האם רשלנות?

Freyja I

New member
האם רשלנות?

הייתי בהריון בשבוע חמישי לאחר טיפולי פוריות (הזרעות) היה לי דימום קל וכאבי בטן קלים, והלכנו למוקד ביקורופא בתל אביב. הרופא שם לא ביצע כל בדיקה, לא אולטרסאונד ואפילו לא בדיקה פיזית. הוא הסביר לנו באריכות על דימום השתרשות, המליץ על בדיקת דם לבדיקת בטא ושחרר אותי הביתה. יומיים לאחר מכן עקב דימומים וכאבים נוספים הלכנו למיון נשים ואושפזתי עם חשד להריון מחוץ לרחם. למרבה הצער אכן היה מדובר בהריון מחוץ לרחם, ועברתי ניתוח כריתת חצוצרה עם העובר בפנים.
מיותר לציין שהסבל שלנו רב. מדובר בהריון ראשון שחיכינו לו מאוד, כאמור טופלנו בהזרעות, וזה בנוסף לסבל הפיזי שאני סובלת בעקבות הניתוח, כאבים, דימומים קשים ואיבוד חצוצרה, ואני רק בת 31. כמו כן אני מחמיצה ימי עבודה רבים בעקבות הניתוח. האם יש מקום לתבוע את המוקד של ביקורופא?

היעדר קשר סיבתי

ראשית, מצער מאוד לשמוע על החוויה שעברתם. אובדן הריון זו טראומה אמיתית וכואבת.
&nbsp
לגופו של עניין, רשלנות (רפואית או אחרת) מורכבת משלושה אלמנטים אותם יש להוכיח בפני בית המשפט:
- התרשלות: יש לבדוק האם הרופא בביקורופא התנהל בזהירות הנדרשת ובאופן המצופה מרופא סביר ביחס לתלונות שלך, לממצאים ולנסיבות בהן הגעת אליו.
- נזק: מדבריך, נשמע שהנזק הוא אובדן ההריון, כריתת חצוצרה וירידה בפוריות ובסיכויים להיכנס להריון כתוצאה מכך.
- קשר סיבתי: יש להוכיח שהנזק קרה כתוצאה מההתרשלות. אנחנו מתייחסים לכך בתור "מבחן האלמלא" - אלמלא ההתרשלות של הרופא בביקור רופא, האם הנזק היה נמנע?
&nbsp
מדבריך בלבד, ולפני עיון במסמכים והתייעצות עם מומחה, נשמע שאין קשר סיבתי בין הטיפול בביקורופא (אף אם היה טיפול בלתי זהיר), לבין הנזק. נשמע שהנזק הוא תוצאה של הריון אקטופי, והרופא בביקורופא לא גרם למצב הזה ולא היה יכול למנוע אותו.
&nbsp
כדי לוודא את הנושא באופן מקצועי ומעמיק, יש לפנות לעו"ד העוסק ברשלנות רפואית כתחום עיסוק עיקרי.

למעלה