הורים גרושים וחלוקת רכוש

מצב
הנושא נעול.
הורים גרושים וחלוקת רכוש

הורים גרושים וחלוקת רכוש
היי, הורי גרושים מזה 8 שנים. בהסכם הגירושין הוחלט שבשל העבודה שאני ואחי היינו קטנים, המשכנו לגור בבית המשותף עד שהגענו לגיל 21 - כלומר אחרי הצבא. כיום אנחנו בני 22 ו 25 ועדיין גרים בבית עם אמא. כמובן שכל הרכוש המשותף - כמו ריהוט, רכב וכ"ו..הכל נשאר ברשותה של אמי ואבאב סחר דירה משו.
הורי לא מסוגלים לנהל שיח נורמלי, ואין ספק שהגיע הזמן לחלק את הרכוש בין שניהם.
אני לא מעוניין להיות בין שני ההורים ולכן חשבתי על גורם נייטרלי שיגשר בינהם.
מקווה שאני נמצא בפורום הנכון - גישור מסוג כזה יכול לסייע לנו במקרה הזה?
הייתי שמח לקבל הרחבה על האופן בו ההליך מתנהל.

רן ורדי

New member
גרושים ומימוש הסכם גירושין

הורים גרושים וחלוקת רכוש
היי, הורי גרושים מזה 8 שנים. בהסכם הגירושין הוחלט שבשל העבודה שאני ואחי היינו קטנים, המשכנו לגור בבית המשותף עד שהגענו לגיל 21 - כלומר אחרי הצבא. כיום אנחנו בני 22 ו 25 ועדיין גרים בבית עם אמא. כמובן שכל הרכוש המשותף - כמו ריהוט, רכב וכ"ו..הכל נשאר ברשותה של אמי ואבאב סחר דירה משו.
הורי לא מסוגלים לנהל שיח נורמלי, ואין ספק שהגיע הזמן לחלק את הרכוש בין שניהם.
אני לא מעוניין להיות בין שני ההורים ולכן חשבתי על גורם נייטרלי שיגשר בינהם.
מקווה שאני נמצא בפורום הנכון - גישור מסוג כזה יכול לסייע לנו במקרה הזה?
הייתי שמח לקבל הרחבה על האופן בו ההליך מתנהל.
שלום וברוכים הבאים,
כדי לענות לשאלתך באופן אחראי עלי להבין מעט יותר טוב את הסיטואציה כי התיאור שלך את המצב הותיר שאלות פתוחות?
1.ציינת שקיים הסכם גירושין, יש להבין דבר ראשון מה ההסכם הזה קובע לגבי הבית ומה יהיה עליו כשאתם הילדים הגעתם לבגרותכם? לכאורה אמור להיות שם סיכום כלשהו בדבר הבית כרכוש ומה יעשה איתו כשאתם תגיעו לבגרות.
2.כנ"ל לגבי תכולת הבית, מה סוכם בהסכם?
** אם נושאים אלו מוסכמים בהסכם - כל שנותר הוא לממש אותו!
3.כעת מעבר למה שהוסכם בהסכם לפני שמונה שנים, מה שני הוריך רוצים כיום? האם שניהם מעוניינים למכור את הבית? האם יש קביעה או הסכמה על אחוזי החלוקה של הנכס לאחר מכירה? האם צד אחד מעוניין לרכוש את חלקו של הצד השני? האם הם מתחרטים על האמור בהסכם ומעוניינים לממש פתרון אחר?
4.במידה וישנן סוגיות פתוחות האם הוריך עצמם מעוניינים לפנות לגישור?

אחרי שאבין את הסיטואציה כאמור אוכל להתייחס לשאלתך האם יש כאן בכלל צורך בגישור, כרגע כפי שהצגת את הדברים כל מענה אחר הוא כללי ולאו דווקא רלוונטי עבורכם.
בגדול כן נאמר שכל קונפליקט בין צדדים שלא מצליח לבוא על פתרונו באופן עצמאי עדיף לפתור בהליך גישור לעומת אלטרנטיבת ההליך משפטי (כמובן שחריגים קיימים גם כאן כמו בכל מקום אחר), בגירושין העדיפות לגישור מקבלת משנה חשיבות בשל משמעויות הסיטואציה.

לשאלתך על ההליך עצמו - בסרגל השמאלי תמצא פרק: "הודעות נבחרות", יש שם מספר מאמרים שיתנו לך איפורמציה ראשונית ממצה אודות מהו גישור וכיצד הוא מתנהל.

