הוספת קומה נוספת

• פותח הנושא Ray27
  • פורסם בתאריך

Ray27

New member
הוספת קומה נוספת

שלום וברכה,
אנחנו מתכננים להוסיף קומה נוספת לדירה (דירה קטנה של 50 מר) וקצת נתקענו בשלב התכנון.
קיבלנו שתי הצעות לתכנון מהאדריכל ששתיהן לא מושלמות אבל נראה לי שזה המקסימום שנקבל ממנו.
כרגע כשאנו רק בשלב של קבלת היתר בניה ולא באמת משנה לנו איפה בדיוק כל חדר ימוקם אלא רק חשוב לבחור נכון את המיקום של החדר המחוזק.
רציתי לשאול אתכם מה אתם חושבים על התוכניות
ובפרט, באיזה מיקום של חדר מחוזק לבחור כרגע כדי שבעתיד נוכל להוציא את התכנון היותר טוב.
ברור לנו שאנחנו רוצים שני חדרי ילדים, חדר אמבטיה וחדר שירות וכן יחידת הורים. אבל השאלה היא איך לסרטט את זה לעירייה כרגע כדי שבעתיד לא נצטער על כך.
תודה רבה לכל העונים, אנחנו צריכים לקבל החלטה בקרוב כדי שלא לעכב את בקשת ההיתר.
נקודה קטנה, אנחנו יודעים שיש שיפורים קטנים וטריוויאלים בשתי התוכניות שקל לסדר אותם (כמו מיקום חדר השירות) אז זה לא שיקול מבחינתינו באיזו תוכנית לבחור.
שוב תודה רבה,
ריי

גלמיש1

New member
אופציה 2 (עם קירות התכלת) טובה בהרבה

אבל עדיין טעונה שיפור.
אם זה לבחור בין 2 האופציות אז 2 עדיפה.
אבל לדעתי חדר הורים כאן צר מדי. צריך או להרחיב אותו.
אפשרות א - ע"י הטמעת מכונת הכביסה בתוך חדר רחצה (או בכלל במקום אחר , אולי למטה...?) יהיה אפשר לחסוך את המעבר המיותר אל מכונת הכביסה ולחלק יותר מדוייק ויעיל את המרחב בין 2 חדרי הרחצה. מה שיאפשר עוד כ 30_40 סמ. עבור חדר הורים.
או אפשרות ב - להעביר את חדר הורים במקום חדר 3. וכמובן לארגן בצורה טובה יותר את חדרי הרחצה במיקום שלהם כפי שהוא בתכנית 1 שלכם.
&nbsp
חשוב להבין שחדר שרוחבו 250 (שלא לדבר על 225 ?!) נחשב לחצי חדר.
לפיכך באופציה 2 - הייתי מרחיבה את חדר 2 על חשבון הארון של חדר 3. שיעבור לקיר עם המדרגות.
באופציה 1 - אין ממש לאן. אבל ברור שלא נכון שדוקא הוא יקבל קירות עבים שמקטינים אותו.
&nbsp
מה עוד - הייתי שוקלת להפוך את חדר 3 לחדר מחוזק. היות שממילא יש לו קיר עם השכן, והיות שהוא חדר ענק ולא ינזק מהקטנה מסויימת.
&nbsp
&nbsp

גלמיש1

New member
אופס - משפט נחתך באיבו, תיקון והבהרה

חדר הורים צר מדי - צריך או להרחיב אותו. או להחליף אותו למיקום אחר.

גלמיש1

New member
ואם כבר, אולי כדאי להעלות את תכנית קומת הקרקע, שנבין

יותר טוב את הקונסטלציה והאילוצים. אולי אפילו יהיו רעיונות מועילים

Ray27

New member
תודה רבה - אבל

תוכנית 2 מציעה את חדרי הרחצה מעל הסלון מה שמצריך העברת צנרת של בערך 5.5 מטר, מבירורים שעשיתי אני מבין שזה לא דבר פשוט ובפרט שמדובר בבניין ישן אנחנו יכולים לבסול בעתיד מבעיות.
בתוכנית 1, אי אפשר למגן את חדר 3 מכיוון ויש לו פתח למרפסת. האם יש בעיה למגן את חדר הורים שכולל חדר רחצה?
אם לא, אין לנו ברירה אלא למגן את החדר הצר ולקבל חדר צר עוד יותר...
האם למישהו יש רעיון יצירתי?
אני מעלה גם את התוכנית של הקומה הראשונה אולי למישהו יהיה רעיון איך לצאת מהבעיה...
לגבי הקומה הראשונה, בעלת הדירה שיפצה אותה ולכן אנחנו מעדיפים כמה שפחות להרוס אותה. המטבח יפיפה מעץ והחלונות בסלון פשוט יצירת מופת.
תודה רבה על התגובה, זה ממש עוזר לנו.

