האתגר - לשמור על הקיים

פאלאדה

New member
האתגר - לשמור על הקיים

היוש

אז ככה, בזמן האחרון די רזיתי, מאז שעברתי לדירה החדשה שלי (בדירה הקודמת לא היה מטבח ראוי לשמו ולא ממש בישלתי)

אין לי משקל ביתי, ואין לי מושג כמה רזיתי. אני יכולה להעריך לפי מידת המכנסיים כמה (בערך 6 ק"ג, מוערך, אולי 7?)

הגעתי למסקנה שאני רוצה לעצור פה. נכון, בעבר הייתי 10 ק"ג פחות ממה שאני היום, ותמיד אפשר יותר.

אבל אני רוצה לשמור על הקיים. מכמה סיבות:

א. לאחרונה קניתי בגדים מדהימים, בגולף. מכנסים מדהימות. אם אני ארזה עוד, אני שוב אזקק לבגדים חדשים, (או שאחזור לכמה ותיקים מהמידות הקטנות יותר), והאמת, לא בא לי לקחת שוב בגדים למתפרה ולהצר.

ב. סיבה עיקרית, עיקרית - לרזות יותר מידי גורם לרפיון העור. לא רוצה

ג. ועוד סיבה עיקרית ממש - איבוד משקל גורם לאיבוד מסת שריר. אני רוצה להתמקד בשמירה על הקיים, ובבניית מסת שריר

ד. ועוד סיבה עיקרית, עיקרית עיקרית - גם כשהייתי מאד רזה (55 ק"ג ומידה 36) לא הייתי שבעת רצון ורציתי לרזות עוד 2 ק"ג... נו באמת.... החלטתי להיות שבעת רצון במה שאני.. גם אם זה להיות 'מלאה' ולא 'רזה'...

ה. ועוד סיבה - עשיתי סדר בבגדים לקראת החגים, ראיתי ספקטרום כה רחב של מידות מכנסיים, ראיתי את אפקט האקורדיון. אמרתי לעצמי די. לא רוצה לרזות. או לעלות. פשוט לשמור על הקיים. והקיים זה לא בדיוק רזה. זה משקל תקין לפי BMI אמנם, אבל בגבול עליון. אבל, אני רוצה לשמור על זה... נקודה.

אז חשבתי איך לעשות את זה... בהתחלה חשבתי להרשם לשומרי משקל, יש שם שקילה אחת לחודש, וזה יתן לי מוטיבציה ... ואז חשבתי לעצמי שלספור נקודות זה מתיש ולא טבעי, ואני לא מתחברת לזה וזה סתם כסף שיכולתי להוציא על דברים אחרים (למשל מכון כושר)

אין לי מושג כמה אני שוקלת. אין לי משקל בבית. והמשקל לא קובע כי אי אפשר לדעת כמה מים, כמה שומן, כמה מסת שריר.

אבל אני צריכה מדד.

אז החלטתי על מדד - מידת מכנסיים

החלטתי שהגבול התחתון של המידות שלי יהיו שני זוגות מכנסיים מסוימות - והגבול העליון - מכנס נוסף שהוא טיפונת גדול יותר.

החלטתי לקבוע 20-25 מועדים בשנה הקרובה - כל החגים, יום הולדת, ובתקופות שאין חגים, מספר תאריכים (למשל סוף ינואר וסוף פברואר)...

המטרה שלי

ב 20-25 מועדים קבועים בשנת תשע"ו (למשל ערב ראש השנה, ערב סוכות, שמחת תורה, חנוכה וכו') להעלות סלפי - עם המכנסיים שהמידה שלהם היא היא היא היא האינדיקציה שאני במשקל תקין (בלי לדעת כמה אני שוקלת)- וכך, לקבל מדד של שמירה על משקל קבוע (מבחינתי המשקל יכול לעלות עקב מסת שריר או מים, כל עוד הבגדים הקונקרטים האלו עולים עלי, ולא, הם לא יתכווצו או יתנפחולי בכביסות).

אז חשבתי שהמקום הכי מתאים להעלות את הסלפים האלו - הם פה. וחשבתי שהכי חכם זה להעלות את זה הסלפי כוידאו עם מהדורת חדשות ברקע (כדי לא "לרמות")

וכמובן בלי פרצוף

זהו, אז מתאים לכן שאני אעלה במשך תשע"ו במועדים שקבעתי מראש 20-25 סלפים (בלי פנים), כדי להבטיח לעצמי שהשנה אני נותרת באותה מידת מכנסים ולא מותחת לכל הכיוונים את המידות שלי?