אשמח לתת מענה ספציפי בעקבות תגובתך
רן

רן תודה על ההתיחסות שלך

שלום וברוכים הבאים,
כדי לענות לשאלתך באופן אחראי עלי להבין מעט יותר טוב את הסיטואציה כי התיאור שלך את המצב הותיר שאלות פתוחות?
1.ציינת שקיים הסכם גירושין, יש להבין דבר ראשון מה ההסכם הזה קובע לגבי הבית ומה יהיה עליו כשאתם הילדים הגעתם לבגרותכם? לכאורה אמור להיות שם סיכום כלשהו בדבר הבית כרכוש ומה יעשה איתו כשאתם תגיעו לבגרות.
2.כנ"ל לגבי תכולת הבית, מה סוכם בהסכם?
** אם נושאים אלו מוסכמים בהסכם - כל שנותר הוא לממש אותו!
3.כעת מעבר למה שהוסכם בהסכם לפני שמונה שנים, מה שני הוריך רוצים כיום? האם שניהם מעוניינים למכור את הבית? האם יש קביעה או הסכמה על אחוזי החלוקה של הנכס לאחר מכירה? האם צד אחד מעוניין לרכוש את חלקו של הצד השני? האם הם מתחרטים על האמור בהסכם ומעוניינים לממש פתרון אחר?
4.במידה וישנן סוגיות פתוחות האם הוריך עצמם מעוניינים לפנות לגישור?

אחרי שאבין את הסיטואציה כאמור אוכל להתייחס לשאלתך האם יש כאן בכלל צורך בגישור, כרגע כפי שהצגת את הדברים כל מענה אחר הוא כללי ולאו דווקא רלוונטי עבורכם.
בגדול כן נאמר שכל קונפליקט בין צדדים שלא מצליח לבוא על פתרונו באופן עצמאי עדיף לפתור בהליך גישור לעומת אלטרנטיבת ההליך משפטי (כמובן שחריגים קיימים גם כאן כמו בכל מקום אחר), בגירושין העדיפות לגישור מקבלת משנה חשיבות בשל משמעויות הסיטואציה.

לשאלתך על ההליך עצמו - בסרגל השמאלי תמצא פרק: "הודעות נבחרות", יש שם מספר מאמרים שיתנו לך איפורמציה ראשונית ממצה אודות מהו גישור וכיצד הוא מתנהל.

אשמח לתת מענה ספציפי בעקבות תגובתך
רן
רן תודה על ההתיחסות שלך
בגדול בהסכם הגירושין נכתב שכאשר הילדים יגיעו לגיל 21, יש למכור את הבית ואת הרכוש ולחלק חצי חצי.
אני חושב שאמי תעדיף כיום לרכוש את החצי של אבי.
מה שאומר שאבי ירצה למכור במחיר נמוך, ואמי תרצה שהנכס ימכר במחיר גבוהה ככל שניתן. יש פה ניגוד אינטרסים שעלול להוביל לפיצוץ. מזה אני פוחד ולכן שאלתי על גישור.
גם יכול להיות מצב שגם אבי ירצה לקנות את החלק של אימי ואז הם לא עולם לא יגיעו להסכמה.
הם בכלל לא התחילו לדבר על המצב בגלל חוסר התקשורת שלהם.
אעיין במידע אודות גישור, ואולי באמת אציע להם לאעזר בסיוע שכזה.

רן ורדי

New member
גישור לאחר גירושין

רן תודה על ההתיחסות שלך
בגדול בהסכם הגירושין נכתב שכאשר הילדים יגיעו לגיל 21, יש למכור את הבית ואת הרכוש ולחלק חצי חצי.
אני חושב שאמי תעדיף כיום לרכוש את החצי של אבי.
מה שאומר שאבי ירצה למכור במחיר נמוך, ואמי תרצה שהנכס ימכר במחיר גבוהה ככל שניתן. יש פה ניגוד אינטרסים שעלול להוביל לפיצוץ. מזה אני פוחד ולכן שאלתי על גישור.
גם יכול להיות מצב שגם אבי ירצה לקנות את החלק של אימי ואז הם לא עולם לא יגיעו להסכמה.
הם בכלל לא התחילו לדבר על המצב בגלל חוסר התקשורת שלהם.
אעיין במידע אודות גישור, ואולי באמת אציע להם לאעזר בסיוע שכזה.
גישור לאחר גירושין
אפשר להסתייע במגשר על מנת להוציא לפועל את מה שהוסכם בהסכם.
יש כמה פתרונות אפשריים למצב שבו שני צדדים רוצים את אותו הנכס.
ואפשר שלמרות שאתם כילדים אינכם (ובצדק) מעוניינים להכנס בין שניהם, תעשו את הבדיקה הראשונית שאולי תחסוך כניסה לגישור שאפשר בלעדיו... וזה שתבדקו עם כל אחד מהם בנפרד מה הוא מעוניין, אולי תפתעו לגלות ששניהם בהתאם להסכם מעוניינים למכור ונפתרה הבעיה, אין צורך להתווכח על מאומה, הבית יועמד למכירה וימכר למרבה במחיר, והתמורה תתחלק בהתאם להסכם.
כל חלופה תחייב הסכמה בינהם על פתרון. גישור בהחלט יכול לעשות זאת במידה ואין כלל מצב לתקשורת בסיסית בינהם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה