האם כדאי ללכת לטיפול?

האם כדאי ללכת לטיפול?

שלום רב חברים,
לאחר שלא הייתי מחובר כמה שבועות ברצוני לעדכן שבני בן השש השתפר מאוד בדיבור לאחרונה.
השינוי לטובה אירע מאליו וזאת למרות שלא עשיתי שום טיפול.
דווקא פניתי לאיבחון ולפני כן הם דרשו שרופא אף אוזן גרון יבדוק אם אין לו בעיות בדרכי הנשימה, הרופא בדק אותו וכמובן לא היו בעיות, הוא ביקש ממנו לספור עד עשר והוא ספר ללא גמגום.
הרופא החכם אמר לי שהוא לא מבין למה אני אומר שהילד מגמגם...
בכל מקרה הוא אישר לי את ההפניה.
בפועל כיום לילד יש מעצור בדיבור וגמגום קל, אך לא גמגום קשה.
התיעצתי עם אבא שלי שהוא גם מגמגם והוא אמר לי שכל עוד זה חזר לנורמלי אולי לא כדאי ללכת לטיפול.
מה דעתכם?

shuky63

New member
מידת השטף היא המשתנה הכי פחות חשוב

בהחלטה אם לפנות לטיפול.
לפני כמה חודשים כתבתי כאן בפורום,עצה לקלינאי תקשורת:
אני לא צריך שטף,אני צריך להיות מסוגל לתקשר.
מה שחשוב הוא אם הילד לא מפחד ולא נמנע להגיד את מה שהוא רוצה.זה הכל.
אם התשובה היא לא,אז אין לא בעיה בתקשורת ואין טעם להעמיס עליו טיפולים,שברוב המקרים לא יעזרו.
חוץ מזה מוזר לי שרופא אף אוזן גרון מתעסק בגמגום(חזרנו לשנות ה50 ולא ידעתי?) .מהתגובה שלו,ברור שאינו מבין כלום בגמגום.

yakovs

New member

yehuda1949

New member
תגובה לשאלותך

מה שלא יהיה עליך להיות עם יד על הדופק אנני מומחה בנדון למרות שאני התחלתי לגמגם בגיל צעיר ויש כל מיני תפיסות עולם בקטע של הגמגום למשל תורשתי למרות שלי ב"ה יש ששה בוגרים וב"ה איש לא מגמגם חלקם מדברים מהר שקשה לי לעקוב יתכן בעיה רגשית או פסיכולוגית אבל אין לך מה להיבהל מזה עליך לעקוב ואל תתן לו להרגיש נחות בגלל הבעיה.
מאחר והוא צעיר ילד יתכן וקלנאית תקשורת זה בחינם שווה בדיקה.

nataly401

New member
תוך כמה זמן חל השיפור?

אם אתה רואה שיפור מהיר ומשמעותי אז לדעתי אין סיבה להילחץ ולתת לעניין לעבור מעצמו...
מצד שני, אני חייבת לשתף אותך ולומר שאני כועסת על הורי שהזניחו את עניין הדיבור שלי. הם לקחו אותי לרופאים, ומטפלים אבל בשלב כלשהו הם החליטו שאני מסתדרת גם עם הגמגום והחליטו לעזוב את העניין, אבא שלי מגמגם גם כן ולכן הם הניחו שזה תורשתי גרידא ואין מה להילחם בזה.
תמשיך להיות עם היד על הדופק ולראות לאן העניין מתפתח... בהצלחה :)

למעלה