החשיבות של משחקים בחול

limori

New member
החשיבות של משחקים בחול

בגן של הילד שלי החליטו לרצף את החצר ולהשאיר שולחן גדול עם חול ששם יוכלו הילדים לשחק. אני חושבת שזו החלטה מטופשת ואטומה ואני כועסת נורא. לכן אני זקוקה לעזרתכן. אני מחפשת חומר על חשיבות המשחק בחול והיכולת שלו לתרום לילדינו. אני מודה לכן לימור

ednakor

New member
חול בחצר הגן

החשיבות של חול בחצר הגן: א. בטיחותי, הילדים בחצר רציפ ומשתולללים ובוודאי נופלים הנפילה על חול הרבה יותר בטיחותיתי ואם פחות פגיעות מאשר נפילה על מרצפות. ב. בריא לצעוד על חול (?כמובן חול יום ולא חול דוגמת אדמת חמרה). אני חושבת שאם תיגשי לסמינר לוינסקי לחינוך או כל סמינר הוראה ותחפשי בספרייה חומר על חשיבות המשחק בחול תמצאי. או שתבררי מה משרד החינוך ממליץ לשים בחצר חול או ריצוף. כמו כן, דברי אם שאר הורי הגן ויחד שוחחו עם הגננת. בהצלחה

טלגל

New member
את צודקת מאד בתגובתך

גם אני הייתי כועסת אם היו מוציאים מגני את ארגז החול. בספרייה של סמינר הקובוצים יש חוברת נהדרת של מלכה הס על המשחק בארגז החול. באופן כללי ברגז החול הילד יכול לבטא את עולמו הפנימי, ולבנות שם חוויות שהוא עובר בחוץ, ולעבד אותם, כמו-כן זהו מקום נהדר לפתוח העולם הדמיוני של הילד, וחשוב מאד בארגז החול עובדים כמה ילדים יחד, וזה עוזר לילד לרכוש הרגלי חברות, שיתוף ושיחה. לכן עמדי על התנגדותך והסבירי לצוות את חשיבות הארגז.

limori

New member
תודה לכן

הענין הוא שאני לא גרה בארץ. אז אם אתן מכירות אתר מסוים שבו אוכל למצוא חומר בנושא אשמח מאד.

לא לוותר על ארגז חול

חשיבות רבה יש לארגז החול בחצר. חייבימ לעשות הפרדה בינ ארגז החול לשולחנ חול ארגז החול חייב להיות מוצב בחצר ושולחנ החול מיועד לפעילות בתוכ הגנ ולכל אחד מהמ תפקידימ שונימ . מה קורה לילד בזמנ פעילותו בארגז החול?- היבט מוטורי-הילד יכול להפעיל את כל גופו ידיימ רגליימ בו זמנית. מוטוריקה עדינה כמו העברת חול מכלי לכלי חושני יצרי-המגע בחול גורמ לילד הנאה חושנית בחול יכול הילד לתת פורקנ לתוקפנות ע"י הרס ומכות(הכוונה למה שהוא בונה) שיכלי-יכולת לחולל שינויימ ע"י הפעילות שלו לומד את הקשר בינ הפעולה לתוצאה חברתי-מאפשר לילד לנהל דו שיל עמ הילדימ סביבו מטרות שולחנ החול- שליטה על תנועה למידת גבולות ריסונ אימפולסביות משחק מסמל משחק משותפ+אינדיבדואלי פיתוח מוטוריקה עדינה שולחנ החול יכול להוות תשובה לילדימ לא שקטימ הזקוקימ לגירויימ רבימ וכל זה על קצה המזלג מקווה שהועלתי ולו במעט בהצלחה "במלחמתכ" מלכה האס כתבה חומר רב על חשיבות ארגז החול אוליי יצירת קשר עמ סמינר הקיבוצימ או אורנימ והמ יוכלו לשלוח לכ את הכתבימ שלה ושל אחרימ בהצלחה

טלגל

New member
הסבר ממצה ונכון על

חשיבות ארגז החול. את יכולה לכתוב בסיומת עברית? עם אותיות סופיות? זה די מפריע בעיניים. אבל חוץ מזה כל הכבוד על ההסבר.

היא לא יכולה. היא מקלידה ככה../images/Emo32.gif

מאז הצבא בערך... הילילי- מתגעגעת אלייך טונה!

zimes

New member
../images/Emo32.gif לא יאמן. עד שלא אמרת,

לא קלטתי מה מפריע לי בעין. (ביקור ראשון שלי פה - תמשיכו להצליח!)

למעלה