היארד 2009 - רשמים של ביניים

היארד 2009 - רשמים של ביניים

חברים יקרים, קודם כל, אני מצטער על ההיעלמות מהפורום. מסתבר שגם בג'מייקה של 2009 אינטרנט יכול להיות מצרך נדיר, אם אתה לא נמצא במקומות הנכונים. וזה לא שהם פראיירים באי, טוענים שהאינטרנט בג'מייקה מהיר מזה של ארה"ב. אבל מחשבים זה לפעמים סיפור אחר.. ANYWAY, אני לא רוצה להשתמש במילות סיכום, כי אני לא רוצה לעזוב את קינגסטון בחיים. גם משפט מפתח אחד קשה לי למצוא, כי יש כל כך הרבה שרצים פה, כמו WORK ME A WORK ANN A CHICKEN MI A JERK, ומשפטים מצחיקים אחרים שהמקומיים ממציאים על בסיס קבוע. אני בקינגסטון כבר שבוע, ונהנה מכל רגע. הלכתי מיום שני לכל הדאנסים הגדולים בעיר (הוט מאנדייז, בוסי טיוסדייז, המקום של ג'וניור ריד שבשלישי היה מלא אבל אתמול ביום העצמאות היה ריק - וואן בלוד פאמבילי יש לכם ד"ש מאבא, וודי וודי, פאסה פאסה, במבה אתמול בחגיגות העצמאות), ועוד מעט אני יוצא לדאנס שהוא יותר גאריסון סטייל ליד ספאניש טאון. ביום שלישי בבוסי טיוסדייז, באונטי קילר עמד מאחורינו עם הקרו שלו, לא יאומן. כמה כבוד עושים לו, כולם לידו שמחו לראות את הג'נרל בדאנס, פתחו לו באר פרטי מאולתר של שולחן עם כמה משקאות. הם עושים מה שהם יכולים, Y'KNOW. אבל הדברים האלה הם עניין רגיל ביארד: ביני מאן וקיפריץ' הלכו לדאנס של וואן בלוד בשלישי, ואפשר לראות עוד הרבה אנשים שעד היום ראיתי רק ביו טיוב... רק את קארטל לא רואים בשום מקום. הוא שומר על ההייפ שיש סביבו וממעט מאוד בהופעות בקינגסטון, אבל שבוע הבא צ'מפיונס אין אקשן בפורטמור, HIM DEH YA. קיבלתי לינק מעולה מדאדי היי פיי לחבר במשפחה המורחבת של איי-מאר, יות' מאן העונה לשם טאקו, ולכן כבר הספקתי לראות לא מעט טאון וייבז (אני כותב מהמחשב בגאריסון עכשיו אגב, מה אתם יודעים - בצ'לסי באפטאון אין מחשב זמין אבל בגטו יש!), אז הכל טוב, ודברים לא מפסיקים לקרות כי זאת ג'מייקה, וזאת קינגסטון. קינגסטון, הרים סביב לה. מסתובבים בג'ונגל של בטון אבל כמעט תמיד אפשר לראות באופק את ההרים והטבע שממשיכים להקיף את העיר. יחידה מסוגה, TRUST ME. לצמחוניים מביניכם שיצטרכו הדרכה איפה למצוא אייטל פוד בקינגסטון - לינק מי אפ. המאסיב הישראלי הוא כבר שם דבר בקינגסטון, כולם כבר יודעים שהישראלים נמצאים בדאנס, כי אבויה שם, טאבז שם, אני שם ויש אפילו ייצוג נשי. ולכן בוודי וודי, במקום של ג'וניור ריד, בכל מקום צועקים ISRAEL ונותנים ביג אפ לאיזראלי קרו. ועוד דבר מעניין - אין דאנס שהמשטרה לא מקבלת בו ביג אפ על זה שהם לא באים לסגור את הדאנס. הסאונד מאנים עושים אבחנה בין הגוד פוליס והסוג השני, שמקבל בכל דאנס סגמנט שלם של שירי סלאקנס נוראיים. אבל באמת, אין לי הסבר לאהדה שנוצרה סביב המשטרה. נכון, הם משתדלים להתרכז בעבודה שלהם, ואם צריך נכנסים עם נשק כדי "לסנן" את מינון הגנגסטרים בדאנס. אבל הם עדיין עוצרים נערים על שימוש בגאנג'ה וגובים הרבה כסף תמורת שחרורם, כסף שמממן את השילטון המושחת. אז