הבנן אדם הכי אמיץ במדינת ישראל הוא נאור

lemner40

Well-known member
נרקיס שמנסה להציל את החרדים הצעירים מהחשכה
כמעט כל החרדים הצעירים, ותלמידי הישיבה יודעים טוב מאד מה קורה בחוץ
יש להם טלפונים חכמים, יש להם אינטרנט
הם לא נמצאים במחנות סגורים בסיביר,
הם יודעים טוב מאד
ומעדיפים להשאר ליד סיר הבשר, בשר מוכשר , מלא מלח, ומבושל לא טעים, אבל עדיין סיר הבשר.
הם נשארים שם כי זה נח.
הם יודעים שהם לא מוסריים, הם יודעים שזה בניגוד לאיך שחיו בתקופת התנך
הם מבינים שהם טפילים,
אבל זה נח.
כמו הילד האידיוט כאן בפורום.

evglev1

Well-known member
מנהל
הם יודעים טוב מאד
ומעדיפים להשאר ליד סיר הבשר, בשר מוכשר , מלא מלח, ומבושל לא טעים, אבל עדיין סיר הבשר.
הם נשארים שם כי זה נח.
הם מבינים שהם טפילים,
אבל זה נח.
דווקא לא, חלק מאותם חרדים צעירים ניסו להסתגל למצב החדש ולהתגייס לצבא כפי שנקבע בחוק ובביטול החוק המפלה ואז דווקא שכניהם יצאו נגדם ורדפו אותם על זה ש"יש להם החוצפה למלא את החובות שלהם", כך זאת החברה החרדית שרודפת את החרדים שמבינים באיזה עולם הם חיים ורוצים לשרת בצבא וללמוד לימודי חול וקהילתם רודפת אותם על זה, ממש כמו שקהילה ערבית רודפת ערבים הגונים שמוכנים לעשות שירות לאומי או שירות צבאי אצל הבדואים והנוצרים.

Harrington

Well-known member
מנהל
הם יודעים טוב מאד
הם נשארים שם כי זה נח.
הם מבינים שהם טפילים,
אבל זה נח.
מאוד מעודד מה שאתה כותב. בשורה התחחונה לדבריך לצעירים היהודים לא חסר מאומה כדי 'לצאת' ולחבור לעולם 'החילוני' בחוץ, אבל רובם המוחלט מעדיף להימנע מכך ולהמשיך את חייו היכן שחי.
אתה אמנם מפרש את החלטתם זו בדרך שלך, אבל אין כמובן סיבה לחפש מאחוריה משהו שהוא מעבר אמונה טהורה ורצון להישאר במחנה המתאים למימוש דתם.

אשריך ואשריהם.

evglev1

Well-known member
מנהל
מאוד מעודד מה שאתה כותב. בשורה התחחונה לדבריך לצעירים היהודים לא חסר מאומה כדי 'לצאת' ולחבור לעולם 'החילוני' בחוץ, אבל רובם המוחלט מעדיף להימנע מכך ולהמשיך את חייו היכן שחי.
אתה אמנם מפרש את החלטתם זו בדרך שלך, אבל אין כמובן סיבה לחפש מאחוריה משהו שהוא מעבר אמונה טהורה ורצון להישאר במחנה המתאים למימוש דתם.

אשריך ואשריהם.
משכורת קבועה שהיא הרבה מעל הבטחת הכנסה בלי לעבוד זה לא מניע משמעותי?

Harrington

Well-known member
מנהל
משכורת קבועה שהיא הרבה מעל הבטחת הכנסה בלי לעבוד זה לא מניע משמעותי?
אולי זה היה משמעותי אם היה קיים, לא יודע לומר. אולם משזה לא קיים במציאות אלא רק בפנטזיות של התוקפים, התשובה מן הסתם פשוטה יותר :).

נרקיס שמנסה להציל את החרדים הצעירים מהחשכה
זה חסר כל תועלת ממשית,

הבעיה העיקרית היא כלכלית.

הם בחיים לא יעזבו את ההורים שלהם,לפחות שם יש להם בית ואוכל ועבודה מובטחת.

להגיע מחרדי לחילוני זה פער ענק ובלי תמיכה גדולה זה כמעט בלתי אפשרי.

Harrington

Well-known member
מנהל
זה חסר כל תועלת ממשית,

הבעיה העיקרית היא כלכלית.

הם בחיים לא יעזבו את ההורים שלהם,לפחות שם יש להם בית ואוכל ועבודה מובטחת.

להגיע מחרדי לחילוני זה פער ענק ובלי תמיכה גדולה זה כמעט בלתי אפשרי.
קצת יותר מדויק, חרדי ממוצע יעזוב את בית הוריו ברגע שימצא כלה. אף חרדי לא נשאר להתגורר אצל ההורים במקום להינשא משיקולים כלכליים.

