"היום תלמידים תקשיבו לקול הפנימי"....

טליה Talya

New member
"היום תלמידים תקשיבו לקול הפנימי"....

הבת שלי בכיתה ו' סיפרה שהמחנכת פנתה לתלמידים בתחילת השיעור ואמרה להם שלמשך 10 דקות לא ידברו ויכתבו על גבי נייר כל מה שהקול הפנימי שלהם אומר. גם אם בהתחלה זה לא זורם ויש דברים שנשמעים קצת מוזרים פשוט לרשום אותם.... ואני חייכתי חיוך רחב בלב וגם כלפי חוץ איזה כייף שמורה מין המניין שמה דגש על התמקדות באני הפנימי במחשבות ולא במרתון של "להספיק ולהעביר חומר"....
יש עתיד טוב למע' החינוך....אולי אילו ניצנים אבל זה מבשר על ראיה קצת שונה של איש חינוך למען שינוי נרחב יותר!!!

קרניני K

New member
וואוו כל הכבוד

זה ממש חשוב לדעתי... להתחבר לתחושות ומחשבות שעוברות בלב, ולהגיע לתובנות ועוד מגיל כזה! ממש לרכוש כישור כזה של להבין מי היא באמת.. תעודדי את הבת שלך לכתוב יומן אישי זה מעולה... אני משתדלת לכתוב כמעט כל יום כמה עמודים ואין לי מילים לתאר בכמה דברים זה עוזר. והחיבור לעצמי וליקום הוא חזק ביותר

טליה Talya

New member
../images/Emo24.gifתודה ../images/Emo23.gif בעבר היא באמת כתבה יומן

עכשיו כבר פחות. לגבי כתיבה יומית שאת עושה, האם תוכלי לתת דוגמאות במה זה תורם לך? האם את כותבת כל משפט שצץ במוח, או מכוונת את המחשבות שהכתיבה תהיה "הגיונית"?

kikona126

New member
לי היתה מורה בתיכון

מורה לצרפתית יש לציין.. שהיתה עושה לנו מעין "ניקוי ראש" כל תחילת שיעור בצרפתית... היא היתה בין המורות היותר טובות שהיו לי! היא למדה אותנו חומר של יותר משנה אחת בכיתה י' ועדיין כולם ידעו הכל!!! אני חושבת שבשנה שלה באמת הייתי מגיעה ונוכחת בשיעורי צרפתית... היא היתה עושה לנו שיעורים על גיל ההתבגרות ועל היחסים עם ההורים, ועל היחסים על החברים ועל התחושות שלנו. כרגע שאני מלמדת תלמידים באותה שכבת גיל הם לא לומדים את החומר הזה, ויותר מזה, מבחינת רמה הרמה שלהם יותר נמוכה ממה שאנחנו למדנו באותה השנה...

איזה יופי

האמת שלמדתי שנה שעברה קינסיולוגיה יצירתית והיו בקורס מורות מחנכות בכיתות נמוכות א-ג והן אמרו שכל תחילת שיעור הן פתחו את השיעור בתרגילי מוח שבעצם עובדים על החושים ועל הזיכרון ועל הקשב והריכוז ועל קורדינציה וקשב עין וכל מה שקשור להקניית למידה וזה מאוד כיף לשמוע ממורות שהן אחרי 20-30 שנה במערכת החינוך שהן מכניסות את הכלים מעולם הרוחנות והרפואה האלטרנטיבית. מיטל אלבז לביא יועצת רוחנית מתקשרת וקנסיולוגית יצירתית

הללויה

משמח לקרוא שיש מורים פתוחים שמבינים את משמעותה של "נשמת הילד". התברכנו

למעלה