היי כולם חדשה פה

היי כולם חדשה פה

הקדמה על איך הגעתי לרגאיי בכלל(כי לפני ה6\6\לא ידעתי מזה אפילו בצחוק האמת שאף פעם לא שמעתי רגאיי לפני יום שלישי שעבר. אבל כל העיר הייתה מפוצצת בפוסטרים של המסיבה בקומפרוט 13 אז החלטתי לבוא ובאמת שלא התאכזבתי.ראיתי שכולם שם מכירים את כולם ושאלתי משהוא שם איך כולם מכירים והוא אמר שיש פורום רגאיי בתפוז-אז הנה אני כאן. הספקתי לעבור קצת על שירשורים בפורום של המלצות ושירים טובים ואפילו התחלתי להוריד שירים. איזה מוזיקה מגניבה!!!איך לא שמעתי אותה אף פעם קודם???. אז זאת אני שירה בת 22 (בנובמבר) גרה בת"א ולא מפסיקה לשמוע רגאיי מיום שלישי שעבר מקווה להשתלב כאן-אתם נראים לי אחלה חבר'ה(תרגישו חופשי לשלוח מיילים כדי לעדכן אותי בכול מיני שירים ומסיבות שיש וסתם כדי שאני יכיר אותכם יותר[email protected]) דרך אגב מתי יש עוד מסיבת רגאיי בת"א?

ZeusMan

New member
ברוכה הבאה....

יש לך הרבה להשלים בחומר המוזיקלי, ואני מקנא בך בגלל זה... פשוט תענוג להכיר את המוזיקה הזאת מההתחלה בלי להכיר כלום... מסיבות יש בת"א לפחות פעמיים בשבוע, ויש פה שירשורי מסיבות כל שבוע שעל ידם תוכלי להתעדכן כל שבוע... מקווה שיהיה לך תענוג לגלות עוד ועוד על המוזיקה הזאת...

eviaman

New member
כיף לשמוע..

יפה לשמוע ומפתיע שרק בגיל 22 שמעת על המוסיקה והתחברת אליה... אבל עדיין הרבה כבוד ויאללה תתחילי להכנס לוויב

Ras Arbel

New member
ברוכה הבאה

שירה יקרה, דבר ראשון ברוכה הבאה לקהילת הרגאיי הישראלית!!! דבר שני אנחנו שמחים שגילית את המוזיקה היפה בעולם. רק כדי לעשות לך קצת סדר ואולי לגרום לעניין שלך בתחום להתרחב, הנה רשימת סגנונות ברגאיי: סקא קלאסי (SKA), המוזיקה שקדמה לרגאיי. מוזיקה קופצנית עם טעם מאד קריבי. ההקלטות הראשונות של הסקא הוקלטו בתחילת שנות ה-60 אך רובן נשמעות טוב עד היום אחרי הסקא, הגיע הרוקסטדי (ROCKSTEADY), שהאיט קצת את הקצב הקופצני של הסקא ונתן דגש לקולות המתוקים של הזמרים הג'מייקנים. אחרי זה, הגיע הרוטס רגאיי (ROOTS), הסגנון שבעצם פירסם את הרגאיי בעולם, עם זמרים כמו בוב מארלי (בטוח שמעת על בוב מארלי נכון?), ג'ימי קליף ועוד רבים וטובים (אולי אפשר לפתוח פה שירשור המלצות בשבילך...) מתוך הרוטס, התפתח סגנון הדאב שבו בעצם הורידו המפיקים את קולות הזמרים והוסיפו אפקטים (הסבר קצת מפגרי אבל בכל זאת...). לימים, התפתח הדאב לדאב האלקטרוני היותר רקיד והוא נפוץ בעיקר באירופה. אחרי אלו, הגיע הדאנסהול (DANCEHALL) וכשמו כן הוא - מוזיקה שמיועדת לריקודים על רחבת הריקודים. בחלקה אלקטרונית, בחלקה מוזיקה "חיה" ותמיד עם זמר מוכשר על המיקצב. משם יצא עוד ז'אנר אחד שניקרא, conscious dancehall, או "זרם המודעות" בעברית והמוזיקה נשארה קופצנית אבל המסר היה יותר שורשי ודיבר על החזרה לאפריקה, דת/דרך חיים של הראסטה וכן הלאה וכן הלאה... יש הרבה מסיבות רגאיי בתל אביב אבל בדרך כלל יש בשביל זה שירשור מיוחד בפורומים (יש פורום נוסף של רגאיי גם בוואלה). אם יש לך עוד שאלות או בקשות - אל תתביישי - אנחנו מנסים להיות ידידותיים ומסבירי פנים (לי אישית, זה לא תמיד עובד) אהבה אחת, ראס ארבל

ד"ר ארבל! ד"ר ארבל!

שיחה בשלוחה הרביעית! שיחה בשלוחה הרביעית!
חחחחחחחחחחח הייתי חסר לי בחזרה הבייתה בחמישי, שישי ומוצאי שבת!!!!!!!

yaarasta

New member
שמח שנהנת ביום שלישי ושנדבקת גם את!

מי שראית בעצם הם להקת התקווה-6, הפועלת בשטח קרוב לשלוש שנים, ובשנה האחרונה העלו קצב והכרה בצורה מדהימה, סילברדון, מבין הוותיקים שעושה רגאיי בארץ, צ'ולו, גם הוא בין הראשונים שהביאו את הרגאיי (וההיפ-הופ) לארץ, הבעלים של החנות MAD-MAN בדיזינגוף סנטר ות"מ בת"א, RUDE-BOY SOUND-SYSTEM צוות תקליטנים ו-MCיז מוכשר, זריז ומקפיץ ביותר, UNITY SOUND שמנגנים רק עברית, ורק הפקות שלהם, YESAYA CREW צוות תקליטנים חדש ומקצועי 007CREW שתקלטו בתחילת המסיבה, והרימו את המקום, WIDOW אחד מחברי SOULICO CREW שנתן את הסט דאנסהול/היפ-הופ בתחילת הערב. סה"כ קיבלת ערב מאוד מושקע לפעם ראשונה
יש ליינים ומסיבות כל השבוע. מחופי הים, דרך מועדונים ופאבים, פשוט תכנסי לפה, ותתעדכני!!! המסיבה הטובה הקרובה תתקיים ביום שישי הזה 16.6 במועדון הבארבי בת"א (הופעה חגיגית של להקת איאם להשקת סינגל חדש) נוכחות: חובה!!!

תודה לכולם.באמת אני חושבת שבאף מקום

אחר לא היו מקבלים אותי ככה(מה שבאמת אומר שאתם חבר'ה סבבה) שמחה להיות כאן. יש לי כבר כמה שירים על המחשב ואני מקווה שתוכלו לענות לי על כמה שאלות שיש לי.(אני אפטח שירשור חדש) ובקשה אל תצחקו על החתימה החדשה שלי(שמצד אחד תומכת בפורום ומצד שני קצת צוחקת על עצמי בקטע שאני ממש חדשה כאן.

טובא

New member
ברוכה הבאה

שמח שנהנת ב6\6 תרגישי חופשי לשאול מה שבא לך כי רגאיי זאת המוזיקה הכי טובה שיש (וכולם פה יגידו לך את זה) כבוד טובא

היי שירה!

אחחח רגאיי - זה מידבק! תאכלס הדרך הכי כיפיית וטובה ללמוד היא פשוט להגיע למסיבות (דאנסים) שמעדכנים לגביהן כל הזמן כאן ושם קולטים את הוייב בגדול. שיהיה לך יופי של שבוע! אוהד.

למעלה