היי..זה אולי יהיה ארוך

היי..זה אולי יהיה ארוך

אני לא יודעת אם לסכם הכל במשפט אחד או לכתוב את הכל וזה יהיה לדעתי נורא ארוך ואני לא יודעת אם יהיה למישהו כאן כוח לקרוא וגם כי כבר קיבלתי רושם כזה בחיים מהסובבים אותי שלא ממש מעניין אותם מה עבר ועדיין עובר עליי! אז בקצרה כמה פרטים קטנים עליי..אני בת 24 לאמא יחסית בגיל הממוצע לבת בגילי ועם אבא מבוגר (שיש להם חלק לא קטן שקשור לכל הלחץ וההרגשות שלי כיום) ואנחנו גרים בירושלים. אבל בחזרה אליי, מאז שעליתי לחטיבה ועד היום..החיים שלי הם...אני מרגישה כאילו עד תחילת כיתה ז' חייתי במן בועה שכזאת שלא ידעתי סבל, דאגות ובעיות כמו שהיום, מה שמכאיב לי יותר בזמן האחרון זה שיש לא מעט דברים שאני זוכרת מהתקופה המושלמת ההיא וכמה הייתי רוצה לחזור אליה, ממש ברגע זה אני מרגישה נחנקת מדמעות ולאחרונה במיוחד אצלי שזה מתחיל זה כמעט כמו ברז שקשה לסגור. טוב החלטתי עכשיו שאני אכתוב רק על נוששא אחד בינתיים שמציק ומפריע לי המון וזה אבא המבוגר שלי בן 70+, חולה - סוכרת ועוד כמה בעיות, בחודשים האחרונים היו בשבילי כמו סיוט ארוך ועדיין ההרגשה לא השתנתה, פשוט בחיים שלי לא חשבתי שאני אצטרך להתמודד עם מצבים כאלה ששקורים לו, רמות סוכר גבוהות, איבוד שיווי משקל, נפילות, אשפוזים... מצד אחד אני מרגישה רע שזה קורה לו אבל האמת היא שצד אחר בי עדיין זוכר את מה שעבר עליי בתקופת ב"הס..הוא היה נורא קשה איתי, בכיתה י' היתה השנה הכי נוראית שזכורה לי עד היום..בגלל שהיה קשה לי וחודשים לא הייתי לומדת, ידעתי ועדיין יודעת שזה לא טוב שעשיתי את זה אבל זה היה ועבר, אותו יום שנתנו לי את התעודת סיום י' אני רק אגיד שקשה לי עד היום לשכוח את היום הנורא הזה כי חטפתי צעקות ומאז היו גם 3-4 פעמים שברחתי מהבית ונאלצתי לחזור כי לא היה לי איפה להיות או להישאר.. ככה שכל עוד הוא תפקד באופן עצמאי באותם ימים אלה היו החיים לצידו בבית בעוד שאמא לא תמיד אם בכלל עמדה לצידי או ניסתה לפחות להרגיע את הרוחות., ולמה זה?? תמיד כשהיו דברים שקשורים לב"הס..בעיות או מה שזה לא יהיה הייתי עונה לו כששאל אותנו אם היא ידעה על אותם דברים, תמיד אמרתי לו שלא, רק שלא יצעק ויריב איתה..בטח שלא בגללי..אני לא יודעת עכשיו אם זה יותר מעציב או מעצבן אותי שכשאני הצטרכתי את..ההגנה שלה נקרא לזה ככה היא אף פעם לא היתה שם לעזור לי היום שהמצב איתו אומנם השתנה מבחינת הצעקות וכל מה שזה הביא עם זה, אני לא יודעת מה יותר קשה - אבא שצועק על הבת 15 שלו (דברים לא נעימים), או כיום - בת 24 שצריכה לראות איך אותו אבא שצעק והשליט פחד בבית כמעט בכל תקןפת ב"הס, היום אותו אבא נובל לה מול העיניים, ואין לה ברירה או דרך כלשהי לברוח או להישאר ולהצליח לשנות את המצב הקיים. אני לא יודעת איך אפשר להתמודד עם זה, בעוד שמצד השני יש את אמא שפעם תמיד אמרנו אחת לשנייה שלא משנה מה יקרה תמיד הקשר בינינו יהיה טוב, היום אני לא חותמת על זה פשוט כי היא התיידדה עם כמה אנשים אחרים בשנים האחרונות ומבלה את רוב זמנה בשיחות איתם..עם זה בבית מהפלאפון או לצאת ולהיות איתם..וכל פעם שניסיתי (כבר לא מנסה) לדבר איתה באפן פתוח כמו בשנים קומדות על הכל..כמו שתמיד עשיתי..גם אם לא היו לה פתרונות אבל העניין הזה שהיה לי אז למי להיפתח היה די עוזר לי..אבל כיום? הכל הכל נאגר בפנים ולאור המצב בבית אני לא רואה שעם כל הקושי שלהם שיש התעניינות בי ולפעמים אני מרגיששה שאני הלכת להתפוצץ עם כל המטען הזה שגודל מיום ליום כמו פצצת זמן ואני לא יודעת מה לעשות כבר עולות בי הרבה מחשבות מה אם הייתי יכולה למחוק את כל הבעיות האלה מהחיים..פשוט ככה, להתחיל דף חדש נקי בחיים ולהתחיל או לפחות לחזור לנקודה ההיא שהייתי לפני שכל הבעיות האלה התחילו להשפיע ולגרום לי להרגיש כמו שאני מרגישה עכשיו. העניין הוא שאני לא יודעת באמת מה החזיק ומחזיק אותי שפויה כל השנים עם כל המצבים האלה שהייתי אז או נמצאת בהם היום..אולי הלבכות או לבכות לכרית כל לילה כמעט? לא יודעת לילה טוב...