מי שרוצה להצטרף מוזמנת!

רעיון מעולה

העלת כמה נקודות ממש חשובות והדיון שלך בהם מרתק.
הנקודה שבה את אומרת זהו, נגמר, שם אני רוצה להיות.
ההבנה שהחיים הם טובים יותר מספירת נקודות ורדיפה אינסופית אחרי מספר מסויים במאזניים או בבגדים (כמו שכתבת שניהם בעייתים).
הרצון לחיות נכון ולשמור על מה שיש מכל הסיבות שבעולם.
המדידה שלך של מכנסיים היא הכי טובה שיש ויש אפילו כאלה שאימצו אותה כשיטת מדידה. (מוכר וחביב). זו שיטה שלא מתמסרת למספריפ אלא מתמסרת לחלוטין לגוף, לתחושות, לנינוחות.
את כל כך מתחברת נכון לדברים.
מועדים של חגים הם ימים נפלאים.
את סוגרת גם לחלוטין את הפינה של חגים.
שימי לב ש 20 - 25 מועדים של חגים ועוד 56 סופי שבוע של ששי - שבת הם זמנים נפלאים להבין שאילו החיים ובטוח שהם לא מורכבים מנקודות וספירות אלא מורכבים מ......החיים.
מציעה להרחיב את הסלפים ללא פנים גם לכל מי שנמצא בתהליך ירידה או שמירה.
נראה לי הצעה מופלאה.

פאלאדה

New member
גם אני חשבתי כך

שכל מי שרוצה לרזות תציב לעצמה מכנס מסוים כיעד. לא משקל. משקל יכול לרדת כי מסת השריר שלך ירדה. משקל יכול לעלות כי עשית כושר או שתית מים וזה מבורך (אבל בשומרי משקל ינזפו בך שעלית גם אם עלית משרירים)

אבל מכנס שיושב עליך בנינוחות זה זה זה המדד.

מי שרוצה לרזות יכולה לקחת 3 זוגות מכנסים ממידה קטנה שהייתה בהם בעבר ולהחליט
- בסוכות הקרוב אני עם מכנס במידה 42
- בחנוכה הקרוב עם מכנס במידה 40
- בטו בשבת הקרוב עם מכנס במידה 38
- בפורים הקרוב אני ב 36 (סתם זרקתי דוגמא, אף אחת לא אמורה לשאוף ל 36)

@@@ אני לא מדברת על מכנס מהחנות במידות האלו, כי בחנויות יש טווח של מידות ואפילו באותה חנות עצמה, יש שני זוגות מכנסים באותה מידה אבל בגודל שונה@@@@. אני מדברת שכל אחת תבחר לעצמה 3 זוגות מכנסים ותחליט על תאריך יעד להכנס למכנס הזה.

היא יכולה להשאר *באותו* משקל, אבל היא נכנסת למכנס במידה קטנה יותר כי עשתה כושר וחיטוב ושתתה מים...

אפשר אפילו להחליט - כתחליף למסגרת השקילה של שומרי משקל (שעולה כסף) לעשות אחת לחודש נניח, בתאריכים של החגים או סמוך, מפגשי קבוצה, שכל אחת מתחייבת להגיע עם המכנס (או חצאית לדתיות) - שקבעה כיעד....
4

בכל מקרה - יש לי 3 זוגות מכנסים שקבעתי כמדד לשמירה על משקל תקין. 2 עדיין קטנות עלי במקצת (עולות אבל הריצ'רץ' לא נסגר, וגם עולות בקושי), - ומכנס אחד שעולה עלי, ונמצא כעת אצל התופרת בהצרה (קניתי אותו לפני חודש ורזיתי מאז)...

בכל מקרה יכול להיות שאקבע עוד 2-3 זוגות מכנסים במידה מקבילה, בכדי להמנע ממצב שמכנס בדיוק בכביסה או בתיקון....

המועדים הבאים שאני מעלה סלפי - הם ערב יום הכיפורים, ערב סוכות, שמחת תורה, יום שישי שהוא שבועיים אחרי שמחת תורה, ויום שישי שהוא שבועיים לפני חנוכה, ערב חנוכה ונר שמיני של חנוכה.