גלמיש1

New member
לכן תמיד צריך להראות את כלל הבית (כאן שתי הקומות)

כדי שנבין מה קורה - תסביר מאיפה מגיעה הצנרת המקורית לדירה. מאיפה שנמצאים המטבח+ח.רחצה בקומה א ?
האם זה בית פרטי? או כמה קומות יש לבנין? האם אין אפשרות להביא כניסה נוספת אל הצד השני של המבנה?
אנחנו לא מכירים את הבנין ולא יודעים מכאן מה שאתה לא מסביר.
&nbsp
בכל מקרה - מראית התכנית כולה יש לי כמה רעיונות/הצעות. צריך לבדוק מה ישים ומה מתאים.
1. מדרגות משולשות זה לא תיקני, ובעיקר מסוכן ממש !!! אם יש מצוקת מקום אפשר לעשות מדרגות טרפזיות. אבל צריך לתכנן אותן באופן מדוקדק ומקצועי. כדי שיהיו בטיחותיות ונוחות.
2. ספה מתחת למדרגות זה לא נחמד. בפרט בצד השמאלי שהן כבר נמוכות. צריך לסדר אחרת את הריהוט בסלון. (ספה במקום ספריה למשל).
3. כיוון העליה במדרגות כרגע מייצר למעלה את מיטת הסדום שיוצרת את החדר הקטן. התצורה הזאת גם לא מנצלת באופן מיטבי את החלל הריק שמול דלת הכניסה. הייתי בודקת אפשרות להפוך את כיוון העליה, להתחיל בצד שמאל בצמוד לקיר המשותף - לעלות בכיוון ימין כאשר המדרגות עולות מעל המעבר ומגיעות למעלה ללב הקומה (צריך לבדוק איך זה מסתדר שם עם הכניסה לחדרים). זה יאפשר הרחבת החדר הצר למעלה.
4. הייתי בודקת אפשרות להחלפת מיקום הסלון ופינת האוכל. כאן שולחן האוכל תופס את הפוקוס והשטח הגדול. לא יודעת באיזה כיוון מדובר ומה מצב השמש שם וכו... אבל זו אפשרות ששווה לבדוק.
5. בקומת הקרקע - התכנית הזו דלת חדר הרחצה נפתחת מול כל הדירה!
הייתי מכניסה את דלת חדר שינה 1 פנימה, אל קו הקיר השחור. ואז עושה היפוך את סידור הכלים בחדר האמבט כולל הדלת, ככה שעכשיו הדלת תהיה מוסתרת ע"י הקיר בקצה המדרגות.
ואם תמשוך עוד קצת את הקיר הנ"ל (הירוק) עם ה"כיפוף" שלו בקצה - תתקבל נישה קטנה בין הפינה לעמוד - ויהיה לך פינה מוצנעת לתלית מעילים וכו.
&nbsp
לגבי סידור החדרים למעלה - צריך להחליט קודם על מיקום ותצורת המדרגות, והאופציות לצנרת, ולפי זה ניתן יהיה לפתור למעלה.

AlonPe

New member
אם הבנתי נכון,

מדובר פה על רעפים על גבי גג בטון משופע - נכון?
אם כך הוא - יש צורך בלוחות OSB על גג בטון?

AlonPe

New member
אופס! זה היה אמור להיות תגובה לענייני הגג רעפים

Ray27

New member
תודה רבה על הרעינות!