aliona1979

New member
הי משמש מרגש

היי קראתי את מה שכתבת . את די מבולבלת ומיואשת מהמצב. היתה תקופה בחיים שהרגשתי דומה , נורא " מחוברת" להורים שלי ולמשפחה , אבל לא מחוברת לעצמי ולפנימיות שלי. אני יודעת שנורא קשה להיתנתק במיוחד כשאבא שלך חולה.אבל תני צ'אנס לעצמך ותחשבי על עצמך בנפרד.את ילדה גדולה, לא יודעת עם את גרה עם הורים עדיין, אבל שהם מציפים אותך . יש לך את החיים שלך , מחשבות, תקוות . נסי להיתנתק מהם קצת ולחפש את עצמך . לצאת ממעגל סגור של יחסים בינך לבין הורים שלך. מאוד מוכר הביטוי האם יכולתי למחוק את הכל, זה בלתי אפשרי, מה שאנחנו עוברים בונה ועושה אותנו בני אדם כמו שאנו. את לא יכולה למחוק , את יכולה רק תקן אולי קצת. אני לומדת פסיכולוגיה ויודעת שמאוד קשה להיתנתק מההורים, אני לא אומרת לגמרי מבחינה רגשית,אלה לתת לעצמך ספייס ולא לחשוב עליהם ושהם גרמו לכל הבעיות שיש לך . אלה על עצמך כנפרדת מהם. אני ניסיתי לעשות במשך תקופה ארוכה , אני חושבת הצלחתי , הכל מתחיל מזה כשחושבת אל עצמך בנפרד.