בכל המועדים האלו אני אמורה ללבוש את המכנסים שהחלטתי שמציינים מידה תקינה ומשקל תקין (גם אם לפי תרבות הרזון שלנו זה נחשב "מלא" או "שמן", זה תקין לפי BMI ושכולם יקפצו לי... הורדה של ק"ג רבים פוגמת בצורת העור ופוגמת בחילוף החומרים ואני רוצה להשאר במקום שאני)...

אני במקביל רוצה להתחייב על ספורט, לשפר את הכושר בהדרגה. לא רשומה למכון בנתיים ויש לי אכזבות מהעבר שנרשמתי ולא הלכתי, אני רוצה לבנות תוכנית ספורט ריאלית

מקווה שעוד חברות בפורום הזה תצטרפנה אלי לאתגר המכנסים, במקום לאתגר המשקל שלא משקף כלום...

פאלאדה

New member
עשיתי סלפי

הורדתי אותו למחשב
והגעתי למסקנה שגם אם ירדתי במשקל אני עדיין נראית לעצמי קצת מלאה, "קצת" הרבה

וכן שממילא גם אם אין פרצוף כל אחד יכול לזהות אותי לפי הבגדים, מבנה הגוף והרקע של הבית שלי שחברי מכירים

אולי נעשה קומונה סגורה לסלפים שכאלו? מן קומונה סגורה למעקב אחרי ירידה במשקל/שמירה עליו באמצעות סלפים?

מי שרוצה להצטרף לרעיון אשמח
זה לא יבוא במקום הפורום (אי אפשר להחליף את הפורום) אלא ככלי עזר... ממש לא מתחשק לי לפרסם פה סלפי

בפורום הזה אנחנו לא נמדדות עי המשקל

וכנראה גם לא לפי BMI.
תראי איך זה מכניס אותך למקומות לא נכונים.
מספרים משתנים במהירות,
כללים של ככה וככה ובסוף......
אחרי שאת מרוצה מעצמך בהודעה הראשונה,
כתבת דברים אחרים שאת קצת מלאה ורצת הרבה.
ההודעה הראשונה שלך היתה של קבלה עצמית, רצון להספיק את המרוץ אחרי המספרים.
ואופס, בכמה מילים וסלפי אחד החזרת את הגלגל אחורה.
הצעה שלי - תעצרי.
לא קומונה, לא ספירה.
תחיי את החיים כמו שכתבת.
הם נפלאים.
פשוט תשמרי על עצמך בעזרת זוג מכנסיים אחד, כמו שכתבת בהתחלה.
מה דעתך?

kagome10

New member
אני לא אצטלם לסלפי מטעמי שמירה על הפרטיות

ואני לא דתייה, אבל בקיץ לובשת לרוב חצאיות (ובחורף מכנסיים).
&nbsp
אני אוהבת את הממד של הבגדים, אבל מעדיפה להישאר פשוט עם המראה החיצוני. למדוד משקל עם חצאית זה לא ממש נוח, ובעצם רוב מוחלט של הבגדים שלי לא צמודים ולכן לא מתאימים למדידת משקל.
&nbsp
באופן כללי יש משהו מפוקפק במדדים למיניהם.
&nbsp
מה, אם תרזי יותר, זה רע? אם מרזים לאורך זמן זה לאו דווקא פוגם בעור. אני לא אומרת שתעשי דיאטה - אני חושבת שזו דרך לא נחמדה לחיות - אולם אם אורח החיים שתאמצי יוביל לירידה במשקל, את אמורה להפסיק אורח חיים בריא כדי לא לרדת יותר מידי? לי זה לא נשמע הגיוני.
&nbsp
אני אישית רוצה להתחזק. בתקווה זה יגרום לי לעלות מסת שריר, ולכן בהחלט יתכן שאעלה במשקל. עדיין לא ירדתי בדיוק למשקל שהייתי בו לפני הצבא (עליתי אז 10 ק"ג) אבל נשארו לי משהו כמו 2 קילוגרם, וזה בהחלט יכול להתאזן עם השרירים.
&nbsp
אני בודקת הרזייה לפי המראה שלי, אני זוכרת איך נראתי אז, אני רואה שעם ההרזייה המשקל יורד מהירכיים שלי (וזה לא משהו שמדידת בגדים הייתה מראה).
&nbsp
בשביל מה את צריכה קנה מידה חיצוני? אם מכנסיים עולים או לא עולים עלייך - אומר משהו. את המשהו הזה את יכולה לראות בעיניים.
&nbsp
ובנוגע לשומרי משקל - עכשיו יש לי עוד נקודה לרעתם. מילא שהם נוזפים באנשים, שזה דבר רע בעיני באופן כללי, אז לנזוף על דבר חיובי כמו ספורט? REALLY?

