הומוטור-או קראוון נגרר ? ושאלות נוספות למביני עניין.

benibaml

New member
הומוטור-או קראוון נגרר ? ושאלות נוספות למביני עניין.

שלום לכם,אני מעוניין לשאול מס' שאלות ,כי הנושא הזה של קראוון נראה קורץ מדי בעידן שבו ללא מעט בני אדם אין כסף לתשלום שכר דירה,כדי לגמור את החודש.
מענין מה הקאצ'" כאן,ולמה כל עמך ישראל,שלא גומרים את החודש- לא קופצים על האפשרויות האלה-ולכן אני מעונין ברשותכם לשאול:

1. למי שמעוניין במגורי קבע,מה משתלם יותר כלכלית:הומוטור,או רכישת קראוון שאליו מחובר רכב לא יקר ? (ממה שראיתי עד עכשיו,הקראוונים זולים בהרבה מהומוטור)

2. האם מותר להתגורר מגורי קבע,בקראוון שמחובר לנגרר ?

3. ראיתי חברה בארץ,שמייצרת רכבי הומוטור. לא בדקתי מחיר של חדש,אבל מחירי יד שניה נעים באזור ה 100K+.
מעונין בבקשה לשאול: מה משתלם יותר לעשות,לקנות בארץ,או לייבא מחו'ל?

4. מה הבירוקרטיה שצריך לעבור במידה ומחליטים לייבא הומוטור לארץ,ובכמה זה מוזיל את העלויות?

5. האם הביטוח על הומוטור יקר יותר מרכב,והאם יש ביטוח לקראוון נגד גניבות ?

6.האם גג סולארי הוא פתרון יעיל להפעלת מזגן רוב שעות הקיץ,בתוך הומוטור או קראוון ,בצורה יעילה ?

7.לגבי מים,אני מניח שלכל אדם יש חברים או מכרים שמהבניינים שבהם הם מתגוררים- ניתן למלא מים,בתשלום כמובן. (כל קוב מים זה כמה עשרות ש/ח)

אשמח מאד אם תוסיפו גם מהידע שלכם לכל העניין.

מוטורהום או קראוון נגרר

בני שלום,
ראשית חשוב להבין את היתרונות והחסרונות במגורים בקראוון.
שנית אנחנו עדיין רחוקים מבחינה בירוקרטית על מנת שעם ישראל יוכל להנות מהמוצר והשימוש בו במדינתנו.
לשאלותיך כדלקמן:
1. כלכלית קראוון נגרר יותר משתלם.
2. כן וודאי.
3. למרות כל הרצון הטוב לבנות מוטורהום אנחנו עדיין רחוקים 50 שנה של נסיון וטכנולוגיה בבניית מוטורהום ע"פ הסטנדרטים האירופיים. לגבי עלויות כמובן שבארץ יעלה לך יותר זול מייבוא. (אבל זה תמיד יהיה על חשבון משהו אחר).
4. ייבוא של מוטורהום יתחיל ב- 350 א"שח במידה ואתה רוצה לעשות זאת לבד אני ממליץ לך לפני לפנות ליבואן ולקבל הצעת מחיר לפי דגם, סוג ותוספות. שוק המוטורהום באירופה מאד מפותח וישנם מגוון ומבחר גדול. לגבי הבירוקרטיה כמו שאתה מבין היא לא פשוטה ולכן עדיף לשלם עוד כמה שקלים ליבואן וכך גם תוכל לקבל אחריות ושירות כמו שצריך.
5. ביטוח למוטורהום הוא מאד מאד יקר לעומת קראוון נגרר שהביטוח שלו הוא כמו רכב(פחות או יותר) וכן כמובן שיש ביטוח מקיף והרחבות כאלו ואחרות.
6. מערכת סולארית אינה מפעילה מזגן ואינה פתרון. על מנת להפעיל מזגן בקראוון צריך או חיבור של שקע קיר רגיל או להדליק גנרטור.
7. אתה בהחלט צודק בנושא המים הכל נשען על קשרים.
בגדול חייב לומר לך שכל אנשי הקראוונים יעזרו לך בכל מקום שתהיה זו משפחת אחת גדולה.
בהצלחה

benibaml

New member
צלצלתי לבדוק בחברת ביטוח

ערב טוב אמיר
צלצלתי לחברת קליר לבדוק לגבי ביטוח,והם טענו שהם לא מבטחים קראוונים למגורים וגם לא לקראוון-נע. אני מניח שיש כאלה שמבטחים.
לגבי חשמל,כנראה שזה קריטי ,ולא נראה לי שאפשר להחזיק מעמד בקיץ עם גנרטור שמרעיש בקראוון או מחוצה לו רוב הזמן.
לדעתי החלום יכול להתגשם,רק במידה ואפשר יהיה לגור בקראוון שממוקם בחצר פרטית,ומשם גם לקחת חשמל.
אלה הבעיות היחידות שמצאתי,ואני מודה לך מאד על תשובתך המושקעת.

ביטוח

הי בני,
נכון חברת קליר לא מבטחים, תפנה לשלומית חברת הראל - 054-7232073(תגיד לה שאני הפנתי אותך והיא תעניק ותספק לך את כל התשובות בנושא ביטוח).
לנושא החשמל לא שמים את הגנרוטר צמוד לקראוון אלה כבל חשמל 10-15 מ' מהקראוון ויש לך שקט אמיתי(למרות שיש גנרטורים מושתקים שאתה ממש לא שומע כלום ויכול לשים ליד הקראוון).
ואני בהחלט מסכים עימך שהמצב הכי קלאסי זה למצוא חצר ואז למשוך חשמל ומים ואתה מסודר.
על כל מקרה מאחל לך שתגשים את החלום

benibaml

New member
לא הייתי כאן מאז

אני מודה לך מקרב לך על ההשקעה בתגובות,
בהצלחה בהמשך,והמון תודה
בני

למעלה