"האנשים האלה" שעומדים בשער...

il25

New member
"האנשים האלה" שעומדים בשער...

שלום לכולם אני רוצה לפנות לכולם מאבטחים ומאובטחים כולם יודעים (או שלא) באלו תנאים עובדים רוב המאבטחים והמועסקים בענף השמירה ישנם רבים שעובדים שעות על גבי שעות בימים ובלילות בסופ"ש ובחגים ללא שום זכויות סוציאליות, בשכר מינימום שהממשלה לא טורחת לעדכן (שכר המינימום עלה בשקלים בודדים ב-8 השנים האחרונות) מקבלים יחס מחפיר מחברות האבטחה (ולפעמים גם מהאדם ברחוב אבל זה אולי ענין אחר) והראשונים להיות מפוטרים בכל תנודה קלה של המשק. חלק גדול מהמועסקים בענף הם עולים מחבר העמים ומאתיופיה שחלקם לא דובר עברית ואינם מודעים לזכויותיהם הנגזלות ולעושק הנגרם להם. לרבים מהמועסקים בענף אין יכולת למצוא עבודה אחרת ולכן גם כאלה שמודעים לעוול הנגרם להם מעדיפים שלא לעשות דבר כדי שלא לאבד את מקום עבודתם. ודאי תגידו מה חדש בכל זה? נכון, זה לא מהיום ולא משלשום, אבל האם לא הגיע הזמן לעשות משהו? פשוט לומר די ! אבל לא, מה פתאום?! אתם תשתקו ! כולם ישתקו, כולל העובדים עצמם ובחברות כח האדם ימשיכו לעשות כסף על חשבונם של העבדים המודרניים...

dobhy46

New member
שלום חבר

מה לא עשינו ומה לא ניסינו זה לא יעזור כל אחד מפחד על הישבן שלו אותי כבר פיטרו אחרי 5 שנות עבודה ואפילו הביטוח הלאומי התחיל לעבוד עלינו בעיניים באומרו שהתקופה בה עבדת לא מספקת לקבלת אבטלה או הבטחת הכנסה מה עוד עליי לעשות ?לשבות רעב? איפה ומתי? האם יש עוד אנשים שרוצים להצטרף אני מוכן

il25

New member
להתאגד !

הכל נכון, אבל ישיבה בחיבוק ידיים לא תוביל לשום מקום.. לא צריך לשבות רעב, די בכך שעובדים במשכורות רעב... הגיע הזמן להתאגד - כל אחד במקומו, אם יפטרו, נתבע אותם ! ואז נראה אותם...

joshh

New member
יש פתגם שאומר: "פראיירים לא מתים"

"רק מתחלפים" אתה לעולם לא תצליח לאגד אותם, לצערי כמובן, ניסינו יותר מפעם אחת. רובם מפחדים, לחלק לא אכפת וכל השאר מחכים שמישהו אחר יתאגד בשבילם. שיום אחד מישהו ידפוק להם בדלת ויגיד להם "הי חברה, אחרי שעשינו בשבילכם את כל העבודה הקשה, מהיום אתה שווים כמו כל אזרח רגיל בישראל ומהיום אתה מרוויחים יותר מעובד תלאלנדי". (עצוב אבל נכון). ואם יש מישהו שאכפת לו, הוא רוצה להמציא את הגלגל, להיות בלעדי, לקבל את כל התהילה. במקום לאחד כוחות נלחמים אחד בשני. ככה שמי שמנצח במלחמה זה דווקא החברות שמירה. תראה, אני מכיר את הקקה הזה כבר 8 שנים. לא הולך להשתנות הרבה. קורבנות תמיד ישארו קורבנות, פראיירים תמיד ישארו פראיירים, עד שהתעוררו ויחליפו קבוצה. אני עשיתי את זה ויצאתי מהחרא הזה ממזמן ועכשיו טוב לי. אני מרוויח בערך פי 2 ועובד פי 2 פחות. יש לי שישי שבת, חגים ואין אף אדם שמזלזל בי כמו שזלזלו בי (עובדים במבנה, בוסים ואזרחים). בשבילי אבטחה הייתה עבודה זמנית (הייתי סטודנט), למרות הכל רציתי לשנות, אחרי 5 שנים בניסיון לאגד וליצור משהו טוב הבנתי שאי אשפר, הכוחות בשוק גדולים מידי(אתה לא הולך לשנות כלום כל עוד העבריין הראשי בכל הסיפור הזה הוא המדינה עצמה) והמאבטחים חיים באיזה סרט רע שאתה או מנסה לעבוד עליהם או שהם פוחדים מצל שלהם. כולם ישתקו, למה שלא ישתקו? הרי יש לנו את כוכב נולד, אח הגדול ומפרץ אהבה. זה הרבה יותר מעניין מאיזה מאבטח מושתן שעומד בכניסה ומציק לך (עצוב אבל מאוד נכון). אני אומר לך, עזוב את החרא הזה, תעבור לתחום אחר. הרבה יותר טוב בכל מקום אחר. חבל לך להתעצבן, אנחנו כבר עשינו את זה בשבילך. עשינו הכל, תאמין לי. אם הייתי מספר לך איזה ייצרתיים היינו הייתה מוריד את הכוכבע. אני יכול להגיד לך בלב שלם שהתחום הזה שחור . עדיף שתצא ממנו כמה שיותר מהר ולא תצטרך לעבור את מה שאנחנו עברנו.

il25

New member
גם לפרייארים נמאס בסוף...

