ההתפלספות הלילית (ברשותכם)

PaladiN17

New member
ההתפלספות הלילית (ברשותכם)

האם המשפט הידוע "הכל לטוב" באמת נכון ? אם כן לאן נעלמו חוקי מרפי ... הרי והכל לטובה אין דבר ביכול להשתבש נכון ? למה אנו חיים בעול הסטירה ? למה לכ אדם דיעה משלו ... איך זה שלחברה הסובבת אותנו אין השפע כלל וכלל על דיעותינו הפילוסופיות ? או שמא אתם לא מסכימים עמי -לגיטימי. אך תחשבו האם איי פעם מקרה חברתי גרם לכם לשנות אתץ היבטכם על העולם ? שאלות למחשב ודיון מעמיק ... (מקווה שאני לא נודניק .. :)) )

ailag

New member
"הכל לטוב"

תגדיר קודם "טוב"
כל עוד ההגדרה לא אבסולוטית, אנשים שונים יגדירו טוב בצורה שונה ויהיו התנגשויות. נאמר שמחר, חס וחלילה, ימותו כל הפלשתינאים. אני אצטער מאוד על כך - אני אפילו לא צריכה לפרט. סיבות הומאניות וערך חיי אדם. עדיין, יהיה פנאט קיצוני שיגיד "סוף סוף הם נעלמו". אני הגדרתי את זה כ"רע" והוא כ"טוב". אתה כנראה תסכים איתי, אבל הוא יחשוב שאני, אתה וכל השאר מטומטמים ו"לא יודעים מה טוב להם". ואם תגיד שהכוונה היא למה שבא אחרי המקרה הבא - אפשר לחלק את זה לשני מקרים. א. כל פעם נחכה לתוצאה הבאה של מה שקרה, עד שנקבל תוצאה טובה, או ב. נחכה עד ל"סוף הזמנים" (ויכוחים על זה מתנהלים בפורום מדע פופולרי
) - הbig crunch או מה שלא יהיה. לא נוכל לומר שלא היה טוב בסוף - כי אין סוף. או שיש, אבל לא נדע שהוא הגיע. (מ.ש.ל?) בקשר לחוקי מרפי, הם קיימים וקורים תמיד רק כי אנחנו שמים לב להם. כשהכל מסתדר אתה לא מתלונן או מעיר, אבל כשמשהו משתבש.. אוף, ידעתי, תמיד זה קורה, המזל נגדי. לחברה הסובבת אותנו יש ועוד איך השפעות על דעותינו הפילוסופיות. יש לה השפעות על רוב מה שאנחנו חושבים. מהדברים הפשוטים ביותר (צבעתי את השיער כי בא לי. לפני 20 שנה לא היה בא לי כי זה לא היה מקובל) ועד לעמוקים יותר (הדעות שלך בד"כ מתאימות לאילו של הוריך או חבריך). "האם אי פעם מקרה חברתי.." למה הכוונה? תוכל לפרט או לתת דוגמא? לילה טוב

שאלה TO AILAG

או לא שאלה תקראי לזה איך שתירצי לפי מה שיוצא מדבריך איך שאנחנו מסתכלים על דברים [טוב או רע וכ..] זה מה שיקבע את ההחלטה שלנו לגבי מה לעשות? אם כן אז מה יקבע את איך שאנחנו מסתכלים אם זה נכון או לא להיסתכל כך? דוגמא אם ימותו כל הפלסטניים נהרוג אותם אז יקומו כמוך וצתערו על מה שקרה כי זה רק מה שתוכלי לעשות אבל אחרי כמה זמן אנשים יפסיקו לחשוב על זה כי לא יוהיו יותר בעיות ביטחון ככשהכל מסתדר אז לא מתלוננים ואם לא מתלוננים אז זה טוב לא ? למה באמת לא להרוג את כולם? [לא שאני חושב שצריך לעשות את זה אבל למה לא?] סיבות הומניטריות? למה בגלל סיבות הומניטריות לא להרוג אותם? יקום מישהו ויגיד "לי יש ערך לחיי אדם ובגלל זה אני אומר להרוג אותם!!" אם יש יכולת להרוג אז למה לא? למה לא להשמיד את כל המזרח התכון ארצות ערב? תמיד יוצא שטוב הוא רע לחלק ורע הוא טוב לחלק ולשני החלקים אי אפשר לקרוא להם טועים כי בסופו של דבר זה זכותינו לעשות מה שאנחנו מחליטים שטוב לנו או רע לנו אז מה אז שיהיה עולם בלי חוקים? אני לא מבין בשיט בדברים האלו מקוווה שתחדשו משהו אם הבנתם את ניסוח העלוב

