הגעתי במקרה לפורום הזה ויש לי כמה שאלות

מצב
הנושא נעול.

מה זה בדיוק השיטה הזו ולמי זה טוב? יש לי ילד מאוד היפר. זה עשוי לסייע לו?

שאלות אודות CBT

מה זה בדיוק השיטה הזו ולמי זה טוב? יש לי ילד מאוד היפר. זה עשוי לסייע לו?
שאלות אודות CBT
ברוח הבא לפורום שלנו, מקווים לארח אתך בהמשך

CBT הינה שיטת טיפול המנתחת ופועלת על מנגנון הבעיות הנפשיות. התפיסה אומרת שבעיות נפשיות, או בכלל התנהגויות של בני אדם, נוצרים כתגובה לגירוים, לאירועים.
אותם האירועים שמתרחשים בסביבה, או לפעמים בתוך תוכנו, מפורשים על ידינו בצורה כזאת שאנו מרגישים רגש מסוים (ולא רגש אחר). אותו הרגש מניע אותנו להתנהגות. בכל מקרה ובעיה עושים ניתוח של מנגנון הבעיה ומטפלים בהתאם, תוך התייחסות לתופעות המתרחשות כעת ולוא דווקא בעיסוק עם העבר הרחוק.
בטיפול CBT המטפל והמטופל עובדים כצוות הממוקד במציאת פתרון לבעיות של המטופל. הטיפול הינו אקטיבי ודורש עבודה של המטופל בין הפגישות. בטיפול בילדים מאד מומלץ לערב את ההורים בפעולה שנקרית "הדרכת הורים".

במקרה של ADHD (היפראקטיביות) התמונה הינה מורכבת כי קרוב לודאי שיש מרכיב נוירולוגי ממשי בבעיה וזו לא "רק" בעיה "נפשית" או "התנהגותית". המפתח לטיפול בהיפראקטיביות הינו האבחון המדויק על ידי נוירולוג ילדים או פסיכיאטר ילדים ועל בסיס האבחון בונים תכנית טיפול רב מקצועית.
לטיפול CBT יכול להיות תפקיד במסגרת הטיפול הכוללני בילד, אך הוא לא יכול להוות פתרון בלעדי . טיפול ה- CBT יכול לעזור לילד ברמה ההתנהגותי על ידי הגברת השליטה העצמית וברמה הקוגניטיבית, לטפל בבעיות הרגשיות שנוצרים כתוצאה של הבעיה ממנה הוא סובל.
מקווה שזה נותן מענה לשאלה, אשמח להמשיך את השיח אתך ולערב בו מומחים לטיפול בילדים ונוער שיש במרפאת היבטים

מצב
הנושא נעול.
למעלה