הועלה מאמר חדש לאוויר בשם: מחזוריות ההיסטוריה‬

הועלה מאמר חדש לאוויר בשם: מחזוריות ההיסטוריה‬

המאמר עוסק בשינויים האוניברסליים העתידיים החל משנת 2008 ועד ל-2024
מאמר זה נכתב ב-2008 וחלק ניכר מהאירועים -עד כה- התגשמו במדויק.
הנה הוא לפניכם, לחצו על הלינק ותשפטו גם אתם בעצמכם:

[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/79/113482/%D7%94%D7[/URL]
%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%90%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92

Y. Welis

New member
תודה על המאמר. אני מבין שיש לנו שבוע נקי מ'אורחים'...

כך שכדאי שננצל אותו לפני שהטרול יחזור.
&nbsp
&nbsp

Y. Welis

New member
על הכומר שהיה לאבי תורת המפץ הגדול

אמנם זה לא נושא הפורום, אבל לצורך סיום ה'דיון' שהחל למטה עם הטרול, שבסופו של דבר תרם משהו - למדנו דברים חדשים: גם הסיטואציה השלילית ביותר יכולה להפיק דברים חיוביים.
&nbsp
ז'ורז' אנרי ז'וזף אדואר למטר (1894-1966) היה כומר ישועי בלגי, שלמד כמורה במקביל ללימודי אסטרופיזיקה. ב-1927 פירסם במאמר את פרשנותו לתורת איינשטיין, ומצא שהיקום החל כ'אטום' והתרחב במה שידוע היום כ'מפץ הגדול' (משהו שאיינשטיין סירב לקבל משך שנים, עד שהשתכנע).
&nbsp
בשנת 1960 הוא מונה ל'מונסניור' - תואר כמורה שמוענק ע"י האפיפיור לטובים מבין הכמרים.
&nbsp
הוא היה השילוב המושלם (גם אם לא היחיד - קאקו ב'עולמות מקבילים' מזכיר אסטרופיזיקאי שנעשה לכומר, ואחד שעשה את הדרך ההפוכה), ואף טען כנגד קבלתה של הכנסיה הקתולית את עיקרון 'המפץ הגדול' (ב-51'):
&nbsp
'.... למטר התרעם על ההכרזה ויחד עם היועץ המדעי של הוותיקן, שכנע את האפיפיור שלא לעסוק עוד בקוסמולוגיה. כקתולי אדוק התנגד למטר לעירוב של מדע ודת, [גם] אם כי סבר שאין סתירה בין שתי החוויות האנושיות האלה.'
&nbsp
זו היתה טענתי למטה - שבפועל יש הפרדה מוחלטת בין אמונה למדע. אדם עשוי להיות מאמין בניסים אלוהיים, ומדען רציונאליסט באותה המידה, מאחר ומדובר במישורים נפרדים שלעולם לא יפגשו.
&nbsp
למטר מרצה על פיזיקה במדי כומר:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5...
&nbsp
בכך סיימנו את הדיון והוכחנו את ההפרדה בין אמונה למדע. QED.
&nbsp
מאמר על למטר באתר מכון וייצמן -
https://davidson.weizmann.ac.il/online/%D7%94%D7%9

backbencher

New member
...Close, but no cigar

ראשית, טענת כי "נטל ההוכחה הוא על כל מי שטוען משהו, נקודה" ובכך חשפת אי-הבנה מהותית, אותה אתה ממשיך לנסות לטשטש, של אופן הטיפול בטענות על עניני מציאוּת (להבדיל מאופן הטיפול בטענות מענפי מתמטיקה).
שנית, לאורך כל הויכוח שם התיחסתם שניכם, בלא הסתיגויות, למדענים חרדים, ואוזכרו אך ורק מדענים ישראליים. אז נכון שמצאת לבסוף כומר התומך ביקום מתפשט (וזה הוסק באופן מבריק על ידיו רק על סמך הפתרון של מערכת משוואות תיאורית היחסות הכללית), עוד בטרם נתקבל אישוש תצפיתי להתפשטות היקום, מ- Edwin Hubble ב- 1927. אינשטיין עצמו נבוך ב- 1917 לנוכח העדר אישוש תצפיתי למסקנות מערכת המשוואות שלו ו"תיקן" אותן בהוסיפו להן קבוע קוסמולוגי "מייצב"(*), ורק אחר עבור כעשר שנים, שמשנתגלה כי היקום מתפשט בכל זאת, בדיוק על פי החיזוי של מערכת המשוואות המקורית שלו, הודה במבוכה עמוקה כי טעה אז בתקנו עצמו, לפני עשר שנים, ועתה הוא מתקן עצמו פעם נוספת.

