הזיכרון שלי נחלש עם הגיל והמחלה פוסט טראומה וחרדה

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
הזיכרון שלי נחלש עם הגיל והמחלה פוסט טראומה וחרדה

אני מנסה ללמוד שפות ידיש ופורטוגזית לנגן וללמוד לנגן בחלילית ולקרוא מטמתיקה פיזיקה ומדעים אחרים.
אולם הבעיות שאני נתקל בהם הם אלו קצב הלימוד איטי מאוד. שאני לא מתעסק עם החומר אני שוכח אותו. למשל אין לי בעיה ללמוד שפת תכנות בקצב שלי. אולם אם אני חצי שנה לא כותב בה או לומד בה אני שוכח. אותו דבר בשפות בקושי רב אני לומד מלים חדשות ושאני מפסיק ללמוד מהר מאוד אני שוכח אותם
בזיכרון אישי יום יומי וטראומטי אין שום בעיות. אני זוכר היטב.
כמו כן אני זוכר היטב חלק מהמטמתיקה והפיזיקה שלמדתי בתיכון
מה עושים.
כלאמר כיצד משפרים את קצב הלימוד - ומשפרים את הזיכרון לטווח ארוך של חומר חדש

אלי גל1

New member
זיכרון נחלש

באין מחלה מאובחנת, החלשות הזיכרון היא מופענ נורמאלית שגוברת עם הגיל ובדרך כלל אנחנו לוקים בה אחרי גיל 40-50. האמצעים בהם אתה נוקט נשמעים בהחלט סבירים, אבל נשמע שאתה מפזר מאמצים. הייתי מתרכז בשפה אחת וחוזר ומשנן עוד ועוד ובעיקר, מקפיד ללמוד גם את הדיקדוק של השפה שבדרך כלל מורכב יותר וקשה יותר ללימוד מאשר אוצר המילים.
זיכרון וטווח ארוך לא ניתן לשיפור לצערי, אבל אני מבין שזה לא מה שמפריע לך
לשם מה אתה לומד שפת תיכנות? לימוד שפת תיכנות שלא לצורך שימוש בה איננו כל כך יעיל. אם אתה אוהב מחשבים אני ממליץ שתירכוש תוכנה מקצועית לאימון הזיכרון, המחיר אינו כל כך גבוה ויש כמה וכמה תונות יעילות (בתנאי כמובן שמקפידים להתאמן באמצעותן)
אתה סובל מבעיית קשב וריכוז?

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
תודה אני לא סובל מבעית קשב וריכוז

שפות תיכנות אני לומד כי עבדתי בתור מתכנת 11 שנה. וזה מתסכל אותי שאני שכחתי אותם בחלקם כאשר הפסקתי לעבוד.

למעלה