היום ההילולה של רבי מאיר בעל הנס הדליקו נר נש

היום ההילולה של רבי מאיר בעל הנס הדליקו נר נש

הדליקו נר נשמה ביום הילולתו של הצדיק רבי מאיר בעל הנס

frige

New member
נוריתו'ש, מאז שאת בגולה

נכנסת עמוק עמוק לדברים האלו, אה? חוץ מזה שעשינו את החלקה להראל בקבר שלו, אני ממש לא יודעת עליו הרבה. אולי שינון יחדד את תבונתינו. בקשר לתפילילה הוא ספר מקסים, יש לנו אותו. פשוט בנים לא ממש אוהבים ספרים ארוכים, הם אוהבים יותר שממציאים להם סיפורים על דרכונים וכו'... ובקשר ליום ההולדת שלי? קודם כל נעבור את יום ההולדת של אלעד ואיתי המקסימים אח"כ נעבור לשלי. אנחנו נוסעים לסוף שבוע עם הילדים. יהיה כיף.
ות שרית

שריתי אל תשכחי שהבנות בביהס דתי מזרחי

אז ככה שאת הכל לומדים מחדש דרכהן חכי חכי עוד מעט כלומר עוד שנה וחצי כשהראלי יעלה לכיתה א זה כזה מדהים שאנחנו בכלל גודלים על דברים ושוכחים את הסיפורים מאחוריהם ואז מגיעים הגוזלים ואנחנו שוב לומדים דרכהים וזה כיף מעין מעגל שאף פעם לא נגמר לגבי תפילילה הבנות מאוהבות בו קשות ניסיתי לגוון בספרים כל לילה כמו: " אור שואלת למה ?" וכאלה סיפורים קצרים ואין מועיל הן נעולות על תפילילה כנראה שבנות יותר מתחברות עים העדינות שבהין לספר לבנים יש 3 ימים לפנייך יום הולדת נכון? נשיקות

frige

New member
בי``ס?

את צריכה לשמוע את הראל, איך הוא מסביר לנו הכל על שמעון בר יוחאי, בר כוכבא או כל חג אחר. לא יאומן והוא רק בטרום חובה והגן ממש לא דתי. זה חלק מתוכנית משרד החינוך. יום ההולדת של אלעד ואיתי ב17 ושלי כמו שאת יודעת ב 22. בין עשרה לשמונה לשמונה אצלנו בערוץ 2 מראים את גיא בפינה הפיננסית, אם רואים אצלך תסתכלי. הבן אדם נראה בדיוק כמו לפני 15 שנה בטייסת כשהיינו יחד. נשיקות

שריתי הגנים כאן מטרום חובה ומעלה נחשב ביה"ס

ככה שאומרים להן רוצים ללכת לביס? כי זה א : באותו בניין ב : קצת מבלבל בשביל כולם לאמר לגן כשזה בית הספר למרות שזה בעצם גן בתוך מערכת בית הספר ממש יובל המבולבל

בר כוכבא - אני חושבת ולא בדיוק זוכרת אבל,,,,

אים אני לא טועה אז בר כוכבא הוא זה אשר רכב על האריה והיה סיפור עימו כי אים אני לא טועה רק בגלל שהוא היה תלמיד חכם אצל רבי עקיבא אני חושבת אז הוא קשור ללג בעומר אבל אומרים לפי התורה שהוא לא היה כל כך גיבור גדול כי הוא היה רחוק מאיזה שהוא גיבור - הכובש את יצרו והוא לא היה כזה בכל אופן אים זה הוא שרכב על האריה אז הטעות הנפוצה היא לחבר אותו ללג בעומר אני אברר יותר לעומק

frige

New member
עזבי את זה, ראית את גיא שיקר?

אם לא, אז גם היום ב-3 דקות לשמונה הוא יהיה.
וד"ש לאבי ולבנות המתוקות. שרית

אני אצפה ביום ראשון -כי השבוע נגמר ולא הספקתי

אני בעזרת ה' אצפה ביום ראשון מצחיק אותי שאני זוכרת את השם והדמות במעורפל נראה אותו ביום א נשיקות לחברים הקטנים שלי

frige

New member
יש את הפינה רק בימי רביעי וחמישי3 דקות לשמונה

shinon28

New member
ההילולה מחר ב י"ד באייר - כלומר מהיום בלילה

רבי מאיר, מגדולי התנאים, ממנהיגי התקופה שאחרי מרד בר כוכבא. על פי מקור אגדי במסכת גיטין אביו היה צאצא של נירון קיסר שהתגייר. בהתאם לכך, מקור אחר טוען כי שמו המקורי היה נהוראי, , תרגום ארמי ל'מאיר', ונקרא מאיר היות ש'האיר עיני חכמים בהלכה' במהלך הדורות הוצמד לשמו הכינוי רבי מאיר בעל הנס. הכינוי "בעל הנס" הוא כינוי כללי בתלמוד למי שנעשה לו נס, אולם בתודעת היהודים לאורך הדורות הפך הכינוי "בעל הנס" להיות חלק בלתי נפרד משמו של רבי מאיר. בתלמוד מסופר על מספר ניסים שנעשו לו. ביניהם - חיילים רומאים שרדפו אחריו הוכו בסנוורים; הוא הבטיח לסוהר ששחרר את גיסתו מבית בושת, שבו הוחזקה על ידי הרומאים כעונש, שיינצל אם יאמר "אלהא דמאיר ענני", והבטחתו התקיימה. בשל סיפורים אלו התפתחה אמונה עממית רווחת כי רבי מאיר הבטיח ישועות לכל מי שינדב צדקה לעילוי נשמתו לעניי ארץ ישראל. על כן, ישנם רבים שהולכים להתפלל ליד מה שנחשב לקברו, ותורמים כסף לצדקה. לפי המנהג, בשעת נתינת הצדקה אומרים "אלקא דמאיר עננו" פעם אחת או שלש פעמים. כיום קהילות רבות מחזיקות "קופת צדקת רבי מאיר בעל הנס",

למעלה