ailag

New member
TO YELED

אוקיי, סטית מהנושא אבל לא נורא, אין דבר רע בזה
(לדעתי!) כן, נקודת המבט שלנו תקבע מה לעשות. קניבל ימצא בן אדם ויאכל אותו, אני אקנה המבורגר ואוכל אותו, צמחוני יאכל רק סלט .. כולנו בני אדם, לכולנו נקודות מבט שונות שמגדירות מסלולים שונים למעשים שלנו. (ובסופו של דבר לעתיד שלנו. עכשיו אני נשמעת כמו מנהלת בטקס סיום) אני מסכימה אתך בקשר לניבוי הפסיכולוגי. אם, חס וחלילה, הם ימותו, חלק מהאנשים יצטערו, חלק יגידו "ברוך שפטרנו", נתחיל להתווכח.. אבל כעבור כמה זמן זה יימאס, נתרגל. מישהו התרגש השנה בטקס לזכר רבין? התרגלנו. למה לא להרוג אותם? זה לא קשור לתגובות של האנשים. כמה סיבות, בלי סדר: - מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך, תהרוג אותם ויהרגו אותך - למה כן להרוג? מי שם אותנו אלוהים, שנחליט מי ימות ומי יחיה? למה שהם לא יחליטו עלינו? - אפילו אם לא אכפת לנו מהאקט עצמו, הרג הופך את החברה לברברית יותר. תשים לב, שמאז שהתחלנו להיות אלימים יותר כלפי הפלשתינאים (והם כלפינו) האנשים בארץ נוטים יותר ימינה (הכוונה לדעות הקיצוניות הימניות, אין לי שום דבר נגד הימין חוץ מזה שאני לא מסכימה איתם), אתה שומע יותר "אוף, תהרגו את כולם כבר". אם היינו חברה מתורבתת שלא הורגת, אנשים היו אומרים "אוף, שימו להם רק כפית אחת של סוכר בתה, שיסבלו." - מבחינתנו, אם נהרוג אותם, כל העולם ואחותו ישנא אותנו. אמנם יש לנו גאווה בעצמנו, אבל אנחנו מעטים. וחלשים. ($$$!) - מלבד הסיבות הנ"ל, שרובן היו יותר אנוכיות (כי רוב האנשים כבר שמעו את החלק האלטרואיסטי), יש לי ערך לחיי אדם אחר כמו שיש לי לשלי. אני לא רואה סיבה לבוא ולפגוע בהם. לדעתי, חיי האדם היחידים שמותר לי לקחת הם שלי. (ואני רואה ויכוח צמחונות מגיע..) מישהו רוצה להוסיף? (תשתדלו לא להתווכח יותר מדי, זה לא פורום פוליטיקה וזה מה שנחמד כאן
) "אני לא מבין בשיט" - אין דבר כזה, אם יש לך דעה על נושא סובייקטיבי, היא שווה משהו. אם אתה לא מכיר נושא ורוצה לתת עובדות, תגיד שאתה לא בטוח.

פוליטיקה לא../images/Emo54.gif!!

אם טוב ורע זה היסתכלות שלנו אז זה רק היסתכלות והמצב נששאר איך שהוא ולא משנה איך ניסתכל עליו. לי ולהרבה כמוני יש ערך לחיי אדם מוסר וכו.. אבל אני חושב שצריך לעשות מה שצריך לעשות כדי להמשיך לחיות [להשאר בחיים] הרבה אנשים חכמים אנשי צבא וכו.. יקראו לזה להקדים תרופה למכה למה לא לכרות ענף חולה? למה לא להרוג מסיבות הומניטריות? למה להרוג שימפנזה שזה יצור חושב ומרגיש בשביל תרופות ולא להרוג ערבים שרוצים להרוג אנשים חפים מפשע ואם זה כלול בהרג [משפט שאומר שמנסרים עצים עפים שבבים] אז המטרה מקדשת את האמצעים. אני חושב שבכל העולם צריך להיתנהג ככה. ערך לחיי אדם זה טיבעי כמעט אצל כולנו וזה חשוב אבל גם אלימות זה טבעי וחשוב לדעת מתי להישתמש בה, צריך איזון בין ההפך של אלימות ואלימות. לפעמים בגלל ערך לחיי אדם וסיבות הומניטריות צריך אלימות . אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך שזה ערך יהודי [או איך שתיקראי לזה] אבל מה אם חברך עושה לך מה ששנוא עליך? אני נשמע כמו ימני קיצוני מאיזה היתנחלות אבל אני לא אני גם לא שמאלני אני מבין שחלק גדול מהמצב בעולם זה בגלל כולם אבל יש שרוצים לחיות חייים חופשיים ויש שמסכנים את החיים האלו אני שואל למה לא לעשות מה שצריךלעשות? אני אישית רוצה תמיד לטובת כולם או הרוב המצב איך שהוא והטוב ורע מבלבלבלבים אותנו אני לא מתיחס רק לההיתנהגות בישראל אלא בכל העולם

