הגוף והתדר

הגוף והתדר

תדר הוא מושג פיסיקלי הבא להצביע על כמות תנודות/פעימות לשנייה ונמדד ביחידות הרץ.מחוג השניות בשעון פועם בתדר של 1 הרץ, משמע תנודה אחת לשנייה. כל חומר בטבע פועם וכל חומר פועם בתדר אחר. ישנם חומרים שפועמים בהרמוניה עם חומרים אחרים. אותה הרמוניה היא התאמת תדר. בכלי מיתרים למשל כמו פסנתר או נבל רוטטים המיתרים בתדר מסוים שמשמיע צליל מסוים, אם למשל נפעיל את מיתר ה"סול" נראה שגם מיתר ה"סול" הגבוה וגם ה"סול" הנמוך ירטטו, בין כל מיתרי הסול יש הרמוניה משמע תנודה של אחד משפיעה על האחר. גם בגופינו לכל איבר תדר ייחודי משלו שונה מתדר של איבר אחר. בין האיברים בגוף ובין המוח קיים קשר אנרגטי פיזי בעזרת מערכת העצבים. כדי להפעיל איבר מסוים בגוף, על איזור במוח לרטוט בתדר מסוים הרמוני לאותו איבר ובכך לפתוח את הערוץ האנרגטי והפלא ופלא האיבר מופעל. מצב זה הוא הפיך, כל תחושה באיבר רוטטת בתדר מסוים שמפעיל את התדר ההרמוני במוח ויוצר את התחושה. גירוי רגשי/מנטאלי במח גם לו יש התאמה הרמונית עם אברי הגוף. למשל רגשות הקשורים בהורים ירטטו באזור בית החזה, רגשות הקשורים בצרכים בסיסיים ירטטו בהתאמה עם איזור הבטן התחתונה/גב תחתון. הקשרים האלו בין המח לאיברי הגוף הם אנרגטיים, בין אם זו אנרגיה חשמלית פיזית ובין אם זו אנרגיה קוסמית.. אנרגיה זקוקה להזנה. כאשר נוצרת ירידה ברמת האנרגיה באיבר מסוים מתחיל בו תהליך ניווני. ירידה ברמת האנרגיה נקראת בשפה עממית "חסימה אנרגטית". חסימה זו נוצרת מאי קבלה או אי השלמה עם מצב רגשי/מנטאלי נתון. לדוגמה: מצב של חוסר עבודה, דאגות פיננסיות, אי עמידה במטלות.. תגרום לחסימה באזור הגב התחתון ותגרור אחריה התכווצויות, כאבים, תזוזת דיסק ועוד באזור זה. בכי רב, צער עמוק , אי השלמה עם מות אם תגרור תופעות בשד שמאל, לחץ, כאבים, ציסטות... הכל בהתאם לרמת ההשלמה או אי ההשלמה. כמו שאברי גופינו רוטטים כך רוטטים גם עצים, פרחים, אבנים, ומה לא. לפעמים ממליצים לנו לאכול מאכלים מסוימים כדי להקל על בעיה מסוימת, אותו מאכל רוטט בהרמוניה עם איזור האיבר ובכך מניע אותו (מרטיט אותו) ומחזיר לו את החיות והאנרגיה שחסרה לו . לא רק מאכלים. לעיתים אנחנו רוכשים אבן קריסטל לפתרון והקלה של מצבים רגשיים או פיזיים. אבן זו יכולה להרטיט לנו את האזורים הנצרכים. לא אחת אנחנו נוטים לטעות בבחירת החפץ ל"ריפוי", קיבעון מסוים שאומר שאבן זו טובה לרגש מסוים או מאכל אחר יקל על תופעה אחרת.. לא בהכרח נכון. וכל כך למה, כי כל איבר רוטט בתדר אחר ואצל כל אדם הוא רוטט בתדר אחר מכאן שלא בהכרח קריסטל שכתוב עליו "מחזיר אהבות" יתאים להחזרת האהבה האישית שלנו. ומה כן? סביבה רוויה באנרגיות, סביבה בעלת יוניזציה שלילית גבוה, חפצים שרמת האנרגיה שלהם גבוהה, ובעיקר אנשים שיכולים להתכוונן אנרגטית להרטיט את איברכם (תרתי משמע) יעשו את ההבדל.

