האם יש

BravoMan

Active member
יש תוכנה שנקראת Evolution

היא חופשית (במלוא מובן המילה) וזמינה גם ל-Windows. לאומרות שאינה חלק מ-OO היא קרובה מאוד ל-Outlook מבחינת פונקציונליות ואפילו יש דמיון במראה. http://www.dipconsultants.com/evolution

ב-THUNDERBIRD ניתן לשלב את GOOGLE CALENDAR

פתרון נוסף מעניין זה לוח שנה של גוגל CALENDAR הכלי של GOOGLE מאפשר גם שיתופי יומנים, תזכורות ב-SMS. שווה לבדוק.

shayben70

New member
איך משלבים?

אני עובד עם THUNDERBIRD , איך משלבים בו גוגל קלאנדר?

TomerCohen

New member
לוח שנה ב־thunderbird

ב־Thunderbird אין לוח שנה מובנה, והוא זמין במסגרת פרוייקט Mozilla Calendar בשני אופנים - Sunbird - תוכנה עצמאית לניהול לוח שנה. פיתוח התוכנה העצמאית אמור להיפסק בעתיד הקרוב. Lightning - הרחבה המאפשרת שילוב של לוחות שנה בתוך Thunderbird, כך שאפשר גם לשלוח ולקבל זימונים. ההרחבה תומכת בעברית, וניתן גם להרחיב את יכולותיה כך שהיא תוכל לתקשר עם שרתי לוחות שנה חיצוניים (לדוגמה Google Calendar). לעומת Evolution ו־Outlook, קיים חסרון אחד בלוח השנה של מוזילה - הוא יושב על המחשב שלך מקומית או מסתנכרן מול שרת מרוחק, אבל אין תמיכה בשמירתו על שרת Exchange (להזכירכם, גם Tb לא תומך בשלב זה בהתחברות ל־Exchange, ורבים מבצעים זאת על גבי פרוטוקול דומה, הוא IMAP). כדי להוסיף את לוח השנה ל־Tb ולסנכרן אותו מול Google Calendar, עליך לבצע את הפעולות הבאות. א. להתקין את ההרחבה lightning על ת'אנדרבירד. הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת היא לפתוח את מסך ניהול התוספות בתוכנה מתפריט כלים, ולגרור את כפתור ההתקנה הירוק מהדפדפן לתוך חלון התוספות. ב.להתקין את ההרחבה Provider for Google Calendar המאפשרת קישור דו כיווני של התוכנה מול לוח השנה של גוגל, כך שגם כאשר אנחנו בשטח נוכל להתעדכן מול לוח השנה שלנו, כמו כן גם לשתף אותו מול משתמשי gcal אחרים. ג. לאחר התקנת שתי ההרחבות והפעלה מחדש של התוכנה ניתן יהיה ליצור לוח שנה חדש מסוג Google Calendar. מקווה שעזרתי. תומר כהן מוזילה ישראל http://mozilla.org.il

shayben70

New member
תודה רבה

עזרת מאד, אני עובד עם lightning אבל לא הכרתי את Provider for Google Calendar אני אנסה אותו תודה.

עוד שאלות על EVOLUTION

איך זה עובד עם עברית ? האם יש אפשרות של שיתופי יומן ? האם יש תקשורת עם טלפונים ניידים ? שאלה למי שמשתמש, האם התוכנה יציבה? ידידותית ? ספרו מעניין לדעת

BravoMan

Active member
משתמש בעיקר בעבודה.

עקב הצורך לסנכרן מול שרת Exchange. התוכנה יכולה להשתמש בפרוטוקול WEB של Exchange כדי לתת סנכרון כמעת ברמה של Outlook מקורי. (הסיבה שאני לא משתמש ב-Outlook היא כי התמזל מזלי לעבוד על Ubuntu למשך מספר חודשים). החיסרון הוא שהפיצ'ר עובד לעט משום מה למורות שהשרת והמחשב באותה רשת פנימית. התוכנה מטפלת די טוב בעברית ואפילו אין צורך להתקין תוסף על מנת לשלוט בכיווני פסקה. הצלחתי גם להרכיב חתימה די מורכבת הכוללת תמונה עברית ואנגלית בלי יותר מידי מאמץ ובלי שתהיה בעיה אם כיווני טקסט משתנים. מה שמעצבן אותי במיוחד בתוכנה הזו, זה שמדי פעם, באופן אקראי לחלוטין, היא נתקעת לגמרי ודורשת סגירה בכוח. לפחות זה תקף לגבי הגרסה שמגיעה עם הפצת Ubuntu 9.04 אבל הדבר קורה לעתים נדירות ולא הצלחתי (וגם לא כ"כ טרחתי) למצוא את הסיבה. לא יצא לי להשתמש בשיתוף יומנים, אבל לפי האופציה שראיתי יש אפשרות להתחבר גם לתיקיות המשותפות בשרת Exchange למשל. שוב ברצוני להדגיש שלפי דעתי האישית התוכנה הזו טובה רק למי שמחפש תחליף Outlook ממש. בבית, אני מעדיך להשתמש ב-Thinderbird, אבלל אני לא משתמש בה לניהול יומן ואני גם מעדיף לא לנהל יומן או אנשי קשר דרך השרותים של Google. לעניין תקשורת עם טלפונים - זה נושא שמאוד משתנה בין סוגי המכשירים. למשל ידוע לי שמי שמשתמש במכשיר Windows Mobile יכול לסנכרן את המכשיר עם Evolution דרך תוסף שמגיעה אם SynCe מחליף קוד פתוח ל-ActiveSync של MS בה משתמשים ב-Windows. (אין לי מושג אם יש פתרון דומה למי שמריץ Evolution תחת Windows). מבחינת ידידותיות - לדעתי התוכנה בסדר גמור. מי שמסתדר עם Outlook בטוח יסתדר אתה, אבל כאמור מדובר בתוכנה גדולה אם הרבה הגדרות. כל הנכתב מסופר מנוקדת מבט של משתמש לינוקס נטו. מזה מספר חודשים לא יצא לי לגעת במכונה שמריצה Windows, אפילו לא במסגרת עבודתי.

למעלה