הטרגדיה של הילד המחונן.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
כשהייתי ילד קטן, אמא שלי קנתה את הספר "הדרמה של הילד המחונן" של הפסיכולוגית הטרום-פזית אליס מילר כדי לדעת איך להתמודד איתי.

2065_master.jpg

אבל אליס מילר טעתה. הדרמה של הילד המחונן היא לא דרמה. היא טרגדיה. הילד המחונן כל-כך חכם שאף-אחד לא מסוגל בכלל להבין את דבריו. אף-אחד אפילו לא מקשיב. כולם טיפשים מידי, והילד המחונן נותר לבדו בעולמו עם כל חוכמתו שאף-אחד לא יודע להבין ועם כל אישיותו הטובה שאף-אחד לא יודע להעריך, כאשר כל "פשעו" היה עליונותו האינטלקטואלית על הסובבים אותו ואיכותו הגבוהה כבן-אדם. וככל שמחונן יותר הילד, כך גדולה יותר הטרגדיה. השם שלי הוא מאור פז. אני הילד הכי מחונן בהיסטוריה.

hunter-mccracken_2716686.jpg

כשהייתי ילד קטן, אמא שלי קנתה את הספר "הדרמה של הילד המחונן" של הפסיכולוגית הטרום-פזית אליס מילר כדי לדעת איך להתמודד איתי.

צפה בקובץ המצורף 114886

אבל אליס מילר טעתה. הדרמה של הילד המחונן היא לא דרמה. היא טרגדיה. הילד המחונן כל-כך חכם שאף-אחד לא מסוגל בכלל להבין את דבריו. אף-אחד אפילו לא מקשיב. כולם טיפשים מידי, והילד המחונן נותר לבדו בעולמו עם כל חוכמתו שאף-אחד לא יודע להבין ועם כל אישיותו הטובה שאף-אחד לא יודע להעריך, כאשר כל "פשעו" היה עליונותו האינטלקטואלית על הסובבים אותו ואיכותו הגבוהה כבן-אדם. וככל שמחונן יותר הילד, כך גדולה יותר הטרגדיה. השם שלי הוא מאור פז. אני הילד הכי מחונן בהיסטוריה.

צפה בקובץ המצורף 114888
שהיית קטן עשית מניפולציות על אמא והיא ראתה ספר עם שם קליט וקנתה.

לקחת נושא תמים הפכת אותו פושע.

Cranio

Well-known member
נניח שאתה צודק והתוכן חשוב לשם שינוי דיעה,

שאר האנשים כאן בפורום גם לא קראו את הספר אז הם חשופים למניפולציות של מח"פ לגבי התוכן שלו.
הוא לא מעניין וגם לא נושא שיחה
נכנסתי רק בגלל שאני מכיר את הספר ואז ראיתי את התגובה שלך.

?
בשביל מה? הוא מיועד למשפחות עם ילדים מחוננים.
מחונן יכול להיות כינוי לכל אחד לא בהכרח כינוי קליני פסיכולוגי,

למשל מחונן באפית עוגיות.

אפשר להסתכל על הספר בתור חנופה להורה שחושב שהילד שלו מחונן ולא בהכרח ששלח אותו לאבחון מקובל לנושא.

וזה המקרה של מח"פ - לא אובחן בתור מחונן.

Cranio

Well-known member
מחונן יכול להיות כינוי לכל אחד לא בהכרח כינוי קליני פסיכולוגי,

למשל מחונן באפית עוגיות.

אפשר להסתכל על הספר בתור חנופה להורה שחושב שהילד שלו מחונן ולא בהכרח ששלח אותו לאבחון מקובל לנושא.

וזה המקרה של מח"פ - לא אובחן בתור מחונן.
תקרא את הספר לפני שאתה מתפלפל על מה שאין לך מושג.

אבל אני לא אקרא אותו בדיוק כמו כל אחד אחר כאן,כל העיניין בפורום הזה הוא לפרש את המציאות לפי הכלים הזמינים לנו,

ללכת לספריה,במיוחד לחפש את הספר אם הוא עדיין קיים ולהשאיל אותו או לקנות אותו בחנות אם הוא נמצא זה לא פרקטי,

ולכן עובדים עם מה שיש.

הלז לא אמר אף פעם שהוא מחונן,ז"א לפי סטנדרטים שמקובלים היום הוא לא מחונן ולכן גם הספר לא רלוונטי.

מעבר לזה קריאת ספר בשביל להשתתף בדיון בפורום אקטואליה זה גם לא סביר.

מילא אם היינו בפורום ספרים/ביקורת ספרים.