מדובר בדירה בבניין ישן - כרגע בנוי קומה שלישית (ראשונה קומת קרקע) ואנחנו רוצים להוסיף עוד קומה על הגג.
1) אבדוק את זה מול האדריכל
2)הגיני מאוד ואין סיבה לא לשנות את זה, נשמע טוב.
3) ניסיתי לעשות חישוב קטן והדמיה, אם אני הופך את כיוון המדרגות אבל ומזיז אותן קצת לכיוון הסלון אני מקבל בסלון רוחב 310 ( בלי מדרגות מעל הראש) וחדר מעבר למדרגות בגודל 264*285 שזה לא ממש גדול אבל מספיק לחדר אורחים עם מרפסת.
4)הצד של הסלון הוא דרום עם נטיה קלה למזרח (בירושלים) - חשבנו על האופציה הזו - כרגע נוח לנו השולחן במרכז מכיוון והוא משמש אותנו גם לאכול ביומיום - בעתיד אולי נחליף בינהם.
5) כרגע המצב הוא בדויק כמו שאת מתארת אז פשוט לא ניגע במיקום הדלת ונאריך קצת את הקיר (כרגע במקום הקיר שאת אמרת להאריך יש קמין גז וארובה יפה שעולה לגג - שאנחנו לא משתמשים בה. (סתם לכייף חשבתי לשמור על זה ולהאריך את הארובה עד הגג של הקומה הנוספת שתעבור באמצע הקומה..זה ממש יפה)
6) לגבי סידור החדרים למעלה: מדובר בבנין ישן וכל צנרת המים עוברת בחזית האחורית ולא הייתי מנסה לגעת או לשנות משהו בזה - כל נגיעה תגרום בעתיד לפיצוץ/נזילה.
ולכן חדרי האמבטיה חייבים להשאר בפינה העליונה מימין.
אנו רוצים שהמרפסת תהיה מחוברת לחדר ילדים כדי שיוכלו לשחק וכן שבסוכות כולם יעברו דרך חדר ילדים ולא בחדר הורים ולכן חייב להיות חדר ילדים בפינה העליונה משמאל.
החדר הורים אמור להיות בפינה הימינית למטה כדי שיהיה קרוב לחדר רחצה, ולכן החדר המחוזק חייב להיות בפינה השמאלית תחתונה. (הוספתי שרטוט מהיר שעשיתי באופן פיראטי
וסימנתי בכחול את הפתחים לחלונות/מרפסות)
חשוב לי לציין שאנחנו משפחה באורח חיים דתי שלא מתכננים בחדרי ילדים מיטה זוגית ולא חיבור לטלוויזיה ופיליסטיישן - כך שחר שיהיה נעים לחיות בו ולעשות שיעורי בית זה מקסים עבורינו - ממש לא מחפשים הרמון.
תודה רבה על העזרה - זה היה פשוט רעיון גאוני!!

ערב טוב,
ריי

Ray27

New member
שידרגתי קצת את הסקיצה שלי

מיטב הכישורים של רואה חשבון

גלמיש1

New member
קשה לי להתיחס לסקיצה סכמטית כזאת

כמה דברים שכן קופצים לעין - אין מקום לארון בחדר הורים. יש איזו מובלעת צרה ומוזרה בחדר, וכו.
לא ברור לי - אם יש אדריכל למה אתה צריך לייצר סקיצות ? תשאיר את התכנון לאדריכל שלך. על זה אתה משלם לו.
&nbsp
לגבי הצנרת - ההסבר ממש לא משכנע. בנית עוד קומה, מחייבת ממילא חיבורים לצנרת. אם אפשר להתחבר מלמעלה, אפשר גם מלמטה. בעיני זה גלמרי לא סביר לקבוע את כל התכנון של הדירה בגלל פחד מהתחברות לצנרת.
אם הצנרת כל כך רקובה - חשוב להחליף אותה! כי אתם מקבלים מים עם לכלוך וריקבון.
דוקא התחברות מלמטה, לכניסה הראשית לבנין, לא אמורה לגרור תקלות בשאר הצנרת של הבנין, כי החיבור נעשה קודם.
המבואה לחדר רחצה למטה - לא מבינה למה לשמר תנור שלא משתמשים בו. וארובה , יפה ככל שתהיה, שתישאר תקועה ללא שימוש.
&nbsp
לא יודעת מי האדריכל שלך - אבל אני מקוה שיש לו הרבה נסיון וידע כי בנינים ישנים זה זן בפני עצמו.
&nbsp
אגב - לא צריך להיות דתי בשביל שלא יהיו מסכים בחדרי הילדים. גם אצלנו אין. ועדיין חדר ילדים מכיל הרבה פונקציות - לא רק שינה. גם הכנת שיעורים ולמידה, גם משחק, גם ארוח חברים, וכו.