seeyou

New member
לעשות מה שצריך לעשות !../images/Emo121.gif

מסכים באופן כללי למה שנכתב! הבעיה מתחילה כאשר צריכים להגדיר את המושג "מה שצריך"... איזה צד יחליט מה זה נכון? האם יש הגיון מוחלט ? ישנם מדינות ניטרליות,האם באמת הם 100% ניטרליות?

shabaz

New member
הנה...רואים פה דוגמא

מובהקת לרצוןם האנשים לשרוד.

shabaz

New member
נו באמת.

מה ששנוא עלייך אל תעשה לחברך. אומנם המשפט הזה נכון, אבל באמת-מי באמת עוקב אחריו? בימינו אסור לנו לפעול על פי המשפט הזה אחרת ירמסו אותכם חיים <<אני משהו שונה>> תהרוג אותם ויהרגו אותך...בטח...אבל נהרוג אותם קודם...מוהאהאהא! למה לא להרוג? יש לנו אפשרות? זהו! אם לא ידענו מה זה להרוג לא היינו הורגים. ובימינו הרג זה כח והשלטת טרור שמביאה עוד כח. מי לא רוצה כח?! ועוצמה... לכי תשכנעי את כולם שמה שהם מבינים מתוך אינסטינקטים גרידא זה לא טוב. הרג הופך את החברה לברברית יותר...פחחחחחחח! היא כבר ברברית לא משנה מה נעשה... זה לא ישנה גם מה החברה תנסה לעשות כדי להפסיק את זה כי באופן לא מודע היא מעבירה מסרים שמקבלים את הדברים שהיא עושה <<ההרג ושיט>> כאשר נהיינו ימנים זה לא קשור לאקט אלימות, זה פשוט דעות סובביקטיביות שנוצרו נוכח משפחות הרוגות וכו´. זה לא משנה. אם הם לא היו ימניים, הם היו נגד כושים <<למשל>> את רוצה אופוריה. הדרך אליה, שאת מציגה היא לא תשיג את האופוריה הנכספת. לא ככה ובמיוחד לא עכשיו. התתקדמות היא אישית-תזכרי את זה. אם נהרוג אותם ישנאו אותנו-למי אכפת! כולם שונאים את כולם בימינו. רק צביעות מונעת מהם לפרוץ במלחמה. זין על כולם! מוות והרס! עכשיו הגעת לפואנטה האמיתית-בגלל שאין לנו אמצעים להרוג את כולם...נו טוב. נסלח לנו בינתיים. יש לעצמך ערך? וואלה...כמה מוזר...ואני חשבתי שכל הזיבולי שכל הללו נועדו כדי להסוות את האמיתיות שבך. בכל אופן, הערך שלך כביכול הוא אינסטינקט גרידא שבו את רוצה לחיות. נכון או לא? כביכול זה מסתתר בתוך ערך שהחברה קבעה "חיה ותן לחיות" במצבנו הנוכחי, אסור לך לחשוב ככה, ואת יודעת את זה. אם את רוצה לחיות, לפעמים את חייבת להרוג-כדי לשרוד. לא..אין לי מה להוסיף...מוהאהאהא! מה הקשר לפוליטיקה? עכשיו את מעליבה את הפורום...באמת...אפילו את משיבה אותם באותו משפט. עכשיו, אני לא בעד הדעות שהצגתי לנ"ל. אני לא בעד הרסס והשמדה... אבל אתם פשוט לא יודעים מה אתם אומרים...לכו תסתרו את מה שאמרתי עכשיו. פפפפפ... אם החבוב אומר שהוא לא מבין באיזשהו נושא, אולי הוא באמת לא מבין? הדעה הסובייקטיבית נובעת באירועים גרידא... אם הוא לא חווה אירועים כדי לגבש דעה בשביל עצמו, אז מן הסתם הוא לא יבין בשיט, כמו שהוא אמר, בנושא הזה.

