בן הזוג לא יהיה זכאי לכספים או נכסים שקיבלת בירושה, אך זאת בתנאי ושמרת על הפרדה שלהם מהכספים המשותפים.
כל האמור כאן הוא בגדר מידע כללי בלבד ואני מציע לך לא להסתמך על האמור בפורום, אלא לצורך קבלת מושג כללי בלבד. ההמלצה החד משמעית היא לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין שתחום עיסוקו בדיני משפחה.

למעלה