הלואי שזה היה קל

אני עדיין גרה איתם אבל אני לא מרגישה קרובה אליהם כמו פעם במיוחד לא לאבא ואני לא מרגישה שקשה יהיה להתנתק אבל כיום שהוא לא ממש בקו הבריאות וראיתי בשנים האחרונות איך המצב שלו התדרדר והתחלנו לחפש לו עזרה, מטפל או משהו זה עושה את עניין הניתוק להרבה יותר קשה..למרות שאין בינינו קשר ובקושי מחליפים בוקר טוב, לא חונכתי להיות אדישה למצבים האחרונים שקשורים אליו כמו שאני ראיתי או רואה היום מה שעוד יותר שובר אותי במה שקשור אליו זה שבפעם האחרונה שקרתה לו נפילה, הזמנו לו אמבולנס והוא היה כמה 4 שבועות עד אתמול..ייצבו לו את רמת הסוכר ועשו לו בדיקות וכל השאר, והתחילו בימים האחרונים להתקשר אלינו שנבוא לקחת אותו..כמה שהסברנו להם שאנחנו לא יכולות, אין לו את הטיפול הנכון ואת כל התרופות בבית (וגם לא יהיו לו תרופות), שהוא לא יהיה במעקב כמו שם (ב"ח סיעודי ובית אבות כנראה באותו בניין או מקום) ושנהיה מוכנים לעשות מאמץ לשלם שיישאר שם..בעיקר לטובתו! כי כאן בבית גם אין לו סדר יום קבוע שזה נראה לי חשוב שיהיה לו במצבו.. אנחנו לא עובדות, אני לפחות לא במשהו רציני כי פשוט כל העניין לא מאפשר לי קשה לחשוב על עצמך כנפרד שיש אדם בבית שצריך טיפול כמעט צמוד..אין הרבה פנאי לעצמך כי את אחת האחראיות עליו קשה לי עוד יותר גם שבגלל כל מה שקורה גם אמא רוב הזמן עצבנית בגלל שלא מבינים ולא מנסים לעזור לנו..אני לא זוכרת מתי הפעם האחרונה שכולנו כאן היינו רגועים..אפילו יום אחד לא היא למרות הכל מתמודדת עם זה לא רע לדעתי..יש לה את חברים/ות האלה שבקשר די הרבה אני מניחה שזה מה שעוזר לה איכשהו..ולי אין אף אחד שאני באמת יכולה להוציא את כל זה..אף אחד מהחברים לא באמת מתעניינים או משהו מתי ישימו לב ויתעניינו לפחות קצת במה שעובר עליי..כשכל זה ישגע אותי לגמרי ואז יהיה מאוחר מדי? אני לא יודעת כבר

aliona1979

New member
תהיה חזקה

לא יודעת למה . היספור שלך נגע לליבי . אולי זה נשמע לי מוכר. אני מבינה את היאוש שלך. כשיש אדם חולה בבית האוירה נהרסת. במיחד עם זה מחלה קשה. לסבתא שלי ז"ל היתה חולה סופנית, אני זוכרת את אמא שלי מטפלת בה עד יומה האחרון, כמעט , את יאוש ואת אפיסת כוחות. ואת ההרגשה שאין הרבה דברים שיעזרו באמת. זה נורא מוכר לי.אולי עכשיו זה לא הזמן להיתנתק, אבל לא להתייאש ולהיות חזקה. כי החיים שלך עוד לפניך . תמיד כשאדם בצרה העולם נראה נורא ויש הרגשה שלאף אחד לא איכפת, את עם הצרה שלך לבד. אבל יש אנשים שאיכפת להם , ושעברו דברים דומים. אם את רוצה לשוחח את מוזמנת, למרות שנים כבר לא נכנסתי למסנג'ר ,הוא [email protected]

תודה לaliona

ולמילותיה התומכות, מה שמלמד כמה חשוב להתמך וכמה היותך לבד אינו בריא לך. אכן מצב לא פשוט, ונראה כי את מצויה במלכודת שמקשה עלייך לצאת ממנה. איני יודעת האם יש לך אחים והיכן הם בכל הספור, אך התרשמתי שאמא, שאמורה היתה לקחת אחריות יותר ממך, נוטה דווקא לחפש תמיכה, להגן על עצמה ו"לברוח" בעוד את נותרת לבד עם כל המועקה והאחריות הלא פשוטה על חייו של אבא. את בת 24, טוענת שעבודתך זמנית בשל העבודה הכרוכה בשמירה על אבא שלא מאפשרת לך ליותר, בעוד היחסים בינך לבינו מהעבר רודפים גם הם אחרייך בלא לתת לך מנוחה. אני סבורה כי החשוב מכל במקרה שלך, הוא לחפש דרך להתחזק, ולצאת מהמלכודת בה את מצוייה - שכן חייך האישיים לא מתפתחים בגלל תקיעות זו. את העזרה תוכלי למצוא ביעוץ מקצועי פסיכולוגי וחשוב לעשות זאת מוקדם ככל האפשר. אשמח לסייע לך בהפנייה, ובעניין זה פני אלי בתיבת המסרים בהצלחה ומחזקת ידייך, טל

המשכון...