תודה על העידוד... אני יכול למצוא עבודה אחרת, אבל מה עם כל אלה שלא יכולים?! כידוע יש המון מקומות עבודה פנויים כרגע שרק מחכים שנתרפק על דלתותיהם... לא, לברוח זאת לא תשובה, אני מאמין שחייבים לנסות, המדינה תיכנע בסוף, אחריה גם החברות. תקראו לי נאיבי ומוליך שולל, אבל טחנות הצדק עובדות לאט, לפעמים לאט מדי ולפעמים ברוורס... אבל הצדק חייב להיעשות !

joshh

New member
תראה, אני מבין אותך

בהתחלה הייתי כמוך, אבל הבנתי שאת האפריקנים באפריקה שאני לא יכול להציל. ואת השאו-לונג בסין אני גם לא יוכל להציל. מי שלא יכול למצוא עבודה אחרת, אני יכול להשתתף רק בצערם (למרות שיש מספיק מקומות עבודה אחרות שלא מצריכות תואר ראשון או בגרות מלאה שמכבדת יותר את בעלייה מעבודת באבטחה). אני הייתי פעיל בכ"כ הרבה מסגרות חברתיות. נוכחתי שאין דרך לנצח את ההון והשלטון. בו נגיד את זה ככה. ביום שתהיה במעמד של ההון, לא תשים תחת על אנשי העוני. ואם כן, מהר מאוד תמצא את עצמך למטה. רוצה דוגמאות? ויקי כנפו, איפה היא היום? הנכים, כל הבלגן - מה התקדם? הסטודנטים - מה שופר? כל ארגוני המבאטחים למינהם לכל אורך השנים - מצנטוריון ועד אמי"ל - המאבטחים בסדר? נצולי השואה - אולי אחת האוכלוסיות המסכנות בארץ, עשו מגה בלגן ושום דבר לא זז. גלעד שליט .... מה אתה רוצה לעשות שיכול להזיז משהו? שום דבר שתעשה, לא ישנה זה בגלל שלאף אחד לא אכפת כול עוד יש האח הגדול ומפרץ ואהבה. אנחנו עם מטומטם, אנחנו לא יכול בלי לקבל מרות. אנחנו עם שאוהב להיות קורבן. ומי שלא קורבן מתרחק מהם כדי שלא להדבק. אחי.... יש לך חיים אחד, תחייה אותם ותנסה לעשות טוב עד גבול יכולתך. אל תיפול לבור שלא תוכל לצאת ממנו.

joshh

New member
ואגב

יום טוב דואק (ז"ל) מישהו זוכר את שמו? מישהו זוכר מה קרה? כמה שניסינו לעשות רעש לטובת משפחתו, שעשינו יום ללא חצי חינם. יום אחד ב 27.3.08 שלא יכנסו לרשת הזאת למען הזדהות עם המשפחה. כמה לא נכנסו לחצי חינם ? 50 ? 200 ? אפילו לא הוזכר בחדשות. נראה לי באותו היום היה הגמר של כוכב נולד... זה יותר מעניין. אולי אדם אחד הגיב בפורום על הנושא, אפילו הגולשים בפורום לא ממש היה בא לעשות משהו.... אחי, לאף אחד לא באמת אכפת, מפריע להם בדיוק לשניה, עד לדרמה החדשה עוד שתי דק'

il25

New member
אני לא באפריקה, אני (עדיין) כאן...

לא איכפת לי מהאדישים ומצופי האח הגדול, מצידי, שיירדמו לנצח מול הטלויזיה... אני מתכוון לעובדים עצמם, ששותקים למרות שאינם אדישים

il25

New member
אגב

אני לא מתכוון ליפול לשום בור ולא עשיתי רע לאיש, ממה אני אמור לחשוש?

joshh

New member
אין לך ממה לחשוש

פשוט אל תקח את זה קשה כשאר אתה נשאר בודד במערכה. לא פעם אני נתקל באנשים שעושים יותר מידי, בתסכול מתחילים לשנוא אנשים כי כשאר שהם מגלים שלא ממש אכפת להם. אנשים נוטים להגיב ב"כל הכבוד", "יישר כוח" וכיו"ב.. אבל בבהדל בין להזיז את התחת לבין להסכים איתך יש פער ענק. אתה עלול לוותר על הרבה ולגלות שהעולם ממשיך לנוע בלעדיך.

למעלה