הוצאת ימי מחלה או חופשה בזמן הודעה מוקדמת

Sap m7747

New member
אני עומדת בפני שימוע השבוע לאחר מכן יחליטו או להמשיך את העסקתי בחברה. לפי הלך הרוח נראה שיפסיקו את העסקתי בחברה. אני אמורה לקבל 18 ימי הודעה מוקדמת שבהם אני כביכול נדרשת להגיע (עבודה במשמרות) אני מעוניינת לפדות ימי מחלה או חופשה ב18 ימים אלה כדי לא להגיע יותר מה עליי לעשות? אם הדבר לא מתאפשר אשמח שתגידו לי מה לעשות כדי להתחמק מהגעה בלי קנס.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
1. רק ככל שהמעסיק פוטר אותך מעבודה בתקופת ההודעה המוקדמת - את תוכלי לא להתייצב בעבודה בעת זו, אחרת עליך לעבוד בפועל בתקופת ההודעה המוקדמת, אכן המעסיק יוכל לתבוע אותך לתשלום על ימים אלו.
2. אינך יכולה לנצל ימי חופשה/מחלה בעת זו.
ככל שמדובר בימי חופשה - הדבר כרוך בהסכמת המעסיק, וימים אלו עוצרים את תקופת ההודעה המוקדמת;
ככל שמדובר בימי מחלה - הם עוצרים את תקופת ההודעה המוקדמת.
3. רק אם תפוטרי בנסיבות חריגות ביותר, בהן לא לא מצופה כי תעבדי בתקופת ההודעה המוקדמת (למשל - הטרדה מינית וכו'), תוכלי לדרוש מימוש סעיף 10 לחוק הודעה מוקדמת הפוטר עובד/ת מהתייצבות בתקופה זו.

Sap m7747

New member
1. אם המעסיק פוטר אותי מעבודה בזמן זה בלי לשלם לי תמורת הודעה מוקדמת אז אני יכולה להוציא 18 ימי מחלה? או שההעסקה תסתיים ביום שהוא פטר אותי מהעבודה

2. ניצול החופשה לא מעניין אותי כיוון שפודים בכל מקרה
מעדיפה לנצל ימי מחלה. אם אני מגישה ימי מחלה מה קורה אז האם המעסיק רשאי לקבוע שלא הגעתי בתקופת הודעה מוקדמת ולהטיל קנס שיקוזז מתשלומים שיגיעו לי? או שחובתו בעצם לתת לי לאחר המחלה אפשרות להגיע בימי ההודעה מוקדמת

3. לא קרה משהו חריג כזה תודה על האינפורמציה

Sap m7747

New member
אני מבינה זו התשובה ל 1.

לגבי שאלה 2. האם המעסיק יכול לאחר ימי המחלה להחליט שאני לא רוצה להגיע בתקופת ההודעה המוקדמת החדשה ולקזז לי קנס מזה?

לא אכפת לי גם אם כן כיוון שביטוח לאומי משלם אבטלה עד יוני אולי אחרי, וגם כי אינני מסוגלת לשוב למקום העבודה.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
שאלתך אינה ברורה דיה, אולם ככל שהמעסיק דורש ממך לשוב לעבודה בתקופת ההודעה המוקדמת, את בריאה (כלומר ללא אישורי מחלה) ואת שמסרבת לעשות כן - הוא אכן רשאי לקזז ממך את סכום גובה ההודעה המוקדמת מכל סכום שהוא שהוא חייב לך לתשלום בעת גמר החשבון.

Sap m7747

New member
כוונתי שהמעסיק לא נותן לי אפשרות לחזור לעבוד לאחר המחלה (לא משבץ אותי יותר למשמרות והוציא אותי מהקבוצה של העבודה מווטסאפ) האם הוא יכול לטעון שהוא נתן לי לעבוד (למרות שבפועל לא) ולהוריד מזה קנס בגין כך שלא הגעתי לעבוד? אני מבינה שזה לא חוקי אבל הוא יכול לעשות את זה ולי אין הוכחה שהוא לא נותן לי אפשרות לעבוד את ימי ההודעה המוקדמת. תודה רבה

למעלה