Ray27

New member
אילוצים

הי גלמיש, תודה רבה על ההערות החשובות!
לגבי אדריכל, עקב אילוצים אנחנו חייבים להגיש את בקשת ההיתר בהקדם האפשרי ולפעול בעירייה ככל האפשר כדי לזרז את התליך - עוד קצת התעכבו והעירייה לא תיתן בכלל היתר. לכן בחרנו במישהו מקושר ובעל נסיון בהגשת היתרים אבל אינו חזק מספיק באדריכלות... לצערינו גם תקציבית וגם מפאת הזמנים לא יכולים לפנות לעוד אדריכל מקצועי יותר שיתכנן את הדירה ורק אחכ שהתכנון יוגש לעירייה. אנחנו מנסים לקבל עכשיו את ההחלטה לגבי מיקום המדרגות והחדר המחוזק ובעתיד לפני שנבנה נעזר באדריכל שיעזור לנו לתכנן את הפנים בצורה אופטימאלית.
אכן, אני מרגש שהאדריכל לא מספיק יצירתי ואני צריך לעזור לו לחשוב איך לתכנן את המדרגות וכו
לגבי הצנרת, אני לא מבין - אם צינורות הביוב עוברים מאחורי הבניין ושם גם הפתח ניקוז הראשי של הבניין איך אפשר להעביר את זה קדימה? כדי לבנות שירותים בחזית הקידמית נצטרך להעביר צינור ביוב ומים לאורך כל הרצפה בקומה מחזית לחזית כדי להגיע לפתח הראשי של הבניין, לא? אני באמת לא מבין בעיניינים האלו ולכן אני שואל.
לגבי התנור - וויכוח ארוך ביני לבין אישתי, כנראה שאת בצד לה

נסיון עם בתים ישנים...למהנדס יש המון שנים של נסיון עם בתים והוא סופר מקצועי, האדריכל עוד צעיר בשנים. האם ז קריטי כבר בשלב קבלת ההיתר או רק לפני הבניה?
חדרי ילדים, לא התכוונתי שרק לדתיים אין את הצורך במסך אלא הסברתי מדוע לנו אין אותו, קראתי מספר כתבות שמסבירות איך חדר ילדים אמור להיראות והרגשתי שאני לא מתחבר עם הרבה מהטענות שהועלו בהן בגלל השוני בצרכים ובאורח החיים. "כשם שפרצופיהם שונים כך דעותיהן שונות" ולכל משפחה ומשפחה צרכים שונים מהחללים.
ושוב תודה ענקית!! נכנסנו לפרוייקט ענק ללא הכנה מספיקה, אבל אני מקווה שבסוף יצא משהו יפה.

גלמיש1

New member
כל הפיסקה הראשונה פשוט אינה הגיונית!!@!

אתם בוניעים קומה שלימה! ומשפצים את הקיימת. תסביר לי איך זה שיש תקציב לבנות 2 קומות - אבל אין תקציב למתכנן מקצועי טוב????
בחיי שאני לא מבינה את ההגיון. עלות התכנון היא אחוזים בודדים מהפרויקט, אבל זה מה שיקבע את האיכות שלו. לא רק איכות התכנון (שמכריעה לגבי איכות המחיה בבית) אלא גם איכות הבניה ותקינות התהליך. אם אין לך אדריכל מקצועי ומנוסה מאד, שיכין את המפרט ומכרז הקבלנים, שילווה את הבניה , שינחה את אנשי המקצוע בביצוע...התוצאה עלולה להיות לא רק גרועה , אלא ששכרכם יצא בהפסדכם. ובגדול.
אפילו לו יכולנו לתכנן לכם את החלוקה לחדרים באופן מושלם פה בפורום (ואנחנו ממש לא יכולים) כל הצד הטכני והפיקוחי לא יהיה לכם.
לגבי לוחות זמנים - אפשר למצוא אדריכל שיכנס לעבי הקורה במהירות וישפר את המצב. זה תלוי במצב הזמינות של האדריכל ורמת המקצועיות שלו. הרי כרגע צריך לסגור תכנית עקרונית, ולא את כל הפרטים.
אל תלכו על תכנית גרועה רק כי יש לחץ. זאת תהיה בכיה לדורות.
&nbsp

