האם מנעול כספת עליון בדלת כניסה (ברב קומות) שווה משהו?

elik1980

New member
לאחרונה היו לא מעט פריצות (סתמיות לבתים לאנשים פשוטים ) באזור המגורים עשו בלאגן לאנשים ויצאו.

האם מנעול עליון כספת שווה משהו ?

תודה,

רשר

Well-known member
מנהל
לאחרונה היו לא מעט פריצות (סתמיות לבתים לאנשים פשוטים ) באזור המגורים עשו בלאגן לאנשים ויצאו.

האם מנעול עליון כספת שווה משהו ?

תודה,
בעיני המתגונן - אולי!!
בעיני הגנב או מקצוען בתחום - סתם כסף לכיס המוכר

elik1980

New member
איך ניתן לדעת האם ניתן להתקין מנעול כספת או לא ? (שלא לפגוע בבריחים)

תודה,

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לפני מספר שבועות, שאלתי לגבי מנעול צילינדר מחוזק, וגם אני חשבתי להוסיף מנעול עליון לדלת.
בא רוני וטען, שכל צילינדר ניתן לפריצה, וההשקעה תהיה מיותרת...
בכל מקרה, חלק מחברות הביטוח מוזילות במשהו את הפרמיה, אם תטרח ותתקין מנעול עליון.
ואני בכל זאת חושב, שעצם העובדה שעוד מנעול ינסוך בך קצת יותר ביטחון, זה כבר משהו, שהרי גם התחושה שלך ראויה להשקעה...
מעבר לזה, אם תקשה על עבודת הגנב או הפורץ, ואם תיעזר במנעול שיותר קשה להרוס אותו, הגנב אולי "יחשוב בשנית" אם כדאי לו להשקיע זמן בפריצה מורכבת ולעשות אגב כך רעש ולהתגלות, או שהוא יעדיף לחפש לעצמו בית אחר, שבו יהיה לו קל יותר לבצע את זממו.

בכל מקרה, מרבית הגנבים יעשו סיבוב סביב הבית, ויחפשו את נקודת התורפה הבולטת ביותר שהוא יאפשר להם. אם הם יאתרו סורג רופף או חלון שקל לחדור דרכו, הם בכלל לא ישקיעו זמן בפריצת מנעולים וצילינדרים.
הנה דוגמא למנעול צילינדר מחוזק... החריצים שבשני הקצוות יוצרים "נקודות שבירה" באזור בו לא ייגרם נזק למנעול, והפורץ לא יוכל להמשיך ולהרוס אותו ללא קידוחים מרעישים, ולאורך השדרה התחתונה שלו הוכנס גם כן פס ממגן נוקשה, שימנע שבירה של המנעול באזור התורפה שלו, אזור הלשונית והבורג.
1608619930853.png

elik1980

New member
הבהרה שלי לגבי הנושא:

אני גר בקומה 4.

המטרה של המנעול היא לא למנוע פריצה מקצועית שאין מה לעשות לגבייה.

החשש הוא מהחובבנים / נרקו$%#% "שפורצים בשביל 2 שקל"

לטענתי "למקצוען" אין עניין לפגוע בבני הבית כנראה אם יש משהו להסתיר היא ימתין לנוקדה מתאימה כשהבית ריק (לכן לא מעניין אותי ההגנות הללו)

לכן ההגנה היא "מהחובבנים / נרקו$#@% " שיכולים לסכן את בני הבית בשביל כמה פרוטות.

האם הטענה נכונה?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
קיימת סברה, שאלה שנכנסים כשבני הבית נמצאים בבית, עושים זאת בשעת לילה, כשבני הבית ישנים. אז הם עושים שימוש בגז מרדים, פועלים במהירות ומסתלקים. בכל מקרה, אין להם עניין מיוחד לפגוע בבני הבית אלא (אולי) 'במקרה חירום'. ברור שאם תקשה עליהם את הכניסה, זה עשוי להועיל, אבל האמת היא שהתייחסתי בעיקר לפורצים היותר מקצוענים.

רוני1955

Active member
כל מנעול נוסף, מעכב את הגנב. אם אצלך יהיו יותר מנעולים מאשר אצל השכן, יש סיכוי שהגנב ילך אל השכן. לעצם השאלה, תביא צילום של דופן הדלת בחלק שבו אמור להיות המנעול, וגם צילום של המשקוף באותו גובה.

elik1980

New member
דרך אגב מחיפוש באינטרנט נמצא מנעול נוסף:
של רב בריח: דדבולט - שימוש בפתח סטנדרטי נוסף

מה עדיף מנעול כספת או מנעול עליון :

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
דרך אגב מחיפוש באינטרנט נמצא מנעול נוסף:
של רב בריח: דדבולט - שימוש בפתח סטנדרטי נוסף

מה עדיף מנעול כספת או מנעול עליון :

הרעיון של הכספתי הוא שיש לו 3 פינים ולא לשונית אחת.

רוני1955

Active member
כתוב שם "מנעול עליון בעל מבנה מנעול כספתי". מכיוון שכך, נראה לי שאין הבדל מהותי ביניהם.

elik1980

New member
שאלה נוספת: לגבי מערכת התראה.
האם יש מערכות אזעקה שמחברים לענית של הדלת וניתן לבצע את הפעולות הבאות:
1. זיהוי אנשים מחוץ לדלת... קבלת SMS לנייד ויכולת לדבר דרך מערכת (רמקול) מהנייד.
במידה הצורך להפעיל אזעקה שניתן לשלוט עליה on\off.

תודה,

למעלה