בכלל, הסברה שלחרדים אכפת רק מהכסף, בין אם ברמה הלאומית/מגזרית ובין אם ברמת הפרט, היא סברה שקיימת רק במוחם של התוקפים, בעיקר אלו שבימיהם לא זכו לפגוש אף לא חרדי אחד לרפואה ולא יודעים/מבינים כלום על המגזר או תרבותו.

dory30

Well-known member
ליברמן (שכנראה אצביע לו במערכת הבחירות הבאה) אומר כל שני וחמישי: אפשר להיות יהודי מאמין ולהילחם. בעיקר הוא מתעכב על יהושע בן-נון ומשה רבנו כדוגמאות מייצגות.

Cranio

Well-known member
ליברמן (שכנראה אצביע לו במערכת הבחירות הבאה) אומר כל שני וחמישי: אפשר להיות יהודי מאמין ולהילחם. בעיקר הוא מתעכב על יהושע בן-נון ומשה רבנו כדוגמאות מייצגות.
עזוב את ליברמן . נאור נרקיס מנסה להפוך אותם לחילונים בדרך מיוחדת .

נאור נרקיס מנסה "להחזיר בתבונה" את החרדים | ריאיון | מעריב (maariv.co.il)

dory30

Well-known member
אתה מעדיף בערות , פרזיטיות ונחשלות?
איפה קראת שאמרתי את זה? אני מברך כל אדם (חילוני, דתי, שומר מסורת וחרדי) שעובד ולומד, בטח שאני משרת. חינוך הוא אחד הערכים שאני דוגל בהם- אני בא ממשפחה של מורים (כולל מנהלי בי"ס) ואפילו הייתי עוזר מרצה בבינתחומי (כיום רייכמן).

Cranio

Well-known member
איפה קראת שאמרתי את זה? אני מברך כל אדם (חילוני, דתי, שומר מסורת וחרדי) שעובד ולומד, בטח שאני משרת. חינוך הוא אחד הערכים שאני דוגל בהם- אני בא ממשפחה של מורים (כולל מנהלי בי"ס) ואפילו הייתי עוזר מרצה בבינתחומי (כיום רייכמן).
כתבת שאתה מותר . על מי אתה יכול לותר אם בחרת בליברמן?

Harrington

Well-known member
מנהל
עזוב את ליברמן . נאור נרקיס מנסה להפוך אותם לחילונים בדרך מיוחדת .

נאור נרקיס מנסה "להחזיר בתבונה" את החרדים | ריאיון | מעריב (maariv.co.il)
אשריך על הבאת הקישור החשוב. היה טוב ללמוד ממנו על ערוץ 14 שעומד על עקרונותיו ודחה פרנסה כדי לא להיות נצפה כמעורב במעשים נלוזים כמו זה שנרקיס מבקש לקדם.

גם על עצם פעולתו ובעיקר השיטה היה מעניין לקרוא. בניגוד לנטען פעמים רבות ברשתות החברתיות, הראיון מלמד שנרקיס מבקש לחדור עמוק אל תוך החברה החרדית כדי לשנותה מבפנים. הוא לא מסתפק במתן סיוע לחרדים שבוחרים לעזוב את הקהילה ומתקשים. הוא יוצא לגרום לכך שיעשו זאת. בכך הוא מאשר את הנטען ויש להוקיעו ולהוקיע את פועלו מעל כל במה. כל אדם הגון היה עושה זאת, גם כזה שתומך עקרונית בשורה התחתונה של פעילות נרקיס. בכל אופן אנשים כאלו, בתוספת היעדר צביעות היו עושים זאת. אלו מתוך השמאל והרל"ב שסובלים מהצביעות הקבועה שקבוצה בו מקיימת, בוודאי יתלהבו מהפרויקט על אף שהיו יוצאים חוצץ נגדו אילו היה מתקיים בבתי הספר של ילדיו, לכיוון ההפוך.

evglev1

Well-known member
מנהל
דווקא הם? היה צריך להתמקד דווקא בדוד המלך, שבצאצא שלו רואים את המשיח שבוא יבוא. גם דוד המלך גם נלחם וגם לפי חז"ל למד תורה. וגם אצל דוד היה גדוד של אלף חיילים שכולו מבני ישראל, ואז לא היו חילוניים אז כל כל האלף גם האמינו וגם שירתו וגם בגדוד נוסף של לא בני ישראל, כנראה שכירי חרב, בראשו עמד בניהו בן יהוידע שגם היה מבני ישראל אז לפחות 1001 לוחמים שגם האמינו וגם הגנו על המולדת או יותר נכון כבשו אותה כי על דוד הוטל לתקן את הכישלון של יהושע.

אז נכון שיש את מה רבנו ויהושע בן נון, אבל בדוד המלך רואים מופת למלך ראוי והנה מנוגד לגמרי לאורח החיים החרדי.

למעלה