Ray27

New member
לצערי את צודקת 100%

גלמיש היקרה, אני מסכים איתך שהתהליך לא עובד נכון, אבל כרגע במציאות קיימים לנו אילוצים שאיני יכול לדון ב"פורום" הזה ולכן אני נאלץ להיות עקשן ולהשאר בתוכנית עבודה הקיימת. אם אני הייתי במקומך הייתי כועס על מי שהיה אומר לי על זה ובעבר בתחום עיסוק שלי אמרתי את אותם דברים שאת אומרת. אבל אני צריך כרגע לקחת סיכון ולהתקדם עם מה שיש -ככה זה בחיים - לפעמים צריך לקחת סיכון כדי להרוויח ולקחת בחשבון שיש גם צד להיפסד.
אני מקווה שאוכל לשלוח לך אימייל בעוד כמה שנים ולומר לך תודה על העזרה ושאנחנו מאושרים אחרי הבניה...
קיבלתי מהאדריכל סקיצה על פי מה שאת הצעת שניראית לי הרבה יותר יפה. יש עוד מגוון אפשרויות למשחק בחללים, גם בקומה התחתונה (כפי שהצעת לגבי חדר הרחצה) ובעיקר בקומה העליונה בין החדרים.
אבל לגבי מה שחשוב כרגע שזה המדרגות ומיקום וגודל החדר המחוזק אני חושב שזה המיקום האופטימאלי לפי התנאים בשטח. גם אפשר לנצל את החלק מתחת המדרגות (לא אהבתי שיש שם מיטה -אולי עדיף שולחן), וגם למעלה יצא יחס סביר ברוחב בין החדרים.
מה את חושבת על זה? זה עדיף מהתוכנית הקודמת?
שדרוג קטן שחשבתי עליו הוא ביקר בין החדר המחוזק ליחדת הורים לעשות כמין עיקול של 20 סמ לתוך החדר המחוזק שיאפשר שאורך של מטר וחצי מהקיר יהיה בעומק 60 לארון תליה ואחכ יצטמצם לעומק 40 עבור קיפול - זה יאפשר לנו מרווח יותר גדול בין המיטה לארון בגדים.
ושוב, אני מרגיש את מה שאת חושבת עלי וזה משגע אותי, אבל תסמכי עלי שלא הייתי עושה טעות כזו סתם.
תודה רבה הזמן היקר שלך ועל העצות שכל אחת שווה זהב!
ריי

גלמיש1

New member

לתכנון החדש - הבנת את כוונתי. עכשיו יש שיפורים ניכרים, אבל עדיין צריך לדייק את התכנון וליעל. בוא נבחן כל אלמנט:
בקומת הקרקע הסלון עכשיו הרבה יותר טוב.
אבל למה החלטת לוותר על חדר רחצה? בין ח.רחצה מרווח של 167 לבין צמצום לכדי שרותי אורחים בלבד, יש משחק לא קטן. אפשר להקטין את רוחב החדר לכדי 140 עם אמבט קטן, או מקלחון רחב.
המדרגות - יש מרווח של איזה 2.5-3 מטר מדלת הכניסה אל המדרגה הראשונה. משוך את כל המדרגות ימינה, להתחיל לפחות 2-3 מדרגות קודם. כלומר עד הפינה/סיבוב תקבל כבר גובה ראש מה שיאפשר לך לעלות מעל החדר הסמוך בלי לפגוע בשימושיות . כלומר - חדר השינה ישאר בגודלו המקורי. למעלה דלת החדר תזוז קצת ימינה עד הפינה.
כל ענין חדר הכביסה לא ברור לי בכלל -
למה בדירה עם כזאת מצוקת מקום צריך לבזבז על זה שטח יקר? מילא אם החדרון היה מקבל כניסה נפרדת ולכן היתה הצדקה להוצאתו מחדר הרחצה. אבל ממילא הגישה אליו מתוך האמבטיה - אז מה הרווחת???
האם יש לכם שתי מכונות עם פתח עליון? כלומר צריך באמת מרחב לשתי מכונות? כי אם לא, אז זה מקטין בחצי את החלל הנדרש.
בטל את הסגירה של החדרון הזה וצרף את החלל אל האמבטיה. עכשיו קיבלת חלל גדול של כ 330X2.5 . עכשיו אפשר לתכנן פה חדר רחצה גדול, וגם לתרום שטח לטובת חדר הילדים מס. 3.
תכנית אפשרית למשל: בחלל שמימין על הקיר שמאחורי ח.רחצה הורים - שים את מכונות הכביסה. ממול (במקום המוכנות) מתחת לחלון את האמבט (כאמור אמבט של 150 יספיק). משמאל כיור עם משטח של נניח 120. נשאר לך עוד רוחב קיר של 60 סמ.. עכשיו אפשר לתת את ה 60 סמ. הללו לטובת הרחבת חדר הילדים. אפשר להחליט לתת
לחדר 3 נניח רק 30-40 סמ. ואת מה שנשאר להרחיב את ארון הכיור, או להציב ארון גבוה וצר לכביסה ואיחסון. איפה להעמיד את האסלה - קודם כל צריך להבין איפה נמצא צינור הביוב ואיך מגיעים אליו, ואז לבדוק בשרטוט מדוייק איפה נוח להציב אסלה. אם נניח מרחיבים את חדר 3 במקום האמבטיה, אז את האסלה במקום הכיור (אולי צריך לגנוב כמה סנטימ בתמורה מהחדר). או חלופה אחרת - להעביר את האמבט לאיזור הכביסה כנ"ל - ולהשאיר את הכיור והאסלה במקומם. את מיקום האמבט לנצל להרחבת החדר - כנישה לארון בשבילו.
&nbsp
בחדר המחוזק צריך לעבות את קיר 10 , הגובל בח.הורים.
&nbsp
&nbsp

