הטעייה מכוונת?

הטעייה מכוונת?

למדתי ראיית חשבון ולא סיימתי. בקורות החיים שלי כתבתי "לימודי ראיית חשבון" לא כתבתי שיש לי תואר או רישיון רואת חשבון. שלחתי את קורות החיים שלי והתקבלתי למשרה. ביום שהתחלתי לעבוד עברתי תהליך קליטה במשאבי אנוש של החברה ואז ביקשו ממני תעודות. אמרתי שאין לי כי אני לא רואת חשבון. היה סוג של ויכוח, הוצאנו את הקורות חיים ושם אכן כתוב "לימודי... ". ואז אמרו לי "סליחה" את לא יכולה לעבוד פה.
אני עזבתי עבודה אחרת כדי להתקבל למשרה הזו. ניסיתי והתווכחתי – והם טענו שמה שעשיתי זו "הטעיה מכוונת" וזה ממש לא כך!!! בשום שלב לאורך הדרך – המיון למשרה, הראיונות וגם בשלב הקבלה (והמתנתי חודש למשרה !!!) לא אמרו לי שאני חייבת להיות בעלת רישיון של רואת חשבון. מה עושים? האם אני יכולה לתבוע אותם? נגרמו לי נזקים, עזבתי עבודה בשביל המשרה הזו. יש משהו שניתן לעשות או שזה עניין אבוד?

הנושא לדעתי יצטרך להגיע לבית דין לעבודה - אם את רוצה פיצוי

היי כוכב ,
אם את באמת רוצה פיצוי - לדעתי תצטרכי להגיש תביעה לבית דין לעבודה. ברור שתצטרכי להוכיח שהניסוח של בקורות החיים "לימודי ראיית חשבון" ולא "תואר או רישיון בראיית חשבון - היה ניסוח בתום לב.
אני מקבלת מאות קורות חיים ביום. אני רואה בהרבה מקצועות/תארים את הניסוח "לימודי.. " הניסיון לימד אותי להיות זהירה ובמקרה של ניסוח כזה אנחנו ביתרון אנושי תמיד שואלים את המועמד האם סיימת את התואר? האם יש לך רישיון?
כך גם אנחנו נוהגים עם תארים והשכלות מחו"ל - שואלים את המועמד האם התואר הוכר בארץ ע"י משרד החינוך וגם מבקשים לפעמים מסמכים.
אבל זה רק בגלל שלנו יש הרבה ניסיון עם הנושא. מקומות עבודה אחרים שלא מקבלים כמויות של קורות חיים כמו חברות השמה - אין להם לדעתי מושג בכלל שיכל להיות הבדל ביניסוח שמצביע על כך שהמועמד רק למד ולא השלים את לימודיו.
בחלק מקורות החיים שאנחנו מקבלים אנשים כן רושמים בסוגריים על יד "לימודי... " שלא השלימו את התואר/ללא תואר...יש אנשים שמרגישים צורך להבהיר את הנושא ולכן כמובן יש אנשים שחושבים שעדיף לטשטש את הנושא ואם אכן ישאלו אותם ספציפית על ההשכלה - הם יסבירו בראיון העבודה.
אני מוכרחה להודות שאני כן מסכימה עם הגישה שבניסוח הזה יש הטעיה מסוימת. אבל גם בטוחה שאת לא לגמרי אשמה.
אני לא יודעת איך בית דין לעבודה יראה את הדברים אם תגישי תביעה.
אין ספק שנגרם לך נזק. עזבת עבודה... ונותרת ללא עבודה.
אבל גם למעסיק שהמתין חודש ל"רואת חשבון" ניגרם נזק כי הוא לא קיבל רואת חשבון...
הנושא בהחלט נתון לפרשנות...
את צריכה להחליט אם את מגישה תביעה או לא ואז נראה מה יחליט בין הדין לעבודה...
אין לי תשובה מוחלטת לצערי...

למעלה