הגיג חורפי בעקבות מותו של המדיח שלי

ענוגה

New member
הגיג חורפי בעקבות מותו של המדיח שלי

נגיד שהייתם צריכים להיפרד מכל המכשירים החשמליים והאלקטרוניים ולחזור לעשות הכל לבד, על מה היה הכי קשה לכם לוותר?

לא יודעת,

הכל הרי כ"כ נוח, ומאורגן טוב, אבל את האמת היא שאין לי שמץ מה עשינו כשהייתי קטנה בלי מייבש כביסה, איך מסתדרים בלעדיו בחורף, איך? עם תנורים? אוה, אז יש לי משו שלא הייתי מוותרת עליו, מזגן או תנור בחורף, פשוט. הייתי מתה בלי ואני לא מבינה בכלל איך חיינו בלי זה פעם...

shonshon5

New member
האמת - שאלה קשה.

ישבתי וחשבתי ואף ערכתי במוחי רשימת אינוונטר של כל החשמלים בהם השקעתי ממוני ולא הגעתי למשהו סופי, חד-משמעי וברור. מספר איטרציות צימצמו את הרשימה ואת הדילמה לשני מכשירים: הטוסטר והמכונת כביסה. נו, טוב: טוסטר זה ברור, קלארו קה סי..... והמכונת כביסה יש לה סייד בנפיט, יעני ערך מוסף: חוץ מזה שהיא כובסת, אז בזמן שהיא נכנסת לקטע של הסחיטה, היא משמיעה צליל שמזכיר את הקול של הבואינג הקטן של לופטהאנזה כשהוא מריץ מנועים לפני הטייק-אוף... ואז אני עוצם את העיניים ומהדק חגורות, לא מעשן ומהרהר באנג'לינה ג'ולי. אחלה מכונה. סימנס. 900 סל"ד בסחיטה. טיסה נעימה!

Druyanizem

New member
שעה אחרי...

מה אתם יודעים? עכשיו חזרתי מהבסיס אחרי הצגת בכורה למפקד מצ"ח של הסרט שהכנתי ליחידה... התלהבו מאוד! אני שמח... :) בכל אופן... מכשיר חשמלי שאני לא הייתי יכול לוותר עליו חייב להיות המחשב... הוא ממלא חלק מאוד גדול מהחיים שלי

שוKולד

New member
אמא'לה חשבתי רק על המכשירים הקטנים

ללא ספק המחשב. למרות שבלי מכונת כביסה, תנור אפיה, תנור חימום, סדין חשמלי, מייבש, פן, מיקסר, מקרר, מקדחה וכו' גם לא נראה לי להיט. אני ללא ספק תלויה במכשור החשמלי שסביבי..

Ungareska

New member
אולי החיים שלנו היו נראים טוב יותר?

הטלפוןוהסלורי התכוונו לקרב בין אנשים, בפועל הם הרחיקו ביניהם. הטלויזיה התכוונה להביא בידור לכל, בפועל היא הפכה אנשים לזומבים שמסתגרים בבית ובוהים במסך מרצד. כנ"ל המחשב. מערכת הסטיראו הביאה את המוסיקה אלינו הביתה, ומאז אנחנו יוצאים הרבה פחות לראות מוסיקה בחוץ. במצב תיאורטי, בן אדם יכול להעביר חיים שלמים בלי לצאת מהבית. בעולם של היום, בן אדם יכול להכיר חבר וירטואלי מקנדה הרבה יותר טוב ממה שהוא מכיר את השכנה מהדלת ממול. מה זה עוזר לו? אני לא הייתי מוותר על תנור אפייה, כיריים לבישול, ומקרר. חוצמזה - כמעט על הכל. היו לי שתי תקופות מאושרות בחיים: כשהייתי זרוק על החוף בבונגלו בתאילנד, וכשזרקו אותי לחדר מעונות בגרמניה בלי שום מכשיר חשמלי בסביבה (אפילו לא טלפון). בשביל לא להשתעמם למוות הייתי צריך לעשות משהו נורא פשוט: לצאת החוצה ולמצוא אנשים להעביר איתם את הזמן. לא יותר כיף?

shonshon5

New member
לא ממש...

קשה שלא להביע אפקטים של אהדה לימים קדומים לחיים פחות טכנולוגים, פשוטים יותר ולכאורה מיטיבים עם האדם. למה אתה לא מוכן לוותר, למשל, על כיריים לבישול? לא היה יותר כיף להפגש עם השכנה ממול ליד המדורה בחצר, לשים קדירה עם בשר הציד מהבוקר ומעט ירק מהגינה, להוסיף מים שהבת של השכנה שאבה מהבור ולבשל? אפשר לפתח המון שיחות נפש עד שהגולאש הזה יהיה מוכן....
הכל עניין של מינון ואיזון. על מנת לשמוע את התשיעית, אני לא צריך לצאת בקור להיכל התרבות. דויטשה גראמופון פטרו אותי מזה. כשבזמנו יצאתי מאינסברוק ליומיים של טרק רק הודות לאורנג' הצלחתי לקבוע פגש משולש עם עוד חברים. ואם לבת שלי לא היה חיבור אינטרנט מהיר, מצלמת רשת ועוד אלמנטים מבית ביל גייטס, הייתי נקרע מגעגועים ועושה את הקו נתב"ג-ברלין פעם בשבועיים.... ואני בכלל אין לי שכנה ממול....

למעלה