זה מאוד מבלבל, ומעניין לראות את זה. את השבועיים שלפני קינגסטון העברתי בבטן גב בחופים של נגריל, כשבסוף השבוע נסעתי כל ערב לסאמפסט, יום אחרי הסאמפסט פולי לואדד באורקבסה ועוד שבוע באוצ'י, בוילה שקיבלנו מהאנשים של ג'ה מייקס בשת"פ עם פילוני. המאסיב הישראלי השתלט על הוילה המטורפת הזאת, סיגנון החיים הכי עשיר בכסף שיצא לי לראות בג'מייקה. אוצ'י נייס, אני לא מספר שקר. הלכנו באחד הלילות לתקלוט של בייס אודיסי באמניזיה, מועדון הלילה הגדול של אוצ'י. האם סי של הסאונד המקומי שתקלט נתן ביג אפ לאנשים הלבנים שמטיילים בעולם ומגיעים לג'מייקה. "אתם הולכים לגלות שאין מקום יותר טוב בעולם מג'מייקה", הוא אמר, ואז שאל את הקהל "WA'AM TO DEM PEOPLE GOING EUROPE? GOING USA? GOING CANADA? JAMAICA ME SEH!" על הסאמפסט והפולי לואדד אני יכול לכתוב הודעה שלמה בפני עצמה, ואין לי זמן לזה. אז צפו להרבה וידאו מהסאמפסט כשאני אחזור, ותדעו שפולי לואדד השנה היה מסריח חח מה מתנגן ביארד? בעיקר גאזה וגולי טיונז, שום דבר חדש. הסאונד מאנים בדאנס מצד אחד מנסים לאחד בין הצדדים, ומצד שני מחממים את הקהל. אבל בדאנס רואים רק את העניין המוזיקלי שבמלחמה הזו, ולא צדדים מכוערים אחרים שלה. בערך 20 טיונים של קארטל מהזמן האחרון מתנגנים קבוע בכל דאנס, ואותו דבר עם הגולי גאד. מובי סטאר רידים הוא בעיניי רשמית רידים השנה עד עכשיו, כי הוא ממשיך להישמע חדש בכל דאנס! אני חייב להגיד בהזדמנות הזו שאני מעריך דאנסהול אחרת אחרי הטיול הזה, אין ספק. אני לא מסכים עם הכל STILL, אבל אני מבין מאיפה זה מגיע הרבה יותר טוב. אבל הנה כמה טיונים שאתם צריכים לבדוק, כי הם מתנגנים כאן בכל מקום - ברדיו, במכוניות, ברחוב, בחנויות, בדאנסים, בכל מקום. G Whiz - life Vybz Kartel Ft Steven Di Genius - Careful Vybz Kartel - Love Dem (Set Me Free Riddim) יש עוד הרבה, פשוט תקשיבו למיקסטייפים האחרונים, או תעשו מנוי לאיירי אף אם, לא יקר. וסעו ליארד, אנשים. זה הדבר האמיתי, זו החוויה הכי מדהימה שתהיה לכם בחיים! אל תתלבטו - סעו! Soon forward again, yuh zee it? shaDy.

ולסיום

ביג אפ לכל החברים שלי בפורום שממשיכים לכתוב כאן, אל תפסיקו. ביג אפ לכל מי שקורא בפורום מדי פעם, תרגישו חופשי גם לכתוב, EVERYTING GOOD STILL. ביג אפ לכל מי ששומע מוזיקה ג'מייקנית בישראל, אנחנו מתפשטים בעולם כמו שפעת חזירים, YUH NUH SEE IT? להתראות בקרוב!

Carcass

New member
באדדדדד

עושה חיים to di fullest....תהנה אחי.. ותודה על הד'ש מפאדא ריד :)

Carcass

New member
אגב לא מובן לי איך דווקא עכשיו אתה לא בנגריל

יש פאקינג ATI,ברגע יש את אפלטון טוגה פארטי חח ואמש ב pretty in pink מטרהורן השתלט ותקלט בעצמו ! חחח

וואו

חיכיתי לשמוע ממך! שמחה שאתה נהנה וממצה את המקום כמו שאתה יודע לעשות... אתה מעלה לי, שוב, מלא זכרונות... ספר קצת על הדאנסים (האווירה והאנשים שם) מה הולך? ישנת בסוף אצל דומיניק? תמשיך לחגוג ושמור על עצמך

למעלה