הגעת מחשבים ניידים - מעבדי אינטל דור 12 + הבדלי מעבדים

• פותח הנושא mc80
  • פורסם בתאריך

mc80

Member
היי כולם,
מישהו יודע עם כל הבלגן מאז הקורונה של כמות ייצור והובלה בעולם, מתי יגיע מבחר מחשבים ניידים של מעבדי דור 12 של אינטל (מחשבים לשימוש יומי/בייתי - לא לגיימרים שכבר הגיעו לפי מה שראיתי בכמה אתרי מכירות/וזאפ).
בנוסף, הבנתי שהדור הנ"ל משופר יותר בלא מעט יכולות ביצוע. אני אומנם משתמש בייתי, אבל כן אוהב שיש לי טכנולוגיה עדכנית וחזקה כשקונה מוצר חדש. האם מישהו יודע לגבי המידע שיש על מעבדי דור זה בנייחים - האם הוא זהה גם לניידים? כי הבנתי שיש הבדלים כמובן. איך אדע אם ניתן להשליך אותו על ניידים בהתאם? כי לא ראיתי הרבה מידע על דגמי ה-12 בניידים.

* שאלה כללית על כרטיס מסך- כמה זה קריטי אם הכרטיס מובנה של אינטל או NVIDIA לשימוש של יוטיוב, תמונות, גלישה וכו' בעיקר.

תודה!:cool:

frankthe2

Active member
שלום!
ניסיתי לקרוא קצת על המעבדים מדור 12, מהר מאוד מצאתי את המאמר הבא:
כמובן שמצאתי עוד ועוד מאמרים שונים, חלק לא מבוטל ממה שמצאתי מעודכן לחודש יוני השנה.
לא מצאתי עדיין מחשבים ניידים עם מעבדי i3 מדור 12 אבל בהחלט מצאתי מעבדים i5 מדור 12 במחשבים ניידים והמחירים לא זולים אבל בהחלט נסבלים בהתאם למצב הקורונה והשוק העולמי... המסקנות מקריאה מהירה של המאמרים הללו - המעבדים מדור 12 יצאו כבר בדצמבר 2021, אבל הייצור ההמוני וההגעה לשוק מתרחשת לאט, כרגע יש ביקורות על ניידים לגיימינג ותחנות עבודה כלומר מעבדי i7/i9 שהם יקרים יותר ובעלי ביצועים רבים יותר.
לגבי ההבדלים - יש יותר ליבות, יותר תהליכונים מה שמשפר את הביצועים - זה בגדול, קשה לי לתמצת טבלה של מעל 50 מעבדים במשפט אחד בשורה אחת.... הקישור למאמר כבר יש לך.
עוד דבר - דור 13 עומד בפתח - צפוי להגיע בסוף 2022...
לגבי כרטיס המסך - אני משתמש במחשב נייד דור 6 (גרוטאה של ממש ) עם כרטיס מסך אינטל - אני רואה יוטיוב, תמונות, ואטספ, אתרים שונים החל מחדשות , ספורט ועוד. אני השתמשתי ב sql, java, jira ועוד במחשב הזה. אפילו שמדובר במחשב ישן i3 דור 6 אבל החלפת כונן קשיח ל ssd הגדלת הזכרון מ 4 ל 8 גיגה תרמו לי לעשות דברים במחשב שלא חשבתי שאצליח לעשות... אז אני עובד עם כרטיס מסך אינטל מאוד ישן במקרה שלי והכל עובד. אז לדעתי לא יהיה הבדל לצרכים והדרישות שהיצגת בין כרטיס מסך אינטל או nvidia