Deathatred

New member
כנראה שלא יהיה BIG CRUNCH

יש ביקום הרבה פחות מסה/אנרגיה רגיל/אפל מאשר דרוש בשביל התרסקות שכזו. חוץ מזה, מה זה מדאיג אתכם - בין וכה וכה כולנו כאן נמות לפני זה... בקשר לדוגמה עם הפלשתינאים - לא צריך להיות פאנאט קיצוני בשביל לנשום לרווחה כאשר האויב שקם להשמידך מושמד בעצמו. אני לא ראיתי אף אחד שבוכה על כל הנאצים שהושמדו במלחה"ע השנייה ואין אף אחד שבוכה על עמלק. את הרחמים אני משאיר לחברי, לאויבי כדאי לדעת שאם הם יתעסקו איתי הם ישלמו מחיר כואב.

הכל טוב אח שלי אהה אתה לא אחי

אני בטוח שאף אחד שאומר "הכל טוב" לא מתכוון למשמעות המלאה של המילה וכמו שההיא מעלי אמרה צריך להגדיר טוב אם הבנתי אותך נכון אז החברה שמיסביבינו רובה מקבלת דברים מובן מאליו חושבים בצורה פשוטה על הרגע זה מה שעושה את החשיבה שלך חשיבה פילוסופית בגלל שרובם כמו שאמרתי. העולם נשאר העולם המבט יכול להישתנות הוא תמיד משתנה אצלי פה ושם אבל העולם תמיד נשאר אותו דבר כל מה שרשמתי מקווה שהבנתי אותך נכון

Lu Tze

New member
דווקא אנשים שמאמינים באלוהים

אומרים שכל מה שקורה - קורה לטובה

כל מה שקורה - צריך לקרות.../images/Emo188.gif

תכל´ס לא חושב שיש "טוב" או "רע". אפשר להגיד שיש משמעויות שונות למשהו שקורה, אבל כמו שבכל דבר טוב יש גם רע, טוב בשבילי הוא רע בשבילך וכו´... אולי מה שאנחנו קוראים לו "אלוהים" הוא באמת מה שעושה את ההבדל... המודעות הזו של כל אחד מאיתנו שבונה את המשמעות, לטוב או לרע או... לא יודע.

seeyou

New member
למה לכ אדם דיעה משלו ?../images/Emo150.gif

...מאחר וכול אדם בוחן את העניין מנקודת האינטרס האישי שלו.

