הטסה לארץ ביום הזכרון

darazins

New member
הטסה לארץ ביום הזכרון

שלום רב, שמי דני והנני יתום צה"ל. לאחרונה עברתי לארה"ב לצורך עבודה (relocation). שמעתי איפשהו שליתום צה"ל מגיעה טיסה לארץ ביום הזכרון - האם זה נכון? אם כן כיצד ממשים את זה? תודה! דני

למיטב ידיעתי

אתה זכאי למימון טיסה (אני מניחה שהלוך ושוב) לארץ ביום האזכרה הפרטי של אביך, כלומר יום נפילתו. אני לא חושבת שליום הזכרון לחללי מערכות ישראל אבל אני בודאי אשמח לשמוע שאני טועה למרות שלא שאלת אני גם אוסיף שלמיטב ידיעתי לא מממנים שהייה (למשל אירוח במלון) אבל אני שוב אשמח לגלות שאני טועה איך מממשים? פונים לאגף השיקום במשרד הבטחון בבקשה אני ממליצה אותך לשאול ליתר ביטחון אם מדובר גם ביום הזכרון לחללי מערכות ישראל (או אולי אפשר לבחור ביניהם), ולגבי הוצאות אירוח בארץ ונשמח אם תעדכן את הפורום בתשובה שתקבל

darazins

New member
קצת פרטים

לאחר מספר בדיקות הנה הפרטים: ליתום צה"ל הגר בחו"ל מגיע הטבה בשם "התייחדות" ואשר במסגרתה זכאים להטסה לארץ (כמובן שהלוך/חזור) ביום האזכרה |או| ביום הזכרון לחללי צה"ל ושבוע שהייה בבית מלון (אני חושב שניתן להמיר את השהייה בדמי אש"ל). את ההטבה מבקשים מהנספחות הצבאית בשגרירות ישראל במדינה בה שוהים ולא מאגף השיקום. הנספחות מאמתת את הפרטים ולאחר האישור ניתן להזמין את הטיסות זהו פחות או יותר, מקווה שזה עוזר. דני

למעלה