גלמיש1

New member
הנה סקיצה מהירה עם ההצעה שלי

שים לב שלא מדובר בתכנית מדוייקת ואין לפני את כל הנתונים והידע. ככה שזה הצעת כיוון בלבד.
בקומת כניסה - המדרגות זזו קצת קדימה, הן למטה והן למעלה, ובוטלו המשולשים האיומים.
בצהוב מסומן מיקום הדלת לחדר. חדר הרחצה צריך לרזות בכ 10-20 סמ. כדי להרחיב את חדר השינה.
&nbsp
למעלה, פתיחת הכביסה אל חדר האמבט מרווחת מאד את חלל הרחצה, והכביסה, והן את החדר הסמוך. בגין הארכת המדרגות צריך להזיז לקצה את דלתות שני חדרי הילדים.
למרות שהחלון פנימי - כדאי להרחיב את החלון שבין חדרי הרחצה כדי שיכנס אור טבעי למקלחת ההורים. עדיין כמובן צריך וונטה לטובת אוורור.
&nbsp
&nbsp

Ray27

New member
נשמע מעולה

תודה רבה על העזרה, את לקחת את הדירה למקום אחר לחלוטין עם ההצעות שלך.
אשב עם אישתי יותר מאוחר ונחשבו על זה ונשלח הערות לאדריכל מחר.
אגב, צירפת סקיצה רק של הקומה התחתונה, האם הכנת גם לעליונה?

Ray27

New member
בעיה שחשבתי עליה

בוקר טוב, תודה רבה על ההשקעה - זה הקיל עלי להבין למה בדיוק התכוונת.
יש לי כמה הערות ושאלות על התוכנית:
1)מדובר בבניין רכבת שלכל דירה יש שני כיוויני אוויר - את המרחק בין הקירות החיצוניים שמשמים ככיווני אוויר ממש קל למדוד והם מדוייקים בתוכנית - אבל את רוחב בדירה (מימין לשמאל) מדדתי אתמולך באופן קפדני ויש לנו לפחות 30 סמ יותר ממה שמסורטט בתוכניות של העירייה - פניתי לאדריכל שיבדוק את זה - זה יכול לשנות את כל המבנה והחלוקה של חדרי הרחצה.
2) אני חושב שיש קצת מידי הרבה שטח שמוקצה לחדר אמבטיה ומשאי את חדר הרחצה ביחידת הורים ממש צינוק - הייתי חושב אולי ניתן לתת נישה למקלחת של ההורים על חשבון הילדים. אבל שוב, חבל לבזבז את הזמן על חשיבה לפני שיש רוחב מדוייק של הדירה.
3) הבעיה העיקרית, בקומה הראשונה עוברת קורה בין העמוד התומך לרוחב כל הדירה (מימין לשמאל), כלומר הקורה מתחיל ליד הקלת כניסה ועוברת דרך העמוד התומך (מסומן השחור) וממשיכה עד הקיר משמאל. כרגע לפי התכנון הוקרה אמורה לעבור בדיוק לאורך המדרגות בין הגרמים. הקורה בולטת מהתקרה והיא בגובה 2017 ולה עצמה יש גובה של 25 סמ. האם זה מפריע למעבר המדרגות?
האם יש דרך לפתור את זה? סימנתי בסגול את מיקום הקורה.
תודה רבה ויום מקסים

Ray27

New member
דיברתי עם המהנדס

הוא אומר שזה לא בעיה והם יקחו את זה בחשבון בתוכנית הקונסטרוקציה.
יום מקסים!

למעלה