היי, יש לי שאלה

Mavette

New member
היי, יש לי שאלה

בזמן האחרון אני מתעניינת בקורסים, ומצאתי מקום שאני מאוד רוצה ללכת למוד בו "ברטנדר" רציתי לדעת אם מישהו פה למד שם ואם יש המלצות, דעות, הזהרות או מקומות טובים יותר שאפשר ללמוד בהם לדעתכם? תודה :)

dimonj

New member
לא הייתי ממליץ לך על ברטנדר

נתקלתי בברמנים שלמדו שם ובהחלט ניתן לראות את ההבדלים, לפי דעתי בתי ספר מוכרים והמובילים בארץ הם:ברמסטר, זמן אמיתי ושואבר שהרמה בהם בערך אותה רמה , אני אישית עשיתי בזמן, ואם היית שואלת אותי לפני כמה שנים הייתי מבלי לחשוב עונה זמן אמיתי(היה להם אחלה חברת השמה שמוצאת עבודות) אבל היום הבנתי שהחברה עובדת דרך אתר אינטרנט ועדיף לחפש עבודה לבד אז מה שאני ממליץ תקחי שיעור(אפשר לעשות שיעור התנסות ללא התחייבות בכל ב"ס) תבדקי מחירים קרבה לבית והקף הקורס p.s. הכי חשוב תאהבי את מה שאת עושה כי נמאס מברמנים בלאי

ענבר רז

New member
עצה קטנה

יש פה הרבה דיעות, הרבה אנשים, והרבה מפרסמים (סמויים יותר וסמויים פחות). אל תקבלי החלטות על בסיס הודעה אחת, בעיקר לא אם היא משמיצה. לגבי דעתי האישית, כתבתי פוסט לפני כמה ימים למה לדעתי זה לא הכי חשוב. אולי אם תקראי אותו תקבלי רעיונות... יום טוב, ענבר

Mavette

New member
קראתי

אני תמיד מעדיפה לבוא מוכנה כמה שיותר, אני לא מבינה יותר מדי במשקאות אלכוהוליים מורכבים והייתי רוצה- כמו כן אני מאוד רוצה ללמוד מיומנויות מקצועיות מאחר שעכשיו אני חיילת ומעולם לא ממש היתה לי עבודה רצינית...אני מעדיפה מקום שילמדו אותי מ א' ועד ת'.... וכך אני ארגיש מאוד בטוחה בעצמי...

Wine Guy

New member
ניסיון לתשובה

קודם כל חשוב שתדעי שהדרכתי בזמן אמיתי במשך תקופה וכיום אני מדריך בברטנדר. אני מכיר את התעשייה הזו מבפנים ואני אשתדל להיות אובייקטיבי: אני אישית חושב שהקורסים בזמן אמיתי, ברמאסטר וברטנדר מאוד מקצועיים ונעשים +- באותה רמה באופן כללי. את שאובר אני לא מכיר. עד כמה שאני יודע יש להם סניף אחד בחיפה וזהו. יש לזה מינוס מסוים בהכרה של שאר הארץ ובהפניה למקומות עבודה מחוץ לחיפה אבל יכול להיות שיש להם פתרון לזה, אני לא יודע. אני ממליץ להשוות בין 3 בתי הספר שהזכרתי בהתחלה. ללכת לראות שיעור ניסיון, לבדוק איך נראה המקום שבו מתקיים הקורס, לדבר עם אחד המדריכים, לבדוק את הספר קורס. בסופו של דבר קחי מה שנוח לך, מה שאת מתחברת אליו. דבר אחד תשתדלי שלא יקרה: אל תתני לאף בית ספר למכור לך דברים סתם באוויר. יש המון יריבות בין בתי הספר, לא מעט השמצות והרוב לא מדויק. והכי חשוב, תהני מהקורס וקחי בחשבון שחוץ מהפאן צריך גם ללמוד הרבה דברים חדשים!

למעלה