הבדל בין כפות הרגליים: האם מדרסים הם הפתרון?

אראסמוס

New member
הבדל בין כפות הרגליים: האם מדרסים הם הפתרון?

אני בן 51, רץ מזה שנה ו-9 חודשים. מאחורי מספר מרוצי 10 ק"מ ואני לקראת החצי הראשון שלי בת"א. הריצות הארוכות שלי הן עד 20 ק"מ בינתיים והנפח השבועי באימונים לקראת החצ"מ כ-53 ק"מ.
אני מבקש את עצתכם בעניין הבא:
אני חווה הבדל משמעותי בתחושה בין שתי כפות הרגליים.
אין כאבים (טפו-טפו-טפו) או הפרעה משמעותית לריצה אבל ככל שמרחק וזמן הריצה מתארכים כך גם התחושה. זה מתחיל עם נעילת הנעליים בבית. קשה לי להסביר בדיוק את התחושה השונה, אבל היא קיימת.
בכל זוגות הנעליים בהם אני משתמש (יש לי 3 זוגות שונים כרגע, כולם בשימוש לסירוגין) אני מרגיש שכף רגל שמאל "יושבת" פחות נוח בנעל. לפעמים בסיום הריצה הגרב "משתרבבת" קדימה ברגל שמאל, ולפעמים יש תחושת נימול / הירדמות באזור האצבעות.
כאמור זה לא משתנה כתלות בנעליים או גרביים שונות וגם לא בסוג משטח הריצה (כביש / שטח / משולב).
במבט מלמעלה וגם בציור קו המתאר של כפות הרגליים על נייר או בטביעת כף רגל רטובה - לא נראה שיש הבדל בין ימין לשמאל.
אני שוב מציין שזה לא יוצר כאבים וזו לא בעיה חמורה, אבל אני מתכנן להמשיך להגביה את רף אתגרי הריצה שלי ולא רוצה לחכות ולגלות שזה הופך לבעיה אקוטית.
האם מישהו מכיר / נתקל בתופעה כזו או דומה?
האם זה משהו שמדרסים יכולים לפתור? עד כה אינני משתמש במדרסים מחוסר צורך.
ושמא יש עצה טובה אחרת?

yevgenis

New member
אמת,אנחנו לא סימטריים
מסתבר שקיימת רגל

דומיננטית
http://www.pponline.co.uk/encyc/the...-can-improve-your-symmetry-and-your-speed-305
לא רואה איך מדרסים יכולים לעזור פה,אבל סיבה לנימול באזור האצבעות יכול ליהות כתוצאה ממידה לא נכונה
של הנעל או קשירה
יות חשוב להתמקד בטכניקה לדעתי

אראסמוס

New member
תודה על המאמר המעניין בקישור. לגבי מידת הנעל

רגל ימין יושבת "פיקס" ורגל שמאל לא.
אני עוד לא נתקלתי בזוגות נעליים שאינן זהות במידה, כך ש"מידה לא נכונה" זה כיוון בעייתי.

yevgenis

New member
נעליים זהות במידה,רגליים-לא

מה זה "פיקס"?לא קטנה מידי ולא גדולה מידי?

אולי אתה לא אותה מידה בשתי הרגליים

לצערנו הרב, טרם נולד האתר שישדך בין אנשים שהם לא אותה מידה בשתי הרגליים (כך שאני אוכל לקנות נעליים מידה 40 ולקחת את נעל שמאל, ומישהו אחר יקנה אותו דגם 41 וייקח את נעל שמאל שלו).
אבל אפשר לקנות נעל שמתאימה "פיקס" לרגל שמאל ואולי ימין תתמודד.
אפשר גם לקנות נעל בחצי מידה בין שמאל לימין.

למעלה