היי דוקטור שאלה חשובה

היי דוקטור שאלה חשובה

שלום דוקטור אז ככה אני בן 27 בגיל שנה עברתי ניתוח הרחבת שסתום (לא מלאכותי) מאז 26 שנים אני בסדר גמור לפני שבועיים נרשמתי למכון כושר ואחרי כמה מאמרים באינטרנט על מוות פיתאומי אני נורא חושש ומבוהל בעקרון אני לא מתאמץ שם יותר מידי...(10 דקות הליכה מהירה ומשקולות בכובד סביר) השאלה שלי היא כזו ..הבנתי שלמרות שעברתי ניתוח בגיל שנה עולם הכושר לא סגור בפניי..החלום שלי הוא לגדול בשרירים קצת לרקע כללי במהלך כל האימון אני חש בטוב ללא סימנים מחשידים... האם לידיעתך דוקטור אני אמור לדאוג או להמשיך לאט ובקצב בטוח בלי כל מיני מחשבות מיותרות? האם נגרם נזק גם ללא סימנים בזמן מאמץ? למרות שקשה לענות בפורום על שאלות כאלו אני אודה לך אם תרגיע אותי טיפה...אני התחלתי לפחד מאימונים עקב מאמרים על מוות ספורט פיתאומי :( תודה

תשובה

מוות פתאומי בצעירים היא תופעה לא שכיחה שמופיעה בעיקר בבעיות מבניות של שריר הלב וניתן בד'כ לאפיין אותה ואת הסיכון לה במידה ויש מודעות לבעה מבנית שכזו (סיפור משפחתי של מוות פתאומי, עיבוי ניכר של שריר הלב וכו') רצוי שבמקום לחיות בפחד (מיותר קרוב לודאי) תפנה לקרדיולוג שיבצע הערכה של מצבך (יתכן גם צורך בבדיקות נוספות כמו אקו לב או הולטר אקג למשל) וכך תוכל לשוב לאורח חיים נורמלי ללא חששות מיותרים. קריאת מאמרים רפואיים ללא הבנה של ההקשר המתאים שלהם עלולה לגרום לחששות ופחדים שאינם במקומם. אתה מוזמן לפנות למרפאה הקרדיולוגית שלנו (עם ט 17) תאום תור ב 6974444

תודה דוקטור רק עוד דבר קטן

אני יודע שאי אפשר לתת תשובה ככה אבל נניח בן אדם שבזמן מאמץ מרגיש מצויין זה אומר שפוחתת האפשרות שיש לו בעיה?

תשובה

הרגשה טובה במאמץ היא סימן מעודד מאוד אך אני ממליץ על בדיקת קרדיולוג כפי שציינתי קודם. אתה מופנה גם לפורום מחלות לב שלנו באתר זה שמנוהל ע'י רופאי הלב (הקרדיולוגים) המצויינים של המרכז הרפואי ת'א.

למעלה