החלפת גלגלים

דני 10001

New member
החלפת גלגלים

רוכב אופני כביש,משתמש באופניים באופן דו תכליתי לנסיעות לעבודה יום יומיות ולאימונים ספורטיביים,מעוניין לעבוד עם 2 סטים שלי גלגלים ,ליום יום ויותר מקצועיים וקלים לספורט.שמעתי שהשרשרת וגלגלי השיניים מתאימים עצמם זה לזה ואז בהחלפת גלגל יכולה להיות אי התאמה וקפיצת שרשרת,זה נכון?יכולה להיות בעיה?איך עושים את זה?

nintense

New member
אם האופניים מתוחזקים טוב...

לא אמורה להיות כל בעיה. בעיה שכן עלולה לצוץ זה שלא כל הגלגלים ממקמים את הקסטה אותו הדבר, ולפעמים נדרש לכוון הילוכים בהחלפת גלגל.

Yarnin

New member
עצה מניסיון אישי

יש שיאומרו שזה "לא פייר" שמכונאי אופניים יגידו ל-"פשוטי העם" שזה לא בעיה לכוון הלוכים לאחר החלפת גלגל ושילכן על מה שבא להם. אז מניסיו אישי - כי גם לי זה די מעיק או סתם מתריד. אם אתה רוכש סט גלגלים בנוי מחברה - תדאג ששני הסטים יהיו מאותה חברה. יש שיומרו מאותו שנתון - אבל זה לא מחויב - תברר שאין שינויים בין השנתונים. אם אתה בונה שני סטים - תבנה את שני הסטים עם נאבה אחורית מאותה חברה. שים קסטה של אותה חברה וסע לשלום. לי שי שני סטים לשטח ושלושה לכביש - כל אחד מחברה שונה ושנתונים שונים והצלחתי להתאים את כולם. כך שלי אים כל בעיה - אבל זה אולי מתוך ניסיון לדעת להתאים... ירנין

למעלה