"המפץ הגדול" הוא כנוי מלגלג אשר טבע Fred Hoyle נוחו עדן, אשר היה חסיד יקום יציב, על תיאורית היחסות הכללית, ועתה מלגלג על מטביעו.

(*)
originally introduced by Albert Einstein in 1917 as an addition to his theory of general relativity to "hold back gravity" and achieve a static universe

מבקש ממך לרדת מהפורום אותו אני מנהל!

תמצא לך מקום אחר להתווכח בנושאים שכאלה שמתאימים לוויכוח בין אנשי מדע כמו אסטרונומים, מתמטיקאים ולא בדיוק וויכוחים בנושאי- מצב כוכבים או כול הנקשר לאסטרולוגיה- גופא.
אם לא שמת לב העכרת כאן את האווירה ובגללך הפורום לא כול כך פעיל.
אמרתי לך בעבר ואומר שוב אולי מגיע לך ניקוד עבור האינטליגנציה שלך, אבל אתה מתעקש לגרור את הפורום למקומות של כעס, מבוכה וזה לא ממש מתאים לעשות כן.
הורחקת לשבוע על ידי בעלי האתר. הבטיחו לי מפורשות שאם המצב יימשך כפי שהוא כרגע, כולל הלגלוג שלפעמים מלווה את תכנייך, אזי אפשרי יהיה לפעול בדרכים אחרות ולגיטימיות. מקווה שתבין שמזמן אתה לא רצוי כאן והאדם היחידי המתייחס אליך (בכעס או בכך שהוא מוכיח לך שהוא צודק בדעתו, אבל אתה קופץ כול פעם כעל מוצא שלל (סיבה להתנגחות- מוחית) כאן מר וולש המנומס מאוד והמאוד מלומד - להערכתי ולהערכת כולם כאן.
אז.....מה איינשטיין תרם, האמין טעה או שלא טעה, לא קשור כאן לפורום, גם אם הוא קשור איך שהוא בנגיעה קלושה עקיפה - שכאמור לגביה דנים בפורום אסטרונומיה שנחנך ממש לא מזמן - שלשם אתה בטח מתאים ביותר.
אז אם אקבל עוד חוות דעת ממך לגבי האסטרולוגיה באופן כללי - או מסקפטיק...אז.....אני מבטיח לך אישית...שמעט הסימפאטיה שלי אליך תימחק כמו כול היקום העתידי בגלל אוסף מתוסכלים כדוגמתך.
אתה באמת מאמין שמישהו כאן רוצה בדעתך?!
באמת אתה מאמין שאתה בפורום הזה תורם למישהו?
אז אם כן או לא, מה שיותר 'לא', אז....אתה בעצם כופה את עצמך על אחרים שלא רוצים בך כאן.
כבר הזכרתי שהם הצביעו בעצם התעלמותם מאמירותיך/המרשימות יותר או המרשימות פחות- הם פשוט מתעלמים....ואתה בשלך יוצא במסיונריזם דעתני לתיאוריות לא שלך אלא של גדולי- עולם.........ודורש מאיתנו תשומת לב .
אז אני באמת באמת מזהיר אותך בפעם האחרונה, מבלי שום אזהרה אחרת
יור פושד יור לאק טו פאר'..........
יש לי עוד השערות מדוע אתה כאן, אבל מבלי שאזכיר אותן
כול מה שכתבתי לך מספיק כדי להבין.
אם כול האינטליגנציה הגבוהה שלך אתה בטח לא יכול לטעון שאתה לא מבין שאתה כאן לא רצוי- נכון/או שלא?!
שלא תנסה לכתוב לי 'כן אולי אתה צודק אבל, אבל אבל אבל.....כך אבל כך וכך.....'...........
אדם ניכר בכוסו כיסו וכעסו וגם בשעון 'טיסו'... אבל גם ביכולתו להבחין בגבול בין הטעם הטוב ולבין הטעם הרע.
כולל גם שהוא לא רצוי ושהוא מעכיר את האווירה במקום בו הוא מתעקש להישאר.

