החזרת מוצר במחיר הנחה

ק ר מ י

New member
החזרת מוצר במחיר הנחה

קניתי שתי חולצות במבצע 1+1 בקניון.
שלושה ימים אחרי באתי על מנת להחזיר אותן אך התברר לי כי יום אחרי שקניתי החליפו את המבצע וכעת הן עולות פחות כך שהזיכוי שמגיע לי הוא נמוך יותר.
האם זה תקין?
למיטב הבנתי אני יכולה להחזיר/להחליף מוצר במחיר בו קניתי אותו עד 14 יום מיום הקנייה.
אשמח להארות בנושא ממי שיודע.

amithi1

New member
תקנות ביטול עסקה על בגדים הן למשך יומיים

"מיום הרכישה ועד תום שני ימים שלאחריו שאינם ימי מנוחה ובלבד שתווית המחיר על הטובין, אם ישנה, לא הוסרה;".
אם את עומדת בתנאי זה, הרי שהם צריכים לזכותך במחיר שבו רכשת את הבגדים (כפי שאם המחיר היה עולה הם לא היו מחזירים לך את המחיר הגבוה יותר).
אם לא, את צריכה לבדוק מהי מדיניות ביטול העסקה שהעסק מפרסם במקום בולט בחנות - הם יכולים לקבוע תנאים כראות עיניהם (כולל אי מתן ביטול עסקה).
אם אין להם מדיניות ביטול עסקה המפורסמת בחנות, הרי שרת זכאית לבטל אותה ולקבל כספך חזרה.

ק ר מ י

New member
תודה לך. אני לא מעוניינת אבל

לבטל עיסקה, אני מעוניינת להחליף את המוצר במוצר אחר. הבעיה היא שהם טוענים כי המוצר כעת עולה פחות .
האם זה נכלל במסגרת שני הימים שלאחר הרכישה? האם גם אם ברצוני להחליף מוצר במוצר אחר, אוכל לעשות זאת במחיר הקנייה רק לאחר עד יומיים מרגע קניית הפריט?

urilei

New member
אתה טועה (לפחות לפי אתר המועצה לצרכנות)

עסק יכול לקבוע שהוא לא מקבל סחורה בחזרה אחרי יותר מיומיים, זה נכון (אם כי לא מקובל בד"כ)
אבל האם עסק רשאי לקבוע שהזיכוי שהוא נותן הוא בסכום נמוך יותר מזה ששולם?
באתר המועצה לצרכנות כתוב "הסכום הנקוב בשובר, יהיה הסכום ששולם בעת ביצוע העסקה"
וזה בפירוש ב"מצב בו צרכן מבטל הסכם לרכישת מוצר או שירות בהסכמת בית העסק ואינו זכאי לקבלת החזר כספי, ולכן הוא מקבל לידיו שובר זיכוי"

הפרטים כאן http://www.consumers.org.il/category/legislation-news (די למטה)

dani666

New member
אכן. ולקוות שבתנאי המדיניות של החנות לא...

.. כתוב "ובתנאי שמחיר המוצר לא ירד עד מועד החזרתו".

למעלה