שלום לךPaladin17 ../images/Emo41.gif

איך שהוא(מעניין למה?),גלשנו לדיון בטוב וברע...ומה שביניהם. אתה תוהה איך מתקיים הפאראדוקס-חוקי מרפי...הכוווללל לטובה ..המון פעמים אנשים מורגלים לאמר "הכל לטובה"ולו כדי להרגיע את עצמם ולו כדי ליצור שליטה (אפילו מדומה) במה שקורה להם... ובגדול- אנחנו-בני האדם בעצם "רובוטים" קטנים ומשוכללים,יש בנו את החלק הזה שחושב,מחשב וגם לומד על סמך ה"נסיון"שלו ושל "אחרים".אותו חלק (האגו) ואני לא אכנס כאן לדיון פסיכולוגי מעמיק...בכל אופן,הראיה של אותו החלק היא מאוד צרה (כמתבקש).לעתים קורים דברים במציאות שנחווים כ"קטסטרופה" משהו לא צפוי וגם משהו שלאגו(אישיות) אין תשובה עבורו... לאדם יש עוד חלקים...ויש גם חלקים שאינם פיסיים. האגו לא רואה לכל הכוונים,ואם לאמר באופן יותר כללי- האישיות שלנו מאוד מוגבלת וכל דבר שקורה לנו ישר מסווג כ"טוב"-משנעים לי או כ-"רע" כל משלא נעים לי...משלא נעים לי מצריך מאמץ...מצריך בעיקר שינוי. תחשבו כמה פעמים קרה לכל אחד מכם דבר מה "נורא" אך כעבור פרק זמן מסוים "גיליתם" שזה...זה....ב-ד-י-ו-ק משהיה נדרש באותו הזמן. עכשיו ה"פאראדוקס"...השפעת החברה...וכו´ לחברה הסובבת אותנו יש ה-מ-ו-ן השפעה עלינו...תראה את הפירסומות תראה את האנשים ברחוב...מאוד קח ללכת-לאיבוד בכל הרעיונות שמציפים כל אדם שחי בחברה המערבית. יש עוד עניין-חוקי מרפי וכו´ אני רוצה לאמר שכל עוד האדם הוא "עבד" לשיפוט שלו "רע","טוב",נכון ולא נכון,,,כל עוד האדם מאשים אחרים..כל עוד האדם רחוק מעצמו ולא מכיר את עצמו-יש מקום למשנקרא "חוקי מרפי"..יש מקום לכל דבר להכנס. יש כאן את עניין האחריות האישית, את עניין הבחירה הפשוטה מאוד, וזה הולך ככה: האם אני בוחר בזה? נכון...קרה כך וכך...א ב ל האם אני בוחר בזה? אם לא האם אני מוכן לשנות דבר מה? כשאומרים הכל לטובה-אולי יש קצת שקט...אבל לא באמת כשאני מסכים לקבל לחלוטין את משקורה,כשאני בוחר בזה אני יכול לגלות מתנה מאוד גדולה בתוך ה"באסה".אני יכול להתחיל להקשיב למשהנשמה שלי רוצה להגיד לי...

ככה זה לא?

לפי דעתי יש מצב בעולם היום מצב שצריך לשמור עליו כדי להמשיך בעולם המערבי לדעתי הטוב בשבילנו הוא החיים החופשיים כיביכול מנהיג לפי דעתי צריך להחליט מה באמת טוב לעם צריך שיהיה מנהיד תמיד היה ותמיד יהיה [מלך או ראש ממשלה איך שתקראו לזה] צריך שלמנהיג לא יהיה נקודות מבט משלו שהוא רואה דרכן אלא יכולת לראות את המצב כמו שהוא ולשנות אותו לטובת כולם מנהיג אחד לכל העולם למשל שינצל את הכל למען כולם כמו בן אדם אחד שמחליט מה הוא צריך עכשיו [מצב היפוטתי או היפותטי]. היום רוב כל הטוב ורע של מדינות זה אינטרסים כלכליים, שטחים וכו... תסכימו איתי שאם לאנשים היה טוב בכל העולם אז לא היו בעיות שאני אומר טוב אני מתכוון לחופש ,כלכלה טוב וכו... לפי דעתי לא יהיה טוב כל עוד העולם מחולק למדינות אני תמיד מסתכל על האוכלוסיה בעולם כמו איש אחד ושואל את עצמי אם האיש הזה עושה מה שהוא צריך לעשות כדי לשרוד?תסכימו איתי שכדי לחיות צריך לשרוד לצוד להתחמם בלילה ממדורה,לקיים את עצמך. צריך לעשות מה שטוב לכל המין ומה שימשיך את הטוב הזה להכי הרבה זמן לעשות בכוח אם צריך אי אפשר שחלק מהעולם ילך בכיוון שונה מהחלק השני כי אנחנו כולם על כדור אחד. שאלה: א-קובצה של אנשים חסריי הסכלה ברברים שאין להם ערך לחיי אדם ולא יודעים מזה חופש קבוצה ב- קבוצת אנשים מסכילים עם ערכים ומוסר שמאמינים בחופש הרבה יותר מתקדמים במודעות לדברים או איך שתקראו לזה. שני הקבוצות חיים על כדור אחד כמובן ששניהם בני אדם לשניהם יש כוח להרס גדול גדול עד כדי כך שיכול להביא להשמדה המונית מליונים. אם אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שמה שחשוב זה המין האנושי וההתפתחות שלו איזה מהקבוצות עדיף שתנהל את העולם ולמה? יש מקום לוויתורים או המנתנה או לאופטימיות או להיתחשבות בחיי אדם כאשר מדובר בסכנה של המין ?? [ברור שבשני הצדדים חלק מהאנשים רוצים לחיות ורוצים שלום ורוצים ורוצים ורוצים] זה פשטני וכללי מאוד מה שכתבתי אבל זה ככה

למעלה