Y. Welis

New member
SO MUCH FOR THE חסימה... אמרתי שידבק כמו ח[רא] או לא?

מסתבר שיש לו כבר שם משתמש מוכן נוסף - מה שמראה שהטרוליות שלו לא החלה היום.
&nbsp
אודי - עכשיו תוכל בקלות למחוק ולחסום אותו, כי הוא לא 'אורח'.
&nbsp

Y. Welis

New member
קצת יותר על BACKBENCHER, שכמסתבר הטריל עוד פורומים

https://www.google.co.il/search?q=b...ewwindow=1&q=backbencher+site:www.tapuz.co.il
&nbsp
גוגל מוצא 16,400 אלף מופעים... הבחור יצרני מאוד, אובססיבי למעשה.
&nbsp
מצער שהוא לא היחידי במערכת - טיפוסים כמוהו 'נשתלו' בפורומים רבים, ושם הם יוצרים טראפיק של כסחנות, צדקנות ובעיקר ווכחנות אינסופית, שמתישה את הטובים.

backbencher

New member
נו, אז אני פעיל בפורום סלולרי. איך זה מערער את השערתי

כי יש לך לקות-הבנה חמורה בנוגע לאופן בו יש לטפל בטענות על עניני מציאות?

Y. Welis

New member
אתה ווכחן אינסופי שם וכאן. שום ביקורת לא תחדור אותך

ושום טענה נגדך לא תשפיע. זה ברור.
&nbsp
לכן אתה טרול - הוא בא רק לקדם את דעתו ולא לשמוע דבר. הוא נהנה ליצור מהומות ובעיות והפרעות.
&nbsp
אתה מתוחכם - נזהר מאוד בלשונך... אבל האפקט שלך זהה לטרול גס ובוטה, ומיותר לחלוטין באותה מידה.
&nbsp
הסיבה היחידה שאתה עוד קיים כאן היא חולשת המנהלים - ממש כמו ההורים המודרנים שחסרים 'סמכות הורית' ומעדיפים לוותר ולא להתעמת ולהציב גבולות. וזו אפילו לא המציאות...
&nbsp
אתה נהנה מחולשתם וממשיך להמטיר דעותיך המיותרות ונטולות-הטעם המלאות באגרסיביות מוסתרת (פאסיב-אגרסיב קלאסי, כמו רוב הטרולים).
&nbsp
אני מקוה ששיימינג טוב יסייע לך. כבר התחלתי להפיץ בין המנהלים את החומרים האלה.

backbencher

New member
אללי, איזה מזג רע! תבוסתך מעבירה אותך על דעתך.

שיימינג?
על מה?!
הרי כל צופה יסכים כי אני מנומס ממך.
אתה הוא הבעייתי כאן, בחימתך נטולת המצרים...

Y. Welis

New member
היחיד שיובס זה אתה, בחסימת תפוז בפניך

דבר שיעשה בקרוב, האמן לי.
&nbsp
מצא לך בני משפחה להתווכח איתם עד שיבש מוחם.

