החזרת מוקפאים

shiri_koren

New member
החזרת מוקפאים

לפני 3 חודשים בדיוק עברתי לידה מוקדמת בשבוע .18 חודש אחריו עברתי היסט´ ניתוחית להסרת המחיצה. לפני שבועיים עברתי אבחנתית וניתן אישור לחזור לטיפול. אחרי האבחנתית היה לי דימום במשך שבוע. לפני שבוע הייתי אצל הרופא ובאולטראסאונד נראתה רירית של 3.8 מ"מ. הרופא נתן לי פרוגינובה 3 פעמים ביום. היום כשהגעתי לבדיקה חוזרת הרירית היתה 5.8 מ"מ ונראו 2 זקיקים האחד של 19 והשני 16 מ"מ. בדיקת דם e2 1225 ופרוגסטרון 5.45 משיחה עם הרופא הוחלט להמשיך פרוגיובה עד יום חמישי ולבוא שוב לאולטראסאונד. לפי מיטב הבנתי אם הביוץ יתרחש והרירית לא תהיה לפחות 7.5 מ"מ לא יוחזרו המוקפאים. שאלותיי הן: האם ניתן לקחת צטרוטייד בשלב זה על מנת למנוע ביוץ? האם יום חמישי זה לא מאוחר מידי לבוא לבדיקה חוזרת? האם יש אפשרות להעלות את מינון הכדורים כדי להשיג צמיחה מהירה יותר של הרירית? מה הרירית המינימלית לדעתך להחזרת מוקפאים? למה הרופא מתנגד להחזרת מוקפאים +הזרעה במצב כזה? תודה מראש

החזרת מוקפאים

שירי שלום לא לכל שאלותיך יש לי תשובה ברורה וחלקן עליך לדון עם הרופא המטפל. לא כל כך ברור לי תשובת הפרוגסטרון היחסית גבוהה (רמה שיכולה להצביע על התרחשות ביוץ), כך שאני לא בטוח שיש מקום לצטרוטייד בשלב זה. החזרת העוברים על פי שלב החלוקה בו הם נמצאים מתבצעת כיומים-שלושה לאחר הביוץ, ואני מניח שלכן זומנת ליום חמישי. אין מקום לעלות במינון הכדורים מפני שמעבר לנקודה מסוימת זה כבר לא אפקטיבי יותר. אין הגדרה למה זאת רירית מימלית, וזה יותר נתון להחלטה מקומית על פי הנסיון המצטבר ביחידה בה את מטופלת. העקרון של רירית עבה = סיכוי טוב יותר הנו מובן, לכן גם השאיפה שלא "לבזבז" עוברים טובים בהחזרה ברירית לא אופטימלית. ד"ר אמנון בוצ´ן

למעלה