האם מותר לרכב על סוס ברחוב? על כביש?

eveba

Member
האם מותר לרכב על סוס ברחוב? על כביש?

ואם כן... איך? מותר לרוכבי סוסים לרכב ולחסום את כל הנתיב?
ואני מדבר על רחובות במושב.

תודה.

LogainAbler

New member
תלוי איך

לחצות חד פעמית בדרך לשטח? הובלה קצרה? עגלה? יש לא מעט חוות שמוציאות טיולים ועוברות דרך ישובים בדרך. לא מכיר שום חוק נגד זה, זה לא שמישהו עולה עם עגלת אלטיזעאכן (לא חוקית) על כביש 6.

eveba

Member
לא חד פעמית

לרכב על סוסים ברחובות המושב, באופן קבוע - בלי עגלה.
אבל צמד או שלושה רוכבים ביחד.
מותר? חוקית?

Half Halt

New member
חוקית

מותר להם לרכב על כל דרך (מלבד כבישים שאסורה בהם הרכיבה ספציפית), כל עוד הרוכב מבוגר מגיל 12.
עם זאת, ע"פ חוק שאף אחד לא יאכוף לעולם כנראה, הם מחויבים ללכת בצד הימני ולגרום להפרעה קטנה ככל האפשר למכוניות.

אפשר שאלה? למה בחרת לגור במושב?

eveba

Member
תודה

יש לי בעיה עם האנשים שלא ברור למה הם באו למושב דתי עם המון ילדים שנוסעים באופניים והולכים על המדרכות
ורוכבי סוסים משועממים שלא מעניין אותם שום דבר חוץ מלפצח גרעינים וללכך.
יש צביון ליישוב והם ממש ממש לא מתאימים לצביון.
והם באו. לא אני. יש חוות סוסים במושב והם לא מפריעים, אבל הגיעו שתי משפחות שמקלקלות את האידיליה.

jgut

New member
זה לא קשור לסוסים

אם היה להם טרקטורונים זה היה ניראה אותו הדבר.
זה לא קשור לכך שמדובר במושב דתי או לצביון שלו. זה קשור לנימוס בסיסי.

אני גם גרה במושב שיש בו כמה וכמה חוות סוסים. חלק מאנשי הסוסים מתנהלים בנימוס כשהם מטיילים במושב. אחרים לא. אלה שלא, מוציאים שם רע לכולם. אותו הדבר קורה עם נהגי הטרקטורונים.
אין לנו שום דבר שאנחנו יכולים לעשות בנידון, כי אין ועדת קבלה למושב וכו'.

מה שאתם יכולים לעשות, זה לתפוס אותם לשיחה (רצוי באחד על אחד). להסביר להם שחשוב לכם לשמור על הילדים ועל נקיון המושב. אתם יכולים לבקש מהם ללכת על הכביש ולא על המדרכות (כשהדבר מתאפשר). אפשר לבקש מהם כשהם על הכביש להתחשב בתנועה וכו'.
הבעיה במצבים האלה שקשה לשנות תרבות של אנשים. לכן אם תדברו איתם בצורה רגועה ולא מאיימת, יש יותר סיכוי שתצליחו לשנות משהו.

הקשר של הסוסים לבעיה הוא משני. לדעתי הבעיה היא שמדובר באנשים שלא מתחשבים.

giri

New member
מדוייק לחלוטין

למעלה