פאלאדה

New member
אני חושבת שיש חשיבות למדדים חיצוניים

ההסתכלות שלנו יכולה להיות הרבה פעמים סובייקטיבית

גם בתחומי חיים אחרים אני זקוקה למדד מספרי כלשהוא כדי לדעת שאני 'על הגל'. למרות שהמדד המספרי הוא לא תמיד מדויק או קובע, הוא נותן אינדיקציה כל שהיא.

ואני בחרתי במכנס מסוים כמדד...

קשר חדש

New member
אני גם חושבת שיש חשיבות למדדים חיצוניים

לא משנה אם המשקל הוא המדד (שכאמור הוא לא טוב בגלל מים, מסת שריר, שומנים) או זוג מכנסיים (שמודד היקף של איזור הבטן).
לדעתי, את יכולה לצלם רק את איזור המכנסיים. זה תמיד אותם מכנסיים ובאותו המקום. לא נראה לי שמישהו יוכל לזהות.
בנוסף, אין צורך במהדורת החדשות. את וכולנו נאמין לך, שזה מעודכן לאותו יום שהעלת את התמונה. אם את חוששת שלא, את יכולה להצטלם עם העיתון (להחזיק ליד חלק הגוף התחתון).
בכל מקרה,
מדד הוא רק מדד.
מה תעשי עם המידע (עלית, ירדת, נשארת)? איך את מתכוננת לצאת מהאקורדיון ולהשאר באותו משקל הפעם? ומבחינה טכנית אם עלית מאד והמכנסיים (גם הגדולות יותר) לא נסגרות מה את מתכוונת לעשות? אם ירדת הרבה והמכנסיים נופלים עליך (גם הקטנים יותר) מה את מתכוונת לעשות? אם שמת את המכנסיים והם נראות לך משמינות/לא יושבות טוב מה את מתכוונת לעשות?

פאלאדה

New member
היוש

מה אני אעשה עם המידע? אני מקווה שאם אני אדע שאחת לשבועיים נניח אני צריכה 'להוכיח' שהמכנס עדיין עולה עלי, אני מראש אשמור על אכילה בריאה, כדי לא להגיע למצב שהשמנתי

איך אני מתכוננת לצאת מהאקורדיון? להבין מה גרם לאכילת יתר (בעיקר עייפות וחוסר שינה וחוסר אנרגיה) ולטפל בשורש של הדברים ולא בקליפה החיצונית (קלוריות/נקודות/תפריטים)

מה אני מתכוננת לעשות אם אעלה? לנסות לחזור למסלול מיד כשזה מתרחש ולא לתת לזה לצאת מפרופורציה.... ולקוות לא להגיע לשם

אם ארזה מאד, בניגוד לתוכנית, אתחיל לשחות הרבה, זה גורם לי לפרץ רעב אחרי השחיה, וזה יאזן אותי, באופן בריא

אם המכנסיים עולות עלי ועדיין אני חשה שמנה זו בעייה שלי. חלק מהתפיסה שלנו כשמנות/רזות היא סובייקטיבית לחלוטין וקשורה לדימוי גוף מעוות שהעיתונים טפחו. כל עוד אני ב BMI תקין וכל עוד מכנס סביר ונורמלי עולה עלי, סבבא לי גם אם הראש הסובייקטיבי לא מרוצה... מסיבה סובייקטיבית. בחברה שבה דוגמניות אנורקטיות הן מודל, התחושה הסובייקטיבית לא קובעת כי היא הוזנה במשך שנים במידע כוזב על מהו גוף נשי נכון

kagome10

New member
משנה עד כמה את משקרת לעצמך או מאמינה לעצמך

ממדים מספריים הם מוגבלים מכל מיני סיבות, גם ההערכה של בני אדם, אבל כשבני אדם לא משקרים לעצמם הם יכולים למדוד עליה במשקל בצורה סבירה בהחלט.
&nbsp
למה הדעה שלך על נושא לא מספיקה כדי לדעת שאת על הגל? למה הדעה שלך לא נותנת אינדיקציה כלשהי?

