הורדת כולסטרול

berg975

New member
הורדת כולסטרול

היי ,בבדיקות השגרתיות האחרונות נמצא אצלי מעט כולסטרטל ,אני בגיל 26 ולא מעוניין להתחיל עם סיבוכים . מאז אני מקפיד על לאכול כמה שפחות דברים עם כולסטרול ,כמו כן רציתי לדעת אם יש דרכים נוספות להורדת הכולסטרול ?? תודה והמשך יום מצוין

moran f

New member
פעילות גופנית

ו"מעט כולסטרול" זה מאוד לא ברור. מה גבוה? total ?LDL? HDL?

לכולסטרול מהמזון אין כמעט השפעה על

רמתו בדם לאדם בריא. ואם אתה מקפיד לאכול כמה שפחות דברים עם כולסטרול, אתה מפסיד את יתר היתרונות של מזונות עם כולסטרול. השאלה היא מי החליט שיש לך בעית כולסטרול? אולי המעט אינו משמעותי? מה אומר הרופא שבדק אותך?

berg975

New member
220

הרמות הן בין 150-200 ואצלי הרמה 220 , הרופא המליץ בלעשות כושר ולאכול פחות שומן . האם קיימים דברים נוספים ? אומגה 3 ???

bujored

New member
כולסטרול הוא חומר חיוני

לבריאות הגוף ולמעשה הגוף שלך מייצר אותו בעצמו והוא מאוד חשוב. קיימים שני סוגי כולסטרול עיקריים HDL וLDL כאשר נוהגים לקרוא לראשון "הטוב" ולשני "הרע" למרות שהגוף צריך את שניהם אחרת הוא לא היה מייצר אותם. הסכנה בLDL שהוא מתחמצן בגוף ביתר קלות ועלול לשקוע על דפנות העורקים ולחסום אותם. פיתרון: -אכילת מזון המכיל נוגדי-חימצון (ויטמינים למשל C,A,E), פירות, ירקות ועוד. -אכילת מזון המכיל חומצות שומן חיוניות מקבוצות אומגה 3, 6 ו-9. (שמן זית, שמן דגים, שמן קנולה, שמן פשתה, אגוזים, ביצים אורגניות, טחינה ועוד) התורם לשיפור היחס בין הHDL וLDL. -המנעות מוחלטת משומני טראנס ושומנים מחומצנים (שמן צמחי רב-רווי שחומם בטמפ' גבוהות כלומר מזון מטוגן).. כלומר כל מה שמכיל שומנים מוקשים (מרגרינה) וזה אומר בורקסים, עוגיות ושאר מזונות מעובדים. -המנעות ממזונות המבוססים על סוכר, קמח לבן ואוכל מעובד וריק המעלה רמות סוכר בדם וגורם להצפה של אינסולין בגוף אשר במחקרים מסוימים נראה הקשר בין הורמון האינסולין ליצור מוגבר ועליית רמות כולסטרול בדם. למידע נוסף אתה מוזמן לפנות באופן אישי.

אלי ו.

New member
מעבר למה שכבר כתבו קרא במאמרים

את המאמר על שומנים שמדבר על השפעת שומנים שונים על הכולסטרול. (ראה במאמרי הפורום)

berg975

New member
אז מה ההמלצה הטובה ביותר ?

רציתי לדעת מה ההמלצה הטובה ביותר לגבי ? יש לי כולסטרול של 220 . האם כושר , האם להפסיק לאכולדברים עם כולסטרול ? האם אומגה 3 ?? שבוע טוב

תתחיל עם

פניה לרופא המשפחה שלך, על מנת לקבל המלצות פרטניות יותר לגבי פעילות גופנית, הורדת מזונות המכילים שומן רווי או שומן טראנס (כן, כל המזונות התעשייתיים שכתוב עליהם שהם מכילים שומן צמחי או שומן מוקשה/מוקשה חלקית), הורדת סוכרים בתפריט (שמעלים את הטריגליצרידים ולכן גם את הכולסטרול הכללי). בהתאם, תלוי בשאר התזונה שלך, צרוך מזונות עם סיבים, ושומנים טובים. אתה יכול לבקש הפניה לדיאטנית, שתוכל לפרט לך בדיוק מה להוריד, מה להוסיף (אם בכלל וכמה), בהתאם למצבך (משקל, גיל, הרגלי תזונה, צרכים תזונתיים וכו'). אנו לא יכולים לתת לך המלצות פרטניות בפורום.

berg975

New member
מה עם אומגה 3 ?

קניתי כמוסות של אומגה 3 ,האם זה יכול לעזור להורדת הכולסטרול ובכלל לבריאות הכללית ?

באופן כללי כן, אומגה 3 יכול לעזור.

אבל שוב, הייתי מתייעץ עם רופא. אנו כאן לא מכירים אותך ואת הפרופיל הרפואי שלך (מה שרופא משפחה כן), ולכן לא נוכל להמליץ לך מעבר להמלצות כלליות, זו דעתי, ואני מניח שגם דעתם של חברי הפורום. לדוגמה, הזכרת אומגה 3. ישנם כאלו שלוקחים תרופות מדללי דם ולא בטוח אם זה יהיה חכם עבורם לתסף באומגה 3.

berg975

New member
אני שואל בכללי

אני שואל בבללי על אומגה 3 ,האם זה יכול לעזור לבריאות הכללית ולמנוע מחלות ? כמו כן האם זה יכול לעזור בהורדת הכולסטרול הרע ?

למעלה