הגעה בתח״צ לתצפית מטוסים

sagishimi

New member
בחוה״מ סוכות אני רוצה לנסוע עם הילדים לצפות במטוסים ממריאים ונוחתים אבל ממש קרוב או ממש יפה.
האם יש מקום כזה שניתן להגיע אליו בתחבורה ציבורית? (עדיף מתחנת רכבת כלשהי)
חשוב שמטוסים יעברו בתדירות גבוהה שלא נצטרך להמתין הרבה זמן ואם יש ליד איזה פארק נחמד או גן שעשועים עוד יותר טוב.
‏אגב, מעולם לא הייתי בנתב״ג ויתכן שזו אופציה טובה- השאלה האם ניתן להיכנס ולצפות גם כשאין לך כרטיס טיסה…
אשמח להמלצות!

ohadg09

Member
בחוה״מ סוכות אני רוצה לנסוע עם הילדים לצפות במטוסים ממריאים ונוחתים אבל ממש קרוב או ממש יפה.
חשוב שמטוסים יעברו בתדירות גבוהה שלא נצטרך להמתין הרבה זמן ואם יש ליד איזה פארק נחמד או גן שעשועים עוד יותר טוב.
‏אגב, מעולם לא הייתי בנתב״ג ויתכן שזו אופציה טובה- השאלה האם ניתן להיכנס ולצפות גם כשאין לך כרטיס טיסה…
אשמח להמלצות!
בעיקרון אפשר מתחנת נתב"ג ומשם ללכת לשחקים/הגשר ליד טרמינל 3 או לקחת אוטובוס לצומת אל על/ביג יהוד
זה ממש תלוי מה אתה רוצה לראות

Ccyclist

Well-known member
בביג יהוד בקומה השנייה יש משקפת שאפשר לראות את נמל התעופה ובסיס צבאי....

לדעתי זו האופציה העדיפה במצב כיום. גם מקום שוודאי נגיש תח"צית, וגם מקום בנוי שוודאי יש בו מקומות ממוגנים וגם מקום מסחרי שוודאי יש בו מה לאכול.

אני לא הכי מחבב את כל הקטע של הצמתים למיניהם. אני גם לא חושב שהם הכי מתאימים לילדים.

Ccyclist

Well-known member
אשמח להמלצות!

על פניו - הגבעה בפארק אריאל שרון (חירייה). הבעיה שאין לשם תח"צ. אולי הפתרון הוא להתקדם לאזור בתח"צ (מסוף אלוף שדה, פארק בגין, ספרי רמת גן) ואז לקחת נסיעת מונית קצרה.

הגבעה נמצאת 4 ק"מ מנתב"ג, מתחת למסלולי ההמראה והנחיתה המערביים, גובה הגבעה כ 50 או 60 מטר. לגבעה נוף פנורמי לכל גוש דן.

בימים כאלו יתכן שעדיף שלא להגיע למרחב המאובטח של נתב"ג עצמו. כמובן שעדיף לברר הסדרי מיגון עם פארק אריאל שרון למקרה שיהיה בכך צורך.

orenhz

Member
אשמח להמלצות!
1. צומת הטייסים - כביש 40/461. כל הנחיתות בתקופה זו עוברות שם.
2. גינת הטרמינל - כביש 412/רח' יהדות קנדה באור יהודה. גינת משחקים מוצלת עם תצפית לא רעה להמראות.

לשני המקומות יש תחבורה ציבורית תדירה.

1. צומת הטייסים - כביש 40/461. כל הנחיתות בתקופה זו עוברות שם.
2. גינת הטרמינל - כביש 412/רח' יהדות קנדה באור יהודה. גינת משחקים מוצלת עם תצפית לא רעה להמראות.

לשני המקומות יש תחבורה ציבורית תדירה.
מומלץ לבדוק באתר/ אפליקצית flightradar24 את כיווני ההמראה/ נחיתה.
בשעות היום רוב הנחיתות מצפון/ מזרח. או מעל צומת טייסים או מעל צומת אל על.

על פניו - הגבעה בפארק אריאל שרון (חירייה). הבעיה שאין לשם תח"צ. אולי הפתרון הוא להתקדם לאזור בתח"צ (מסוף אלוף שדה, פארק בגין, ספרי רמת גן) ואז לקחת נסיעת מונית קצרה.

הגבעה נמצאת 4 ק"מ מנתב"ג, מתחת למסלולי ההמראה והנחיתה המערביים, גובה הגבעה כ 50 או 60 מטר. לגבעה נוף פנורמי לכל גוש דן.

בימים כאלו יתכן שעדיף שלא להגיע למרחב המאובטח של נתב"ג עצמו. כמובן שעדיף לברר הסדרי מיגון עם פארק אריאל שרון למקרה שיהיה בכך
א. פחות רלוונטי במשך רוב שעות היום בגלל שינוים בכיווני ההמראה/ נחיתה בגלל מצב המלחמה.
ב. לא יודע מבחינת המראות/ נחיתות כמה הנקודה הזו באמת נותנת תצפית טובה מבחינת מרחק/ זווית.
ג. בכניסה הרשמית לפארק אריאל שרון על כביש 461 יש תחנה (36,37,41,59,475).

נראה שקווים 141 ו-138מגיעים לצומת צפריה, ומשם זו הליכה קצרה למצפה שנמצא מתחת למסלול הראשי. כפי שאמרו לפני, כדיאי לוודא עם לוחות ההמראות והנחיתות שיש בכלל למה להמתין, בשעות שאתה מתכוון לשהות שם, ועם האתר flightradar24.com לוודא שהמטוסים אכן ממריאים או נוחתים מהכיוון שמעניין אותך.

למעלה