האם ניתן לגדל ג'אקו נוסף על שתי חתולות??

liberda

New member
האם ניתן לגדל ג'אקו נוסף על שתי חתולות??

שלום לכולן/ם,

בנזוגי טוען שהשאלה הזויה. ובכל זאת. בביתנו שתי חתולות, האחת פרסית מבוגרת והשנייה פרסית מעורבת בת 9 חודשים, "נערה מתבגרת".
האם ניתן להרגילן לדו-קיום עם תוכי? אם כן, מה עדיף, בוגר (בן כשנה?) ואיך ההסתגלות מתבצעת בפועל?

תודה רבה.

גידול תוכים עם חיות אחרות

ראשית שום שאלה אינה הזויה ועדיף לשאול מאשר לטעות.
אני מגדל תוכים מזה מספר שנים ביחד עם חתולה ג'ינג'ית , 2 כלבים ונחש בסימביוזה מצויינת, כל אחד יודע את מקומו.
מה שחשוב זה בתחילה לחשוף את התוכי לחתולים בנוכחותכם כמובן, לפרקי זמן גדלים והולכים ולעקוב אחר תגובת החתולים, כל אחד ילמד להכיר את השני וכל אחד מהר מאוד ילמד את מקומו.
החשוב לעשות זאת בצורה מבוקרת,איטית ובהדרגתיות.
לטעמי ,עדיף להביא תוכי בוגר אם כי אני מכיר תוכים צעירים מאוד החיים ביחד עם בע"ח אחרים במיוחד חתולים.
בתחילה יש להזהר מאוד מנשיכה של חתול גם אם מדובר במשחק, ברוק החתול ישנם חיידקים המסוכנים לתוכי.

בהצלחה,

liberda

New member
תודה רבה, ד"ר שרביט. נשקול

דו קיום אפשרי בהחלט

כשהבאתי את התוכי שלי היו לי חששות.
היום הוא בן 3 , חיי בשלום ואהבה(!) עם חתולתי המבוגרת שתחיה. כמה שהיא אגרסיבית ותוקפנית באופיה, התפלאת לראות את העדינות כלפי התוכי. בגדול אין בניהם מגע כ''כ, הוא זה שמציק לה לרוב והיא זאת שמתעלמת ממנו.

כמובן שיש צורך בזהירות משנה, שכן עדיין מדובר בחתולה ואני לא יכולה לדעת איזה ג'וק עלול להיכנס לה לראש. תמיד צריך להשגיח.

liberda

New member
התוכי בכלוב כשאין אף אחד בבית?

הן שתיים. דווקא המבוגרת/קשישה, נטרפת מהמיית היונים מחוץ לחלון הנעול.
בעתיד נאמץ כלב. רוצה מאוד בתוכי, אבל חוששת להפר את האיזון.

לא. התוכי שלי משוחרר 24\7

כשאנחנו לא נמצאים הוא סגור בחדר ומשוחרר בתוכו (עושה לנו ברדק, אנו משאירים לו המון צעצועים ומוזיקה פתוחה) והחתולה לא יכולה להיכנס לחדר זה והיא משוחרר בכל הבית.
כשאנחנו בבית, החדר פתוח מן הסתם (זה חדר השינה שלנו במקרה)... עושה רושם שהתוכי בכלל לא מעניין את החתולה, הוא לא בראש מעיינה בכלל- הרבה פעמים הוא יורד לרצפה ומטייל והיא באה לרחרח והולכת...
ומה שיותר מצחיק, זה שבאמת היא נטרפת שהיא רואה יונים בחוץ אבל כאילו לגבי התוכי זה לא ככה... היא מבינה שהוא חבר, שהוא לא טרף..

לפעמים היא עומדת על השולחן והוא מסתקרן ובא אלייה, קופץ עליה, והיא משתדלת לא לזוז כידי "שלא יפול", כאילו שומרת על שיווי משקל.. זה ממש מצחיק חח

liberda

New member
חתולה יפהפייה! וגם התוכי, כמובן. מדהים.

שולחת לבנזוגי. הוא חושש שהן ינסו לצוד אותו (בכל זאת, שתיים(, והתוכי יהיה אומלל.

אlרית

New member
לא!

לגדל תוכים וחתולים יחד זה יופי, אך ורק כאשר מתקיים התנאי הזה:
התוכי בוגר ובטוח בעצמו, ולבית שלו נוסף גור חתולים, שעדיין לא עוצב להיות "חתול".
שהאינסטינקטים שלו עדיין תינוקיים וניתנים לעיצוב.
כל מקרה אחר מסוכן לתוכי, גם אם תביאי תוכי בוגר וגם אם צעיר.
יש לך למעשה שתי חתולות בוגרות, ואליהן את מכניסה מנת עוף טריה..
מ י ו ת ר ! ! !

למעלה