היי. חדשה כאן ויש לי שאלה

אוראורה

New member
היי. חדשה כאן ויש לי שאלה

יש לביתי בת מצווה ביום שני בערב.
אני רוצה להכין לה טוגה עם בצק סוכר.
מצי כדאי לי להכין את העוגה היום או ביום ראשון?

היי :) ברוכה הבאה!

אני הייתי מתחילה לעצב את האלמנטים מעכשיו ואופה ביום ראשון או במוצאי שבת ומתחילה בעיצוב ביום א׳ בבוקר. שיהיה מזל טוב ובהצלחה

Miss Cake1

New member
בוקר טוב

מוקדם מידיי להתחיל לעצב את העוגה מהיום, את הפיסולים את כמובן יכולה כבר להתחיל אבל את האפייה הייתי ממליצה שבת בערב וביום ראשון תעבדי על עיצוב העוגה. שיהיה המון מזל טוב :)

אוראורה

New member
תודה ןשאלה

כשאתן אןמרות פיסולים אתן מתכוונות לבובה או גם לפרחים וסרטים שמודבקים על העוגה?

אין לי שבלונה של פני בובה ולכן חשבתי להכין משהו בלי בובה . או שיש שיטה לעשות פנים יפות שאני לא מכירה? אצל הבת הגדולה הכנתי בובה בלי שבלונה ולא יצא כל כך יפה

בקיצור האם גם פרחים צריך להכין מהיום ? או רק אם אני עושה בובה?

אוראורה

New member
ושאלה נוספת

אם אני עושה שתי קומות עגולות האם צריך לצפות כל קומה בנפרד בבצק סוכר?

Miss Cake1

New member
אם את רוצה לחסוך זמן אז...

פיסולים למיניהם או פרחים וכאלה את יכולה להכין מראש... סרט מסביב לעוגה אין צורך להכין מראש.
לגביי עוגת קומות כל קומה את מניחה על משטח משלה ובקומה התחתונה לא לשכוח לשים עמודי תמיכה

אוראורה

New member
אני רוצה לכין עוגת קומות אבל כזו בלי עמודים

פשוט עוגה אחת על השניה.
האם כל עוגה מקבלת את העיגול שלה מבצק סוכר או שמניחים עיגול של בצק אחד גדול על שתיהן יחד?

Miss Cake1

New member
לא מומלץ בכלל להכין עוגת קומות ללא עמודי תמיכה...

ועמודי תמיכה הכוונה לשיפודיי עץ עבים יותר מהרגילים, אותם את מכניסה לעוגה (3-4 שיפודים ) בדיוק במיקום שמתחת לקומה השנייה שתניחי, ומסמנת את גובה העוגה על השיפוד, מוציאה את השיפוד וחותכת בסימון הגובה ומכניסה חזרה לעוגה.
לגביי עיטוף העוגה בבצק סוכר כל עוגה מקבלת עיטוף משל עצמה ולא 2 העוגות יחד באותו עיגול של בצק סוכר.

32שירלי

New member
אני עושה הפרדה של 2 קומות עם קשים עבים. זה יותר קל לחתוך

וממש מספק.
לא מומלץ לעשות עיטוף של שני הקומות יחד, גם בגלל ההפרדה ההכרחית בן הקומות, וגם מאוד קשה שלא יקרע לך הבצק שיש גובה מלמעלה למטה.
בהצלחה!
ודרך אגב לא צריך שבלונה לבובה בשביל שתצא חמודה. אפשר לעשות פנים עגולות, להדביק עיניים לבנות, אם את יודעת לצייר אז לעשות ריסים ואישונים, אם לא אז בעט אכיל לעשות אישונים בצורת נקודות. עם צנטר לעשות חצי חיוך ובקצה עם קיסם לעשות גימור משני הצדדים , ואוזניים ותסרוקת איך שבא לך. לא חייב להיות מדוייק כדי להיות חמוד. אפשר תמונה איך עשית את הבובה בפעם הקודמת? שאפשר יהיה לכוון אותך?

למעלה