אל: Y. Welis הנכבד,

קודם כול ובעיקר, אני מבקש ממך שלא לצעוד קרוב לגבולות הטעם הנפגם. אולי זה יישמע אירוני אל אורחים בופורום או כול 'שם' אחר הוא לא הפך פתאום חם וגם לא ליפת. דומני שהאורח בפורום לא ירד לרמה בה מטיחים מילים שלא מריחות טוב. בנוסף להיותו אינטליגנט ברמות שכמעט לא פגשתי מעודי, הוא יודע מהם הגבולות והוא נזהר בלשונו כי הוא בטח מכיר גם את החוק (לשום הרע , דיבה וכול היתר) אז ...מבין אותך על שאתה ניפגע מהמלומד השוכן בנפשו של הילד המעצבן אשר תפס לו בדיוק את הילד משורה ראשונה שולחן שלישי מימין...והוא 'ניהנה' אבססיבית 'מההד' המתוסכל והכועס נוכח תשובותיו הלא כול כך מטופשות יש לומר...חה)
החמאתי לך לא פעם וגם בתכתובת 'הפנימית- והחסויה'....אבל קיויתי שתמלא את בקשתי שלא היתה כלל להתבקש על ידי והיא "לא לענות ולא להגיב וחסל -סוף סיפור!"
ומה אתה הולך לעשות להשיב להגרר לאותו מקום אליו רוצה סקפטיק/פלסטיק/החכם להכניס אותך וכאן הוא מנצח אותך ברמת התחכום וקריאת צעדיך/שלך.
באם לומר לך את האמת, אני כמעט ניהנה מהתגובות שלו כאן בפורום, אבל פליז...אל תגיב. כבר הוכחת שאתה בעל יידע, כשרון ועצום, אבל תוכיח שאתה לא נגרר לילד כיתה ה' ...(בין באם היה ילד מפתח- זועם....ומתוסכל ויש להבין אותו, או בין באם הוא כול כך אינטליגנט שכשהוא מסיים את הרצאותיו בטכניון או בכול 'מרחב- דעתני אחר' הוא 'משתעמם מה' מתוכניות האקטואלייה המזוויעות שבארצנו, מקלל כמוני וכמוך ....(אתה גם מקלל?!) על שלא משקיעים בספורט ואחר כך מתלוננים מדוע אין לספורטאי ישראל מדליות...או שהן נרכשות...שניה לפני שהם מאושפזים בחדר מיון - בשל תרגיל צוקא-ארה...או צוק איתן (שגם כשלעצמו היה מאכזב ושהיה רחוק מה- איתן ויותר קרוב למצבע תבוסתן)...
ואז בעקבות השעמום או א'לא יודע מה ניכנס לכאן ומחפש גירוי למוח האנליטי המרשים שלו...ופתאום ,וואי?! וואללה?! מצא לו פארטנר....כן- מלא ביידע אבל גם מלא- מלא בנאיביות שלא לראות 'את החיוך- הרע של הילד הגאוני מהתור הסמוך'....
וולש היקר.....צר לי להעיר לך, אתה מאוד נאיבי עד כדי שכעת אתה מתבטא בפורום בצורה במוכיחה שאתה אולי לא מספיק חכם כדי לשלוט בעצבייך.
תיתעלם, פשוט תתעלם. מה כול כך קשה לך להתעלם?
אם אתה מתעלם (לדוגמה) קופץ האורח ומקנטר אותך (תוך שהוא מנופף מול פניך...התמימים....בידית הגומי של שקית האוכל...)
ומצליח להחזיר אותך לזירה שבה אתה והוא- ואף אחד מלבדכם - לא נאבק על רצפתה!
מה אתה ממש לא שם לב לכך שמתלמד 8 אניה וכול היתר הגיעו מזמן למסקנה הפשוטה בתכלית והיא 'להניח לאיש/'אישה הזה/הזאת/ ודי?!

שמתי לב שאתה מאוד רגיש,
אז למרות שלא הטחתי בך מילים או משפטים מעליבים (אני סובייקטיבי כמובן) אני מתנצל מראש אם נפגעת מההערה הבונה והארוכה - ממני אליך.
מאוד מקווה שהפרשה (הסאגה) הזאת תסתיים, ושתוכל להפנות שאלה כזאת או אחרת לחברים כאן ואני משוכנע שתוכל גם לסייע לאחרים במענה לשאלות שיפנו אליך, או גם, לכלל הגולשים.

פשוט השיעור נגמר!
כולם הבינו 'ויצאו מן הכיתה! '
אך רק אתה נשאר...בלילה חשוך וקר....עם הוואמפאייר...הגאוני
וגורם לרומן פולנסקי להתהפך בקיברו.....ולהצטער על שלא היתה לו ההזדמנות לצלם את "סלח לי אתה נושך את צווארי"- 2...

