האם לסלוח לחבר טוב?

hofnoan

New member
האם לסלוח לחבר טוב?

יש לי חבר שהוא החבר הכי טוב שלי. מכיר אותו כבר שנתיים. מידיי פעם אנחנו רבים.... פעם רבים ממש ופעם רבים בקטנה מה שנקרא...
פעם אחת זה הגיע למכות. לא ממש רציני בכל הכוח אבל עדיין זה היה משפיל זה היה ליד חברים אחרים.
באותו רגע אמרתי לו שאני לא רוצה לדבר איתו יותר. אחרי שביקש סליחה כמה פעמים סלחתי לו אבל הזהרתי אותו שזה פעם אחרונה שהוא מרים עליי יד ושפעם הבאה אני לא אסלח לו.
אז בסוף זה כן קרה אחרי הרבה זמן ובהתחלה אחרי שיכנועים שלו אמרתי שאני סולח אבל אחרי כמה דקות החלטתי שלא. רשמתי לו שיהיה לי קשה לסלוח על זה.
הוא עדיין חשוב לי הוא כמו אח בשבילי ואני אוהב אותו מאוד אבל לא יודע מה לעשות?? מה יקרה כשזה יקרה שוב? לסלוח אבל להתרחק? לא לסלוח? לסלוח ולחזור לדבר?
יהיה לי קשה מאוד בלעדיו. וכן הבן אדם הזה עזר לי הרבה בחיים והיה חבר ממש טוב והיה שם תמיד בשבילי ברגעים הכי קשים והוא יהיה חסר לי. איך אני יוצא מזה ומהאגו שלי שאומר לי פשוט לשים עליו פס ולא לענות לו לטלפון יותר??

hofnoan

New member
בקשה אני צריך תשובה

כל דקה שעוברת מרחיקה אותנו יותר

אני לא יודע לתת לך תשובה הלכתית אבל

אתה מספר שיש לך חבר אלים שכבר פעמיים היכה אותך ופעמיים אמר שהוא מצטער ושלא יחזור על כך.
נראה שקצת קשה לו לעמוד בהתחיבויות.

הייתי מציע לך לנסות לייצר עבורו דרך לעמוד בהתחיבות.

למשל, אם יש מטרה טובה שהוא תומך בה, נניח צדקה, או כל עמותה שעושה מעשים טובים, שיכתוב לך צ'ק על סכום יפה, נאמר 500 שקל, תרומה לעמותה.
את הצ'ק תשמור אצלך.
אם הוא עוד פעם אחת ירים עליך יד, אתה תיקח את הצ'ק ותעביר לעמותה.

כך הוא יחשוב פעמיים לפני שיחזור בו מהתחיבותו, ובמקרה הגרוע, לפחות יעשה מעשה טוב.

קליטו

New member
רעיון די טוב

שעלול אולי לא לעבוד. תנסה.
אח שלי,
ראשית, תבדוק אם אתה זקוק לחבר הזה.
שנית, זה ממש לא משמעותי אם הוא יחבוט בך אחת לכמה חודשים, זה לא הבעיה שלך, ואתה יכול ביחד עם סיוע של איש חכם להתאמן לעבור את זה כמו גדול, ולהתלוצץ על הקטע היצרי שבו.
חבר טוב הוא נכס שחבל להפסיד אותו.
תוכל גם לשוחח איתו שיעשה משהו עם ההרגל המגונה שיש לו, אתה יכול לשאול אותו מה מעצבן אותו, אתה יכול גם לברוח מתי שאתה מזהה שבא לו הג'ננה.
בהצלחה!

hofnoan

New member
תודה לשניכם

סליחה שלא הגבתי עד עכשיו היתתי חולה תקופה ארוכה. בסוף סלחתי לו כמה דקות אחרי שכתבתי את ההודעה השנייה.
החבר הזה הוא כמו אח ואי אפשר לא לסלוח לאח.

למעלה