היינו אתמול במוזיאון ההתיישבות ביפעת

dafgol

New member
היינו אתמול במוזיאון ההתיישבות ביפעת

אתמול ב 15:00 היה לנו "טיול שנתי" , פעילות ילדים והורים (נו...אמהות) במוזיאון ההתיישבות בקיבוץ יפעת. היה מדהים, מבחינתי מרגש (סליחה על המילה הגסה ), כי אני זוכרת בתור ילדה את הטיול שלי שם, כשלקחו אותנו לשם מביה"ס בנהלל בו למדתי , והנה אתמול הלכתי לאותו טיול עם הבן שלי, כמובן שאחרי כל כך הרבה שנים המקום עבר שיפוץ והרחבה, אבל העיקרון אותו עיקרון , הסברים הדגמות והפעלות על התקופה ההיא....מרגש מאוד, כל כך קרוב לבית, כל כך מזכיר לי את הילדות שלי, במיוחד שבאמת כל הילדות שלי עברה בעמק - נהלל,רמת דוד. אוקצור היה מדהים, חילקו אותנו לשלוש קבוצות, כשכל פעם עוברים לתחנה אחרת ופעילות אחרת עם הסברים הדגמות שירים וסיפורים. הילדים ראו איך פעם נראו המשחקים והצעצועים, באיזה רכבים נסעו, בפינת הילדים ממש ראו את "האוטו שלנו גדול וירוק,האוטו שלנו נוסע רחוק,בבוקר נוסע בערב הוא שב , מביא הוא לתנובה ביצים וחלב", איך חלבו,איך נראו הלולים,הרפתות,הכלים, החרמש,המגל,המורג,טרקטורים,כרכרה ישנה, איך חובצים,איך מכינים גבינה וחמאה (כל ילד הכין חמאה ) אפייה על טאבון, טחינת קמח על אבני ריחיים, איך גזזו צמר מהכבשים, ועוד המון דברים....הכל מוצג לראווה , הכל רואים , נוגעים,ממש מדהים, כמובן מלווה בהסברים הדגמות ובחלק מהדברים ממש לגעת להריח לראות לטעום לשמוע, המון תמונות גדולות להמחשה, המוזיאון ברובו פתוח , ז"א לא מוזיאון רגיל אלה מרווח ומוחשי כל - כך. מומלץ בחום ואהבה לכל הצפוניות ובכלל למי שמגיעים לצפון. יש לי מלא תמונות, אנסה להעלות אחה"צ כמה כדי שתבינו על מה מדובר....ראו הוזהרתם.... היה מויי כיף, חוויה מדהימה לילדים- לידע לסקרנות ...לדעת בעצם איפה הם חיים...מה היה פה פעם...לפני עידן הטלויזיה המחשב והסוני פליישטישן ... מומלץ בחום ! אחה"צ אעלה קצת תמונות. יום נעים לכולם

לולי72

New member
בוקר טוב דפנה, שמחה שנהניתם

נשמע וגם נראה לפי התמונות שהיה לכם אחלה ושהילדים נהנו מאוד, זה כיף לבוא עם הילדים ולהסביר להם איך כשאנחנו היינו ילדים שיחקנו במשחקים שהיום כבר לא רואים אותם. אולי ניפגשה היום אחה"צ?

rby74

New member
איזה יופי...

גם לפי התמונות רואים שנהנתם...מעניין אצלנו בגן לא הולכים השנה לטיול שנתי?. אבל שילמנו....................

למעלה