קשר חדש

New member
אני חושבת שהיכולת לדעת באופן אובייקטיבי מוגבלת

למעט שינוי של 10% ממשקל הגוף, שאז אנשים בודאות יודעים להגיד שירדת במשקל. קשה מהסתכלות חיצונית לדעת מה קורה. ואם מישהו חיצוני לא יודע, אז על אחת כמה וכמה האדם עצמו.
אני יודעת שבד"כ כשאני מעלה במשקל ק"ג או שניים, אנשים חשים בשינוי מסויים ובד"כ אומרים לי רזית? בתקופות שאני לא נשקלת בכלל, אם כמה אנשים אמרו לי רזית באותו יום, אני הולכת להשקל, כדי לראות כמה עליתי.
מה גם שההערכה שלנו (לפחות אצלי) אם אני בכיוון של ירידה במשקל, נובעת גם מההערכה שלי למעשים שעשיתי (כמה פעלתי על פי התפריט, כמה אכלתי לפי רעב ושובע) ולא רק מהסתכלות חיצונית. אלא שלמציאות ולגוף, יש לעיתים חיים משלהם. כשעולים על המשקל, יש הרבה פעמים הפתעות לכאן או לכאן.
כיוון שאני חושבת שהדרך היא החשובה, אך יש צורך גם במדדים חיצוניים, אני נוהגת לחשוב שנייה לפני שעליתי על המשקל, על הדרך. האם אני מרוצה. מה אני חושבת שהתוצאה תהיה. ובאופן כללי, זוכרת שהמשקל הוא רק כיוון כללי. מראה על מגמות, ולא תמיד נכון לאותו הרגע (שבו שתיתי יותר/פחות, אני מחזור או לא וכו').
אגב, גם מדד של בגד יש לו אותה בעייה. לעיתים הבטן יותר קטנה/גדולה, אבל איזור החזה ידיים השתנה או הפנים או הירכיים/שוקיים או הישבן. בקיצור, גם למדד של הבגד יש את הבעיות שלו.

kagome10

New member
במילים אחרות, פועלת עלייך ההטיית הנסיין

(יכול להיות מעניין לקרוא על זה בויקיפדיה)
&nbsp
אני לא יודעת מתי אני מעלה קילורם או שניים, וזה פשוט לא מעניין אותי, מבחינתי זה נכלל במסגרת שגיאות מדידה לא רלוונטיות שאני מעוניינת לנטרל ולא רוצה בכלל לדעת עליהן. האפשרות לדעת את זה היא מבחינתי אחד החסרונות של מדידת משקל.
&nbsp
אני אישית לא ממש פועלת לירידה במשקל. אני פועלת לאורח חיים בריא. אבל באמת. המשקל הוא מטרה משנית. אני מוצאת שמדידת משקל משנה את הפוקוס לכיוון של משקל, ולא רק שזה לא מוצא חן בעיני, זה פשוט לא מסתדר עם הגישה שלי.
&nbsp
בנוגע למדדים - אני מעדיפה אם אני כבר מודדת אז למדוד הקפים. זה לדעתי יותר אמין, ומנטרל לפחות חלקית את אפקט העלייה במסת שריר, שזה דבר חיובי בעיני.
&nbsp
מדד הבגד קרוב ללהיות מדד היקפים, חוץ מזה שהוא פחות מדוייק, שהבגד יכול להתרחב, ובעיקר אצלי - שהבגדים עם גומי ורחבים ואפשר ללבוש אותם במגוון רחב של מידות.
&nbsp
אם כבר לאמץ מדידה, אז מדידת הקפי חזה מותן וירכיים זה לדעתי המדידה העדיפה.
&nbsp
אני אישית בוטחת ביכולת שלי לראות את עצמי בצורה אובייקטיבית יחסית, ולכן אני חושבת שהמדידה שלי את עצמי עדיפה על מדידת משקל, כי אני מנטרלת את כל הבעיות שיש במדדים שהוזכרו, ומכיוון שאני לא עושה ממש דברים לירידה במשקל אז אני מקווה שהטיין הנסיין לא גדולה מידי

