הדרדרות פתאומית

הדרדרות פתאומית

כמו שרשמתי כאן בעבר, רק עכשיו, בגיל 8, הלכנו לאבחון. כי עד לפני חצי שנה הייתי בטוחה שהכל יחסית תקין. ואז התחילו להופיע כל מיני התנהגויות מוזרות. מאז האבחון עבר חודש. התחלתי לשים לב להמון דברים, ובעלי טעה שזה בגלל שעכשיו על מודעת. אבל בימים האחרונים אנחנו ממש מרגישים בשינוי לרעה. שנינו הסכמנו שזה קיים. דברים שגם קודם היו, אבל התעצמו מאד.
עוצמת התגובה כשנתקל בסירוב שלנו לוותר שכמעט הגיעה למצב של אלימות כלפי אביו, חוסר נכונות להתפשר ולהיכנע למצב שלא מתאים לו - לדוגמה, מסרב לאכול צהריים כי לא אוהב את מה שמוגש למרות שערב קודם הבטיח. ועוד כל מיני דברים.
היינו אצל הפסיכיאטר לפני שבוע בערך. לטענתו, המצב לא חמור, אין צורך בתרופות והוא בכלל גבולי מבחינת האוטיזם. אז מה לעשות?

TikvaBonneh

New member
בעיות התנהגות בבית

אני מציעה שתפנו להדרכת הורים ע"י מנתחת התנהגות שמבינה באוטיזם ובהפרעת קשב וריכוז.
בדרך כלל מצבים כאלה נגרמים מתגובות לא עקביות של ההורים, וזה יכול לקרות במצב המבולבל בו אתם נמצאים לאחר האיבחון.
למשל, יתכן שבמשך כמה זמן ויתרתם לו יותר, ועכשיו כשאתם לא מוותרים לו, הוא לא מוכן להתפשר.
ככל שתזדרזו לקבל הדרכה, תצליחו לשנות את ההתנהגות שלו יותר מהר

grayart

New member
ברור שבכל דבר...

הוא גם מבין שמשהו השתנה.
עד כמה שזה קשה, אחרי אבחון צריך לזכור שהילד הוא אותו הילד ולא לשנות את היחס איליו.
אבל כשמתחיל להצטבר לחץ כלפי מצבו זה חודר גם אליו.
גם הוא מיואש וגם הוא מתוסכל, גם הוא אומר לכם תרדו ממני וכבר לא בא לי להתאמץ על שום דבר.

זה לא נראה לי קשור לספקטרום או לבעית קשב, אלה תגובה הגיונית למצב בבית שהשתנה, וזה טבעי שיגיעגם אליו.
להרגע ולהרגיע, ולתחיל לעשות אם הילד כיף , ולהרגיע את המצב , ושלא ירגיש שהעולם שהוא מכיר מתפורר או שהקרקע היציבה מתמוטטת מתחת לרגליו.

yonitbrk2

New member
הדרכת הורים - חובה

ורצוי שע"י פסיכולוגית שמתמחה בעבודה עם אוטיסטים. אתם חייבים. במקביל הייתי מכניסה הביתה מנחת התנהגות, כדי שתערוך תצפית ותבנה תכנית עבודה לכל המשפחה, ואף תתן לכם כלים להתמודדות .

למעלה