הססתי אם לכתוב את זה בהודעה הראשונה אז אני אכתוב את זה עכשיו... בעיקרון אני מנסה כמעט בכל מצב שהיה או שיש לי בחיים שמשהו לא יוצא לי כמו שאני רוצה..לא להתעצבן מזה וגם לא להוציא את התסכול החל מהרגע שאני זוכרת את עצמי ועד היום על ההורים או הסביבה בכלל, אבל האמת היא שקשה לי לשמור את זה בפנים בעיקר מול ההורים... התקופה הכי טובה בחיים שלי היתה תקופת היסודי..לפחות מבחינת הקשר איתם, מהיום שהתחלתי את החטיבה הכל התחיל להשתנות..אבא שלי בעיקר שתמיד היה כזה חומרי ורק התעניין בעיקר בתוצאות מבחנים ותעודות שלי..אם הייתי מקבלת פחות ממה שהוא ציפה לראות הוא היה מתאכזב, וגם היה אומר לי...חבל שלא היה לי אומץ כמו היום להגיד לו סליחה אבא שלא הבאתי לך מאיות... אבל חזרה לנושא, מהיום שעברתי ב"הס לכיתות ז'-ח'-ט' התחלתי לגלות שהמציאות אחרת לגמרי ממה שחשבתי עד אז...השיא היה כשגמרתי איכשהו את השלוש שנים האלה שם, החליטו שאני לא עולה לי' באותו ב"הס והעבירו אותי לאחר, ואותה שנה של כיתה י' היתה השנה הכי גרועה..(אם לא מחשיבים את המצב עם אבא היום) אני לא מתביישת להגיד שהיה לי שם קשה, לא ממש השתלבתי ואני בטוחה שהיו, יש ויהיו עוד הרבה כמוני שלא היו באים יותר, לא דווקא כי אין חשק, פשוט כי קשה, כבר לא 'פופולרים' כמו שהייתם ביסודי או בחטיבה..זה תיכון עכשיו וזה לא הולך להיות קל בכלל אבל... למה שהיו באים לקראתי, לעזור או לפחות לנסות...אני כל הזמן זוכרת איך כל צלצול בבית היה מקפיץ אותי מפחד שחס וחלילה זה לא מורה או מישהו מב"הס שבטעות אבא יענה ויגלה שלא הלכתי באותו היום.. במחצית הראשונה עוד הייתי מראה נוכחות, אבל במחצית השנייה כבר נשברתי ולא הייתי יכולה יותר לעמוד בזה, בציפיות של כולם.. שנת הלימודים הנוראית הזאת הגיעה לסיומה, נתנו לי את התעודת סיום ואמרו לי שלום ויאללה ביי...כל אותו יום חשבתי איך אני מגיעה הביתה ומראה לאבא את זה..שתמיד כבר ידעתי את התגובות שלו מראש..זה יעשה לו שחור בעיניים (ולי עוד יותר) לא טעיתי בכלל, נאלצתי להראות לו, הוא היה די מסופק מהמחצית הראשונה אבל מהשנייה...כברר תיארתי לעצמי איך עוד שנייה הוא מאדים ממש וייצא לו עשן מהאוזניים מרוב כעס..התגובה לא איחרה לבוא, וזה היה כל כך קשה ופוגע, לא חשבתי בחיים שתגובה כזאת אני עומדת לשמוע ממנו, באותם רגעים היחס שלי אליו השתנה לתמיד והקשר שגם ככה אף פעם לא היה טוב התדרדר, רק התרחק יותר ויותר והיום בכלל. מה שיותר פגע בי זה כמה שעות אחרי שאמר לי את אותן מילים קשות בגלל תעודה, היה הבר מצווה של בן דודה שלי מצד אמא ושניהם רצו ללכת, אני התכוונתי ללכת אבל אחרי מה שקרה רק לפני מספר שעות, זה הרס לי את המצב רוח ולא רציתי ללכת, בעיניו זה לא היה בא בחשבון והוא איכשהו שיכנע אותי להתלבש ולבוא איתם...כל אותו הערב בבר מצווה התאפקתי לא לבכות מול כולם וזה היה כל קשה, בעיקר שהצטרכתי להכריח את עצמי להעמיד פנים שהכל בסדר ולחייך במקרה שבאו לדבר איתי. עכשיו המצב כיום לא ממש שונה...