הבדידות שביחידנות

Stav2018

New member
אמא לפעוטה מתוקה.
בודדה מאד. אין כמעט קשר עם המשפ' וגם הקשרים עם חברים נותקו והתמסמסו.
הבדידות הזו מאד קשה ועכשיו הגענו לגיל שהפעוטה שלי מתחילה להצטרך חברים וסביבה מורחבת יותר (היא גם טיפוס שמאד אוהב ומחפש חברה).
עם כל כובד המחוייבויות שכוללות עבודה ומשק בית, אני ממש נובלת

3fialka3

New member
תקופה קשה עכשיו בשל קורונה
מאיפה את?
אני בזמנו פגשתי פה בפורום, כשהוא עוד היה פעיל, אמא יחידנית מהעיר שלי ואנחנו נפגשות מדי פעם עם ילדים

אמאנחל

Member
מנהל
אמא לפעוטה מתוקה.
בודדה מאד. אין כמעט קשר עם המשפ' וגם הקשרים עם חברים נותקו והתמסמסו.
הבדידות הזו מאד קשה ועכשיו הגענו לגיל שהפעוטה שלי מתחילה להצטרך חברים וסביבה מורחבת יותר (היא גם טיפוס שמאד אוהב ומחפש חברה).
עם כל כובד המחוייבויות שכוללות עבודה ומשק בית, אני ממש נובלת
בוקר טוב ברוכה הבאה,

תקופה לא קלה בכלל,

נראה לי שהכי קל זה למצוא אמהות בגינה שליד הבית. זה הכי נגיש, ונגישות זה דבר חשוב. תרדי לגינה עם הילדה ותפגשי אנשים שנראים לך ותקשרי קשרים. אם אפשר תקבעו להפגש ביום קבוע בשעה קבועה, ועוד יותר טוב לנסות לקבוע להפגש בבתים אחת של השנייה. היציאה החוצה מאווררת גם אותה וגם אותך. חשוב לבריאות ולשפיות.

עדיפות נוספת היא ליצור קשרים עם אמהות מהגן של הילדה, ולהפגש בגינה או בבתים. אם יש אפשרות לקבוע יום קבוע בשבוע לפגישות זה מקל מאוד על התאומים.

בהחלט כדאי מאוד ליצור קשר עם עוד יחידניות כי כך הילדים רואים במו עיניהם שהם לא היחידים בעולם עם מבנה משפחתי כמו שלנו. תחפשי קבוצות של יחידניות בפייסבוק, ברגע שתמצאי קבוצה אחת אני מניחה שיעזרו לך למצוא קבוצות אחרות שקרובות למקום מגורייך. אני לא בפייסבוק אז לא יכולה לעזור לך בזה.

בעבר הפורום הזה היה הרבה יותר פעיל והיו גם מפגשי אמהות עם ילדים, אבל כרגע הפעילות כאן מאוד מצומצמת ואין מפגשים.

המון בהצלחה!!

אני רק בתחילת התהליך, אז כותבת מניסיון בתחומים אחרים למקרה שיהיה רלבנטי. בהמשך לרעיונות שעלו כאן, אם את לא מוצאת קבוצה של יחידניות, אולי תנסי ליזום מפגש ליחידניות בקבוצה של אמהות / קבוצה של השכונה למקרה שיש שם עוד יחידניות. ו/או אולי אפשר להכיר אמהות גם דרך האשטגים ברשתות חברתיות. באינסטגרם, למשל, את יכולה להשתמש בכתובת הזאת:

hashtag

רק תחליפי את המילה המודגשת
"hashtag"
בהאשטג מקומי, ותראי פוסטים מאנשים נוספים בעיר שלך (או שתשתמשי באופציית החיפוש באפליקציה). אפשר להתחיל דיאלוג בפלטפורמה, ואם מתחברות, להיפגש אח"כ בזום / בגינה.

אם את לא מכירה האשטגים מקומיים, כנסי לפרופיל הרשמי של העיר שלך ותראי באילו האשטגים הם משתמשים. לפעמים אנשים שגרים בעיר משתמשים באותם האשטגים בחלק מהפוסטים שלהם.

ולגבי משפחה וחברות/ים מפעם - אם רק התרחקתן כי קורה ככה לפעמים ולא היה איזשהו משהו בעייתי, לפעמים שיחה/סמס של "חג שמח" יכולה גם לפתוח דיאלוג ולאט לאט להתחיל לחדש את הקשר.

למעלה