רוז 2

New member
../images/Emo140.gif../images/Emo25.gif השכלת אותי תודה

רק שאלה לי אפשר? הרטטים חייב שזה יהיה כאב ? "פרפרים" בבטן או תחושות נינוחות הם לא הרטטים המדוברים לעיל?

ממש

לא. הרטט, הפעימות , ההתכווצות והתרחבות של כל איבר וכל תא בגוף זה מצב קיים. זה כואב כשזה מפסק לפעום.

ירח מזל שקראתי עכשיו

ולא לפני שבועיים, כי אז העברתי ערב דמיון מודרך לפיזיקאים ורופאים אחד הפיסיקאים שאל אותי משהו ואמרתי את המושג" תדר אנרגטי" הוא כמעט אכל אותי... אנחנו מתרגמים תדרים ואנרגיות- הפיזיקאים פחות אוהבים את המושג" תדר אנרגטי, הם מכירים אנרגיות בתורת הקוונטים, ותדר ברדיו...
אז לא נראה לי שנזמין אותם לקרוא כאן, או אולי יש פיזיקאי שיכול לחזק את המושגים שלנו ? לילה טוב אריאלה

כל פיזיקאי

יודע שכל גוף מהדהד בתדר מסוייםכך שלא צריכים לשכנע אותם. קריסטל למשל, שימש שנים רבות כהמהדהד של שעונים, הדהודם קבע תדר שיכול להזיז את מחוג השניות כל שניה משמע תדר ש 1 הרץ (פעימה לשניה).

amassage

New member
ואני אומר שהיית צריכה להדגים להם את העניין

עם ביופידבק או נוירופידבק אלו, פשוט מראים את התדרים הלכה למעשה! אני במקצועי - מהנדס המבין היטב בענייני תדרים ובמקצועי השני מטפל באנשים באמצעות המשוב הזה. להבא, אם תרצי להדגים את העניין הזה, צרי קשר. אבנר

זה לא היה הנושא../images/Emo24.gif

הסדנא היתה בדמיון-מודרך, ומכון שמי שהזמין אותי הוא אלקטרונאי , לא רציתי להכנס לעימותים עם אנשים שלומדים מעט יחסית, ואולי לא מבינים בכלל מה זה תדר ?? אתה מהנדס אלקטרוניקה ? כי אני יודעת להסביר, הבעיה שכשאמרתי תדר אנרגטי- הוא הביט בי ושתק. תודה על הרצון הטוב אם אזדקק לו בהחלט אצור עימך קשר. שבת מבורכת אריאלה

amassage

New member
הי אריאלה

כן, אני בתחום האלקטרוניקה יותר מ 20 שנה. בשנים האחרונות פיתחתי את מיומנותי כמטפל, והביופידבק הוא שילוב של יכולות אלו עם הידע שצברתי בתחום הטכני. שבת מבורכת גם לך יקרה אבנר

אני סקרן מחוג השניות אכן פועם בתדר של 1 הרץ. החשמל בשקע הקיר שלך, בהנחה שאתה מחובר לחברת החשמל, פועם בתדר של 50 הרץ. אלו הם מספרים מוחלטים שאין עליהם עוררין. בנוסף לכך אתה אומר: "גם בגופינו לכל איבר תדר ייחודי משלו השונה מתדר של איבר אחר". האם תוכל לפרט את טבלת התדרים האלו? מה התדר שפועמת בה היד, או הכבד, או הלבלב, או הטחול? האם המספרים האלו ידועים ומדודים? האם תוכל להפנות אותי לטבלת תדרים של איברים שונים, וכן ולתאר לי כיצד מודדים את התדר? מצד שני, אם הם אינם מדודים וידועים, כיצד ניתן לקבוע בוודאות אם הם נמצאים ב"הרמוניה" אחד אם השני או לא? האם יש נוסחה מתמטית שמתארת את היחסים הרצויים? למשל, האם האוזן השמאלית צריכה לפעום בתדר שהוא יחס של 2/3 לתדר של עצם הזנב? כיצד יכול אדם "לכוון" את תדריו, אם זה באמצעות קריסטלים, מיני מזונות או כל דרך אחרת, אם הוא אינו יודע לא מה המצב הקיים ולא מה המצב הרצוי?

למעלה