מצד אחד אני רואה את הדמות כיום מבוגר שנזקק לעזרה כמעט סיעודית, מהצד השני אני רואה את דמות האבא של פעם שמכל דבר קטן שלא היה מרוצה ממני היה כועס או צועק... זה מאוד קורע..מצד אחד אני צריכה לשמור על קירבה שחלילה לא יקרה לו כלום..שלא ייפול או משהו, מצד שני בגלל ההתנהגות והיחס מפעם קשה וכואב לי בפנים להתקרב אליו...ואני לא אוהבת את זה פעם עוד הייתי בוכה מעצבות..היום אני מרגישה שהבכי והכל בא לי מעצבים ולא פעם אני מוציאה עליו היום... אני לפעמים מכעס טורקת את הדלתות וזה מרגיש לי קצת כמו טינאייג'רית אבל אני לא יודעת איך להתמודד עם זה...לא ידוע לי על חברים/ות שגם להם יש אבות מבוגרים שהם צריכים להתמודד ולקבל את המצב הזה בסדר ואיפה אמא בכל המצבים האלה? נכון לעכשיו אני לא יודעת, מצד אחד אני מודעת לזה שקשה לה כי היא גם כאילו מחזיקה את הכל על הכתפיים שלה אבל מצד שני אני רואה את זה שאף פעם היא לא באמת תמכה או באה לדבר איתי כדי שאני אוציא קצת מהמטען שיש לי בפנים...כאילו לא אכפת לה ולא מעניין אותה, כל פעם שניסיתי לדבר מיוזמתי הייתי מרגישה כאילו פיזית היא מולי אבל הראש במקום אחר כאילו לא מעניין אותה ואם היא כבר היתה מקשיבה, והייתי אומרת לה על משהו שקשה לי היא היתה עונה לי שאני עושה לה מצב רוח לא טוב וברוב המקרים או שהיתה יוצאת או שנותנת לי להרגיש כאילו שהיא היתה במצב רוח טוב ובגלל מה שסיפרתי לה אז קילקלתי בגלל כל המצבים והחיים שלא קלים לי בכלל יש לי נטיות למצבי רוח משתנים..וכבר אם אני מרגישה במצב רוח טוב אני מנסה להידבק לזה כמה שאני יכולה וששום דבר לא יהרוס לי את זה אבל כשהיא נגיד באה עצבנית בשניה אחת אם שאלתי אותה מה קרה או משהו הכל היה עליי וקשה היה להישאר במצב רוח טוב אחרי זה אני כל הזמן חושבת אם יהיה לכל המצב הזה קצת הפסקה או סוף..אבל אני לא רואה שזה עומד לקרות בקרוב טוב יצא לי שוב ד ארוך אז אני אסיים כאן המשך יום טוב...

FLUORITE

New member
היחסים עם ההורים מחוברת הדרך אל האושר

היי שלום לך יש כמה דברים שניתן לעזור לך מחוברת הדרך אל האושר פרק 5 כבד את הוריך ועזור להם "מנקודת מבטו שח הילד קשה לעיתים להבין הורים קיימים הבדלים בין הדורות אך לאמיתו של דבר זה איננו מחסום כאשר מישהו חלש, זהו פיתוי למצוא מפלט בתחבולות ושקרים זהו הדבר אש מקים את החומה , אי אפשר להתעלם מהעובדה שכמעט תמיד ההורים פועלים מתוך רצון עז לעשות את מה שהם מאמינים כי הוא הטוב ביותר עבור הילד" שאבא צעק עליך שהיית ילדה זה לא היה כדי לפגוע בך זו הדרך הכי טובה שהיתה לו כדי להראות לך שאת יכולה לשפר את חייך , הרצון הבסיסי שלו היה לעזור לך ולתמוך בך התשובה היא בחוברת "למרות הכל חייב אדם לזכור שאלה הוריו היחידים ובתור שכאלהה עליו לכבדם ולעזור להם ויהי מה " בהצלחה

למעלה