Y. Welis

New member
כמו שציינתי, מדובר בפתולוגיה אצלו. זה ה'גליק' שלו בחיים

כי זה הבנאדם.
אל תתרשם מהשפה שלו - היא תכליתית מאוד.
צריך להתרשם רק מדבר אחד - מספר הויכוחים שלו בשבוע, והתרומה שלהם לפורום שבו הוא נמצא.
כאן תראה ווכחנות ניכרת ותרומה אפסית, כי התורמים האמיתיים ישללו את דעותיו.
&nbsp
במקרה עליתי עליו (והתיסכול איתם הוא חלק מובנה, כי לא משנה כמה 'תנצח' אותם, הם תמיד ימציאו, יש מאין, תירוצים. כמו בתגובתו לעיל שלא היתה רלוונטית לשלי), וחשפתי תופעה די נפוצה כאן בפורומים בשנים האחרונות, שבגללה נטשתי כמה מהם לטובת פייסבוק.
&nbsp
אני באמת לא חושב שזה חלק לגיטימי מהפורום. ווכחנות היא חלק מזערי ממה שפורום צריך להיות, ו-ויכוח שאינו טופיקי או שהוא רק התנצחות, איננו מועיל. בעבר היתה הקפדה בדברים כאלה, מתוך הבנה שויכוח סתמי רק דוחה הודעות מועילות וחוויייתיות.
&nbsp
אם מדובר באדם שתורם מידיעתו וזמנו, אז ניתן להיות סובלני אליו אם הוא וכחן. אבל אם הוא *תמיד* חד-צדדי, צודק תמיד ובכל מחיר, אז המסקנה ברורה - הוא בא 'לנצח' ולא לתרום, אין דיון אמיתי איתו, ועל כן הוא מעמסה וסרח עודף.
&nbsp
אלה לפחות הדברים שעמדו לרגלי בזמנים שניהלתי במערכת (02'-12') ואני מציע לבחון את הפורומים שלי כמנהל - 253 למשל, בין 05' לסוף 12', כדי להתרשם מרמת הענייניות ומינימום הווכחנות (וסילקתי משם כמה שלא תרמו, כמו 'עדי-אילת', הצדקן הידוע, שהמשיך עד יומו האחרון לטרוד פורומי תמיכה טכנית).
&nbsp
כתבתי בפורום מנהלים וזו גם דעתי כיום - הערכים האישיים שלך הם שאמורים להדריך בניהול, והערכים שלי אומרים שטיפוס כזה, שכמו עלוקה יודע רק למצוץ מדמם של אחרים, אינו ראוי להיות בפורומים.
&nbsp

אניה28

New member
תודה על המאמר המעניין

חשבתי לתומי שעידן דלי ימגר מעט את המעמדיות, רכושנות ושאר ירקות אבל אתה צודק יש עוד שחקנחם במערכה....

נהורית1

New member
היי, אני מהראשי

קראתי את המאמר בעיון רב, מרתק ביותר. אמנם חלק מהדברים התגשמו, ונראה לי מעניין לקרוא את התחזיות שלך גם להבא.

תודה - תודה ! בקרוב העלה תוכניות טלוויזיה

בהן פרסמתי את תחזיותיי...ולמרות שחלק מהפאנל לא האמין בכמה אספקטים הסתבר שאכן הדברים התגשמו...וגם בהווה קורים דברים שנחזו על ידי.
התחזית הזאת 'שכבה' באתר שלי המון זמן ורק כעת ....הועלתי להזכיר זאת כאן בפורום.
לא הבנתי את האמירה שלך "אני מהראשי"...אבל בכול מקרה, תודה לך על המחמאה.

המשך ערב נעים.

נהורית1

New member
הכוונה הדף הראשי של תפוז

בדף הראשי מודגשים הפורומים והבלוגים שתפוז בחרה לפרסם. אם הפורום
שלך מעניין, תפוז בוחרת לפרסם בדף הראשי כדי לעניין קוראים פוטנציאליים.
אני אחת מאלה שהפורום משך את עיני.

backbencher

New member
אם תמונת פני השמים ברגע נתון שונה מתמונת פני השמים רגע קודם

ותהיה שונה שוב ברגע הבא, במיוחד מבחינת מיקום קבוצות כוכבי השבת המרוחקים מאד, ומתמונת פני השמים ניתן לחלץ, כך נטען, רמזים אודות אירועים אישיים וארציים - אזי אורך המחזור הוא כ- 26000 שנים. לא פחות.

Hipparchus, אסטרונום יווני בן המאה השניה לפנה"ס, בבחנו רשומות אסטרונומיות בבליות שנכתבו לאורך כ- 700 שנים ונפלו לידיו, הסיק כי ציר הסיבוב העצמי של כדה"א נוקף (precession) מעלה אחת כל כ- 72 שנים, ומשלים נקיפה שלמה אחת כל 26000 שנים לערך.

למעלה