Ron W

New member
הטיית נסיין קשורה למדידה סוביקטיבית במחקרים מדעיים

המשקל הוא דוקא כלי שנמצא במחקרים כמבטא באופן אוביקטיבי
את המסה שלנו, השנויים הקלים במשקל כן צפויים ומחזוריים.
עלייה במסת שריר רלוונטית רק בהשמנה מכוונת וקשה יותר לנשים,
מעבר לצורך באמוני משקולות מפרכים . באותה מידה גם לא מאבדים מסת שריר
בהרזיה מתונה, (המיתוס) כי הגוף מנצל קודם את מאגר השומנים.
גורם משמעותי לתנודתיות היא ספיחת נוזלים וזו מושפעת או הורמונלית (מחזור)
או מתזונה עשירה בפחמימות בניגוד לדיאטת עשירה בחלבונים.

kagome10

New member
אומנם מדידת המשקל שלי היא לא מחקר מדעי

אבל ההטיה הזו היא בדיוק הסיבה לחשוש מפני מדידה סובייקטיבית - לפי העין.
&nbsp
המשקל מבטא את המסה (למען האמת, משקל זו המיהל שאנשים משתמשים בה במקום להשתמש במונח הנכון פיזיקלית - מסה. אחרת המשקל שלי הוא 515 ניוטון בערך) אולם המסה לא מבטאת במדיוק את המשמעות שיש למילה "רזה". אדם שמשקלו גבוה בגלל מסת שריר הוא לא שמן, אבל הוא כבד.
&nbsp
עליית מסת שריר לא רלוונטית רק בהשמנה מכוונת. הייתה פה איפשהו בשרשור דוגמא לכך. לרוב היא הדרגתית מכדי שיהיה אפשר להרגיש את השפעתה גם במדידות משקל תכופות, אולם יש הבדל בין שתי נשים שמשקלן זהה, אולם אצל אחת יש נניח קילוגרם שריר יותר מאשר לאחרת. אחת מהן רזה יותר מהשנייה, לפי המשמעות האינטואיטיבית של המונח.
לדעתי המדידה האובייקטיבית שהכי קרובה למשמעות האינטואיטיבית של המונח היא מדידת אחוזי שומן, אבל זה לא מדידה שנוח במיוחד לעשות.
&nbsp
לדעתי החסרונות של מדידה אובייקטיבית, אבל של פרמטר שהוא לא הפרמטר שאני רוצה לבדוק אלא רק בקורלציה איתו, עולים על היתרונות.

פאלאדה

New member
התייחסות לכל השרשור

לא מאמינה במדד סובייקטיבי של העין, כמו להסתכל במראה ולחוש שביעות/אי שביעות רצון. זה תלוי בלבוש, עד כמה הוא מחמיא או מרזה, בדימוי עצמי, בשטיפת מוח של פרסומות וכו', בתחושה עצמית כללית...

אני מאמינה במדד אובייקטיבי. וכזה הוא או היקף, או מידת מכנס. וגם משקל, בתנאי שלוקחים נניח טווח של 3-5 קילוגרם של משקל מינימום ומקסימום שמשם אסור לזוז...

kagome10

New member
יש ספר, "לשוב מהר, לחשוב לאט"

