האתגר השבועי: שוקולד לבן !

mamarei

New member
האתגר השבועי: שוקולד לבן !

פינה חדשה בפורום שלנו, בהשראת doria2.

בפינה הזאת נבחר כל שבוע מרכיב אחד ונחשוב יחד אילו דברים טעימים אפשר להכין איתו.
והמרכיב הראשון: שוקולד לבן !
גם אלו מאיתנו שלא רואים בו שוקולד אמיתי לא יכולים להמנע (ולהתאפק) מלהשתמש בו.
בד"כ הוא נחבא אל הכלים - שכבה אחת מתוך שלוש בטריקולד, או סתם שבבי שוקולד לבן שמתחבאים כתוספת בבראוניז או בעוגיות, אבל בואו ננסה לתת לו את הבמה...
אז מה אתם מכינים עם שוקולד לבן??

מקווה שיהיו כאן הרבה רעיונות יצירתיים (אני אישית מתכננת להעביר את הלילה במחשבות על שוקולד לבן ואולי תבוא לי ההארה :) )
מזמינה אתכם בהזדמנות זאת גם להציע רעיונות לאתגרים הבאים...

mmw2008

New member
מוס/קרם שוקולד לבן עם שברי עוגיות

סתם רעיון פשוט פשוט שעלה לי-
3 אפשרויות להכנת הרעיון:
1. הגרסה היחסית דלה בקלוריות- מחממים שמנת לבישול 10%, מכניסים לתוכה את השוקולד הלבן ומערבבים עד להמסה מוחלטת של השוקולד הלבן. לוקחים עוגיות שאוהבים ומרסקים לחתיכות קטנות. מערבבים יחד עם השוקולד הלבן, מעבירים לתבנית של קרח או כל תבנית סיליקון אחרת עם שקעים קטנים, מעבירים למקפיא או למקרר (לדעתי עדיף למקפיא) ולבסוף כשהשוקולד התקשה, מוציאים ונהנים.
2. מקציפים שמנת מתוקה, מקפלים לתוכה שוקולד לבן מומס ושברי עוגיות ואו שפשוט אוכלים כך בתור מוס או ששוב מעבירים לתבנית שקעים ולמקפיא.
3.מחממים את השמנת המתוקה, מכניסים לתוכה את השוקולד הלבן ומערבבים עד להמסה מוחלטת. מוסיפים את שברי העוגיות ומעבירים לתבנית שקעים.

חשוב לי לציין שניסיתי להכין מעין "עוגה" פשוטה פשוטה רק עם שמנת לבישול 10% ושוקולד שהמסתי יחדיו, העברתי לתבנית חד פעמית של אינגליש קייק והכנסתי למקרר לזמן ארוך עד שהעוגה התייצבה והתוצאה יצאה טעימה ביותר!

mamarei

New member
רעיון מגניב!

אולי הייתי עושה אותו בסגנון המוס כמו בטריקולד - ממיסה את השוקולד בשמנת, מקררת ואז מקציפה עם עוד שמנת ולתוך זה מקפלת שברי עוגיות.
אם עושים ככה אז כדאי לקרר טוב טוב אבל לתת לזה זמן להפשיר לפני האכילה כדי שלא יהיה קשה מדי. אפשר גם לגוון עם תוספות אחרות כמו פקאן סיני או חלווה.
אבל בטח לא עם שמנת דיאטטית, אם כבר שחיתות אז עד הסוף!

doria2

New member
וואו נשמע מעולה, לקחתי את המתכון

יאמי יאמי

doria2

New member
יש איזה כיף
אחלה אתגר שבעולם

אני מאוד אוהבת שוקולד לבן, אבל אני לא מכירה כל כך מתכונים בנושא.

חוץ ממשהו אחד שאני מאוד אוהבת להכין טראפלס מלבי,
משוקולד לבן, ממש ממש טעים וקל מאוד להכנה

ממליצה

קישור למתכון- http://shmanman.im/lovetruffles

mmw2008

New member
אף פעם לא טעמתי מלבי כי אני חושבת שאני לא

אוהב את זה, אבל הטראפלס שבתמונה בקישור נראה טעימים ביותר!

למעלה