mc80

Member
שלום!
ניסיתי לקרוא קצת על המעבדים מדור 12, מהר מאוד מצאתי את המאמר הבא:
כמובן שמצאתי עוד ועוד מאמרים שונים, חלק לא מבוטל ממה שמצאתי מעודכן לחודש יוני השנה.
לא מצאתי עדיין מחשבים ניידים עם מעבדי i3 מדור 12 אבל בהחלט מצאתי מעבדים i5 מדור 12 במחשבים ניידים והמחירים לא זולים אבל בהחלט נסבלים בהתאם למצב הקורונה והשוק העולמי... המסקנות מקריאה מהירה של המאמרים הללו - המעבדים מדור 12 יצאו כבר בדצמבר 2021, אבל הייצור ההמוני וההגעה לשוק מתרחשת לאט, כרגע יש ביקורות על ניידים לגיימינג ותחנות עבודה כלומר מעבדי i7/i9 שהם יקרים יותר ובעלי ביצועים רבים יותר.
לגבי ההבדלים - יש יותר ליבות, יותר תהליכונים מה שמשפר את הביצועים - זה בגדול, קשה לי לתמצת טבלה של מעל 50 מעבדים במשפט אחד בשורה אחת.... הקישור למאמר כבר יש לך.
עוד דבר - דור 13 עומד בפתח - צפוי להגיע בסוף 2022...
לגבי כרטיס המסך - אני משתמש במחשב נייד דור 6 (גרוטאה של ממש ) עם כרטיס מסך אינטל - אני רואה יוטיוב, תמונות, ואטספ, אתרים שונים החל מחדשות , ספורט ועוד. אני השתמשתי ב sql, java, jira ועוד במחשב הזה. אפילו שמדובר במחשב ישן i3 דור 6 אבל החלפת כונן קשיח ל ssd הגדלת הזכרון מ 4 ל 8 גיגה תרמו לי לעשות דברים במחשב שלא חשבתי שאצליח לעשות... אז אני עובד עם כרטיס מסך אינטל מאוד ישן במקרה שלי והכל עובד. אז לדעתי לא יהיה הבדל לצרכים והדרישות שהיצגת בין כרטיס מסך אינטל או nvidia
היי ותודה על המענה הענייני.
לצערי המאמר הוא מאוד שיווקי מטעם החברה ולא ראיתי בו למשל מפרט ביצועים על סדרת G (נעלמה השנה?) או מספרי מעבדים שראיתי במקומות אחרים. המאמר מאוד "מושלם" וחיפשתי יותר הסבר מאשר חלון ראווה. קראתי אומנם ביקורת/הסבר של מישהו ישראלי מינואר, אבל הוא התמקד בעיקר במעבדי נייח.
גם לי יש נייד עם מעבד i7 דור 5 (למי קראת גרוטאה? חח) ותכלס הוא מתפקד יופי לצרכיי, אבל אחרי 5 שנים אני חושב שהגיע הזמן ליותר מהירות, ומסך מתקדם בכמה שנות אור (אפילו HD אין לי), וכן, גם עיצוב רענן וחצי משקל יעשו יותר חשק להנות ממנו ולקחת אותו גם לספה. לעיתים רחוקות עובד מהבית אז רוצה שיהיה פן חיובי לעניין הזה גם בקלות השימוש. מה גם שהוא כבר מחובר נטו לחשמל אחרת אין אות חיים. ולא מזיק גם חיבור לרשת ה WIFI החדשה (6) ושאר טכנולוגיות נכונות להיום.
אני יודע שאין סוף להתקדמות הדורות ואין למה לחכות ל-13 כש-12 מצויין מאוד ועדיין לא ממש נכנס לשוק. זה לא שאני משדרג כל שנה כמו שהבנת. אבל לא אשרג את הקיים- הגיע הזמן לרכוש חדש דנדש. ראיתי את המחירים ובהחלט מפחיד. יודע ומניח שניידים לשימוש רגיל יהיו יותר זולים ויוזלו בשאיפה לקראת סוף השנה כמידי שנה. אז אמתין בסבלנות ונראה מה יגיע ועם איזה מפרטים.

frankthe2

Active member
לדעתי ועד כמה שאני מצליח להבין אין מעבדי g כבר משנת 2017 כי מדובר במעבדים ממש חלשים שלא עומדים בסף הדרישות המינימליות שיש היום.
דבר שני מאחר ויש לי מעבד i3 אז אני עומד על דעתי שהמחשב שלי יותר גרוטאה משלך. סוף פסוק נקודה! ;-)
גם אני חושב שבאמת צריך לעבור למחשב הבא אבל צריך לעשות את זה בצורה מושכלת כמו שאתה ציינת. הדבר הראשון הוא מבחן הצרכים אל מול הביצועים. מה אני עושה במחשב? מה הצרכים שלי? איזה מעבד מתאים לצרכים? כמה זכרון ראם וכמה נפח כונן אני צריך? אלה שאלות שאתה צריך לשאול את עצמך.
וכמובן שיש עוד שאלה מאוד קטנה ומאוד לא מהותית( ;-) פעם שנייה!) שזה עניין הכסף. לצערך - אני לא מאמין שיהיו מבצעי הנחות ואם יהיו הם יהיו מאוד מינימלים למרות שגם הוזלה של 200-300 ש"ח היא הוזלה משמעותית.
ממליץ לעקוב אחר השינויים בדגמים ולהתייעץ בפורומים השונים - לצערי הפורום הזה יבש אבל בפרדס יש פורומים אחרים שחיים יותר...

mc80

Member
אוקיי. זכית. שלך גרוטאה יותר!
לגבי הכסף אני מניח שלא תהייה בעיה. 3,500 בערך (כולל אילת) יעשו את העבודה. יש לי גם מועדונים שווים להשוות ליתר מקרה. אז נחכה בסבלנות...
אחלה שבוע.

ptc systems

Member
מנהל
* שאלה כללית על כרטיס מסך- כמה זה קריטי אם הכרטיס מובנה של אינטל או NVIDIA לשימוש של יוטיוב, תמונות, גלישה וכו' בעיקר.

לא קריטי בכלל כרטיס מובנה יעשה את העבודה בקלות

mc80

Member
אז מה תכלס NVIDIA מוסיפה למובנה או מביאה כתחליף? למה מחשבים איתה יותר יקרים? מה הוא (הכרטיס) עושה שהמובנה לא?

למעלה