נראה לי כנהמן כתב אותו, אבל אולי אני מתבלבלת וזה טברסקי.
&nbsp
הסופר מספר שבצבא הוא היה מראיין מועמדים לקורס קצינים, ונותן הערכה למידת התאמתם. בדקו וגילו שאין קשר בין ההערכה להצלחה העתידים של החייל. כמובן שזה לא גרם לביטול הראיון או ליחס אחר אליו. עבר זמן ושינו את הראיון. במקום למלא התרשמות אישית, המראיין היה ממלא את התרשמותו מהמרואיין בכמה קטגוריות, והקטגוריה האחרונה הייתה התרשמות אישית.
השיטה החדשה הייתה מוצלחת הרבה יותר, ובאמת הייתה קורולציה בין ההצלחה העתידית של המועמד לבין הציון בראיון.
&nbsp
שני המדדים היו סובייקטיביים, אבל הם היו שונים מאוד. מדד סובייקטיבי של העין זה לא שביעות רצון. זה לא יעבוד, גם כי אני תמיד שבעת רצון מהמראה החיצוני שלי, וגם כי זה דומה יותר לראיון הראשון. אבל אם השאלה תהיה, האם הירכיים שלי באותו עובי שהם היו בזמן X, אני לא רואה סיבה שזה יהיה תלוי בלבוש (עומדת בערום מול המראה, איזה לבוש?) בדימוי העצמי (הוא מצויין, תודה) בפרסומות (יש לי חוסם פרסומות, ממליצה בחום) וכו'.
&nbsp
מדד אובייקטיבי הוא אובייקטיבי, אבל הוא פשוט לא מודד מה שאני רוצה. ומה אם המדדים האובייקטיביים השונים שלך מתנגשים? נניח, התחלת לעשות ספורט באופן קבוע, ולכן העלית מסת שריר והורדת שומן. ההיקפים ומידת המכנס קטנו, אבל המשקל נותר בטווח.
&nbsp
מה אז?
&nbsp
<ובאופן כללי, לנסות לאכול יותר אם את מרזה יותר מידי נראה לי שגוי. משקל מתאים זה קודם כל בריאות, ולפגוע בבריאות בגלל מראה חיצוני זה מפוקפק בעיני>

כל אדם מספיק אינטליגנטי כדי לגשר בין שני מדדים

ולנתח אותם.
תני קצת קרדיט, אם את חשבת על זה, סביר להניח שעוד כמה אנשים:)
לקיחת מכנסיים ובדיקה יחסית של הגוף היא מדד מצויין להשתנות הגוף.
המכנס מנטרל שינוי במשקל וההתייחסות היא רק לעיצוב.
מכירה לפחות דיאטנית אחת ומאמנת כושר אחת שמשתמשות בג'ינס מהמלתחה של הלקוחות שלה כמדד.
אני בכל זאת משתמשת במאזניים אבל משוכללות יותר מ"רגילות".
אפשר למדוד בהם בנוסף למשקל ו - BMI גם מסת שריר, אחוז מים, מסת עצם, חישוב גיל ביולוגי (כן, גיל בהתאם למצב הגוף/רקמות), פיזור שומן בגוף.
אותי מטריד בעיקר אצל הקליינטים שלי, שומן בטני ולעיתים הוא קיים בכמות מדאיגה ומטרידה גם אצל אנשים רזים יחסית עם BMI תקין.

פאלאדה

New member
אכן כך!

אם היה לי כסף הייתי מחזיקה משקל רב מדדי.

אבל כל עוד אין לי כסף למשקל עם כל המדדים, אני מעדיפה לא להחזיק משקל בבית, ולא להתחרפן כל פעם.

יש לי מצלמה די ענתיקה, עם בטריות ענתיקות, שקשה להטעין אותם וכו'... אבל סידרתי אותה. מקווה להעלות סלפי בקרוב (+ מחיקה של כל סממן מזהה), ולעשות זאת אחת לשבועיים בממוצע. מי שרוצה, מוזמנת להצטרף

לכי עם האינטואיציות שלך

הן בד"כ משדרות את הכיווון הנכון.
בד"כ החלטות מתקבלות מהבטן ואז מגייסים את הראש כדי להסביר אותן.
לכי על מה שמרגיש לך נכון.

פאלאדה

New member
אכן זה מה שאני הולכת לעשות

אני אעלה סלפי
כבר הכנתי אותו וטשטשתי את כל הסממנים המזהים

אם אני ארצה שתמחקי אותו מאוחר יותר (אם אני אחוש שזה חושף אותי מידי) אוכל לבקש ממך? סביר להניח שלא אבקש, כי טשטשתי כל סממן מזהה, אבל בכ"ז, ליתר בטחון

היום הייתי בתל אביב ונכנסתי לבית מרקחת ענתיקה שיש בו משקל - עליתי עליו ומסתבר שרזיתי הרבה יותר ממה שחשבתי, במשקל. בקיצור, אני רוצה לשמור על הקיים. למרותש אני יכולה לרזות יותר ולמרות שתרבות הדוגמנות אני נחשבת כ"מלאה".

יתכן ואני אשקל גם פעם בחודש, ואטול בחשבון הטיות של 2 ק"ג לפה או לשם.

למעלה