האם לעיירות הפולניות הידועות ליז'נסק (Lezajsk) ו-אולנוב (Ulanów) יש אי-מיילים לעיריות שלהן?

• פותח הנושא skhu
  • פורסם בתאריך

skhu

New member
אני מנסה ליצור קשר עם העיריות של ליז'נסק ואולנוב בפולין, לאיתור תעודת לידה של סבתא שלי שכנראה נולדה באית העיירות האלו שם ב-1924 (אביה מאולנוב ואמא שלה מליז'נסק והיא עצמה עברה להתגורר שם עם עליית הנאצים, בין 1933-1940).

בדקתי ברחבי הרשת ולא מצאתי כתובת אי-מייל פעילה.

מישהו מכיר גתובת אי-מייל או כתובת אי-מייל ליצירת קשר עם הקהילה היהודית שם לבדיקה קצרה?

למישהו יש ניסיון עם איתור רישומים מהעיירה זו מהשנים 1920-1930? או תיעוד של היהודים שהתגוררו בה בשנים האלו, תאריכי לידה, פנקס רשומות לידה נישואין ופטירה?

שרי סילבר

Active member
לאולנוב יש דף בג'ואישג'ן. הם נותנים פרטים (שם וכתובת, לא דוא"ל) של איש קשר, כומר מקומי, כנראה שהוא יכול ומוכן לסייע. שווה אולי לנסות ליצור עימו קשר.

skhu

New member
לאולנוב יש דף בג'ואישג'ן. הם נותנים פרטים (שם וכתובת, לא דוא"ל) של איש קשר, כומר מקומי, כנראה שהוא יכול ומוכן לסייע. שווה אולי לנסות ליצור עימו קשר.
ניסיתי לפנות אליו ולא צלח.
גם כתובות המייל שמופיעים באתר של jewishgen ובאתרי האינטרנט של העייריות האלו - אינן תקינות וקיבלתי מייל חוזר שהמיילים אינם פעילים יותר.
האם יש ארגון ליוצאי העיירות האלו או תיעוד של פנקס ניצולים (הכוונה היא לא לחיפוש ביד ושם)?

שרי סילבר

Active member
ניסיתי לפנות אליו ולא צלח.
גם כתובות המייל שמופיעים באתר של jewishgen ובאתרי האינטרנט של העייריות האלו - אינן תקינות וקיבלתי מייל חוזר שהמיילים אינם פעילים יותר.
האם יש ארגון ליוצאי העיירות האלו או תיעוד של פנקס ניצולים (הכוונה היא לא לחיפוש ביד ושם)?
ביחס לדף בג'ואישג'ן, נסה ליצור קשר עם מי שאחראי על הדף, אולי יצוצו רעיונות.

איני יודעת ביחס לארגון ליוצאי-העיירות הללו. יתכן שיש, אולם לעיתים אין ארגון ספציפי, אלא ארגון של יוצאי-עיירות או ערים סמוכות "מייצג" גם עיירות קטנות באיזור.

האם ניסית לבדוק את ספרי-היזכור? לא פעם יש שם מידע גם אודות ניצולים. אני רואה שלליז'נסק יש ספר יזכור. ביחס לאולנוב, נסה לבדוק ערים או עיירות סמוכות, יתכן שבספר-יזכור של עיר סמוכה יהיה גם מידע הקשור באולנוב. ספרי-יזכור: https://libguides.nypl.org/yizkorbooks

למעלה