Cranio

Well-known member
אבל אני לא אקרא אותו בדיוק כמו כל אחד אחר כאן,כל העיניין בפורום הזה הוא לפרש את המציאות לפי הכלים הזמינים לנו,

ללכת לספריה,במיוחד לחפש את הספר אם הוא עדיין קיים ולהשאיל אותו או לקנות אותו בחנות אם הוא נמצא זה לא פרקטי,

ולכן עובדים עם מה שיש.

הלז לא אמר אף פעם שהוא מחונן,ז"א לפי סטנדרטים שמקובלים היום הוא לא מחונן ולכן גם הספר לא רלוונטי.

לא חשבתי שתקרא
ולכן אין טעם שתגיב על מה שאינך יודע.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא חשבתי שתקרא
ולכן אין טעם שתגיב על מה שאינך יודע.
חוות דעת של קורא:
שופך אור על הנרקיסיזם - אשר אינו עקב בחירה של הפרט להתנהג כפי שהוא מתנהג, אלא תוצאה של הורות לקויה. מנסה להראות שבעזרת פסיכודינמיקה ניתן לתקן את הנרקיסיזם - כמובן שזה לא ישים, כי אף נרקיסיסט לא ילך לטיפול, כי הם חושבים שהם מושלמים.

Cranio

Well-known member
חוות דעת של קורא:
שופך אור על הנרקיסיזם - אשר אינו עקב בחירה של הפרט להתנהג כפי שהוא מתנהג, אלא תוצאה של הורות לקויה. מנסה להראות שבעזרת פסיכודינמיקה ניתן לתקן את הנרקיסיזם - כמובן שזה לא ישים, כי אף נרקיסיסט לא ילך לטיפול, כי הם חושבים שהם מושלמים.

המצחיק שאליס מילר, שנחשבת לפורצת דרך ומומחית בהורות הייתה אם מתעללת בעצמה כך לפי הסיפורים של בנה.

בון דוק

Well-known member

ולכן עובדים עם מה שיש.

הכל קיים היום באינטרנט

אני מחזיק בגישה הפוכה שילד צריך גם לצאת עם חברים, לשחק בקיצור להיות ילד
אני משאיר לפולניות להתעלל בילד שלהם רק בשביל להסתובב גאה (לרוב הן סתם גאות)
אם הילד מוכשר ומעוניין לקחת חלק בכל מיני בפוריקטים שך מחוננים אז זה צריך להגיע ממנו מהרצון שלו.
ואם ירצה בהמשך לפרוש אז אני איתו. הוא לא קיים בשבילי ובשבילך הכבוד שלי אלא בשביל עצמו .

הכל קיים היום באינטרנט

אני מחזיק בגישה הפוכה שילד צריך גם לצאת עם חברים, לשחק בקיצור להיות ילד
אני משאיר לפולניות להתעלל בילד שלהם רק בשביל להסתובב גאה (לרוב הן סתם גאות)
אם הילד מוכשר ומעוניין לקחת חלק בכל מיני בפוריקטים שך מחוננים אז זה צריך להגיע ממנו מהרצון שלו.
ואם ירצה בהמשך לפרוש אז אני איתו. הוא לא קיים בשבילי ובשבילך הכבוד שלי אלא בשביל עצמו .
השאלה כמה מהשריטה שלו היא מהחינוך וכמה נולד ככה,

לדעתי נולד ככה,הוא לא אומר כלום על אח שלו וכנראה זה משהו שלא מסתדר עם מה שהוא אומר,

בקיצור החינוך של ההורים הצליח עם הילד השני,איתו הם לא יודעים מה לעשות.

לא שאפשר לעשות הרבה בגיל 26 - כבר מאוחר מידי,אבל בכל זאת.

צריך ללכת לאיזה מסגרת שתיישר אותו - כרגע הוא בפנטזיות.

אולי שימציא מכון גמילה מנרקסיזם ;)

אם כבר בספרים עסקננו, עדיף שיקרא את ה-|ספר| פרזיט מאת בועז יזרעאלי

Cranio

Well-known member
אם כבר בספרים עסקננו, עדיף שיקרא את ה-|ספר| פרזיט מאת בועז יזרעאלי
מאור פז (כמו שהוא קורא לעצמו) על שלל כינוייו לא מעניין אותי ואני לא מתכוון לעסוק בו .
אבל תודה על ההמלצה ( ולא בציניות)

Cranio

Well-known member
ביקורות אחרות כן משבחות אותו.

זה לא רציני הרי האתר מרויח מקריאת ספרים דרכו.

גם השורות הראשונות למעלה זה הספר הקודם שלו.

למעלה