היי לכולם

• פותח הנושא mazad
  • פורסם בתאריך

mazad

New member
היי לכולם

שלום לכולם יש לי בן מקסים בן 7 שלצערי הרב "סובל" מחוסר ביטחון, מפחד מכל דבר, רגיש מאוד אפילו קצת חרדתי מאוד קשור אלינו ולא מוכן להתנתק אם זה אומר ללכת לחבר לבד חשוב לציין שבסביבתנו לידד יש ביטחון עצמי אבל ברגע שהוא לבדו מול ילדים אחרים הביטחון נעלם בבית הוא מקבל חיזוקים חום ואהבה, רשמנו אותו לחוג לחימה ורכיבה טיפולית. חשוב לציין שהוא ילד מקובל עם חברים תלמיד טוב וממושעמע ואהוב ע"י המורים שאלתי היא כיצד אני יכולה לגרום להיות בעל ביטחון עצמי ולא להתרגש מכל תגובה שמגיעה מהסביבה החיצונית (חברים, מורים וכו') הוא פשוט נפגע מאוד מכל שטות או הערה קטנה ומרבה לבכות. בתודה מראש מ.

עדינה77

New member
התמודדות חברתית

שלום לפי התיאור שלך אתם מאד מעורבים ואכפתיים כלפי הילד הנפלא שלכם וגם עושים הכל לטובתו. כל הכבוד לכם על החשיבה והעשיה. לגבי ממצב הבטחון שלו אעלה מספר אפשרויות: א. האם נעים לו כך? יש טיפוס שאוהב את הפרטיות שלו ולא רוצה להיות ליד אנשים שהוא צריך להתגונן מהם ולהגן על עצמו ב. האם תמיד היה כך? אולי יש ילד מסויים בחברתו שמאיים עליו. ג. האם עבר איזושהיא טראומה שקשור לנושא. יכול להיות משהו לכראוה מינורי כמו להתקע במעלית וכו' שלא היית מקשרת. ד. האם אתם נותנים לו הגנת יתר ולכן הוא לא לומד . ה. בהחלט ניתן ללמד ילד כיצד להגיב למקרים מסויימים. דרך אחת היא משחק תפקידים שבה אתם מעלים מצבים שונים ומוצאים להם פתרון בהצלחה ותהנו ממנו

flint29

New member
חייבת לציין - לגבי החוגים שרשמתם אותו אליהם

זה פשוט מצויין. אני יודעת, וראיתי באופן אישי ילדים בשעורי רכיבה. ילד שהתחיל להגיע לשעורים עם ביטחון עצמי מאוד נמוך. ואחרי שנה של רכיבה (לא טיפולית) הביטחון העצמי שלו נסק בצורה שלא האמנתי. זה היה ילד אחר לגמרי!!! שמעתי גם ממקר שעוסק בתחום של לחימה שהאפקט הוא אותו אפקט גם שם. - מעניין היה לשמוע איך הילד מסביר את החשש הזה - האם הוא יודע לספר מה בדיוק מפחיד אותו ? - באיזה שלב מתחיל הפחד לעלות? - מה התרחיש הכי גרוע שיכול לקרות לדעתו?

freearth10

New member
טיפול בפחדים

היי mazad, גם אני חושבת שבחרתם לו חוגים שיוכלו מאוד לעזור לו עם הביטחון העצמי שלו. אני מניחה שהפחד הזה שלו נובע מאיזושהי טראומה שיכולה היתה להיות בתקופה שאת היית בהריון, בלידה או בסמוך אליה. שיחרור הטראומה יאפשר לו לחיות חיים בטוחים יותר. השבוע היה אצלי מטופל שכל הזמן עסוק במלחמה: משחקי מחשב,ציורים וגם מלחמה עם ההורים/מורים שלו ואפילו עם עצמו. מתברר שכאשר הוא היה קטן הוא נסע לשייט ושמע פיצוץ אדיר . מאוחר יותר הוא גם חווה עוד כמה הפצצות במלחמת לבנון השניה. הפחדים האלה ממשיכים להעסיק אותו ומתפרצים מידי פעם בפעם החוצה. כשהוא יהיה מוכן לטפל בהם אני מניחה שהרבה דברים בחייו ישתנו. מאיה

תרגול הביטחון העצמי

שלום לך מ. יקרה, דאגתך לבנך מובנת בהחלט, כולנו רוצים לראות את ילדינו חכמים, נבונים ובעלי ביטחון עצמי. כל מה שאת עושה לבנך טוב ונפלא. ויחד עם זאת אני מציעה לך לשפר את בטחונו העצמי בעזרת אמירות חיוביות למכביר. המשיכי לתת לו חיזוקים חיוביים על כל דבר. האמירה החיובית, סופה שהיא חודרת לתת-מודע ומשם היא משפיעה, כמובן, על המודע ועל חיי היומיום שלו. חזרי באוזניו לעיתים קרובות על תכונותיו החיוביות: אתה חכם, אתה נפלא,וכו'. את כל זה, אני מניחה שאת עושה כבר. עכשיו התחילי להכניס לאוצר המילים החיוביות שלך גם חיזוקים בנושא ביטחון עצמי. כשהוא רוכב, אמרי לו לפני ואחרי שהוא גדול וחזק ואמיץ. כשהוא משתתף בחוג הלחימה הזכירי לו לפני ואחרי שיש לו כוח, שהוא אמיץ, שהוא גדול, שהוא נפלא ומצליח. אם הוא רוצה לא להתרגש מתגובות של חבריו או לא להיפגע. חברו יחד משפט חיובי כמו: אני מרגיש נפלא עם החברים, או אני מקבל הערות בבגרות (התאימי את המשפט החיובי לאופיו ולצרכיו). עשי איתו את תרגיל השמונה העצל בהליכה ובציור. התוצאות לא יאחרו לבוא! בהצלחה נורית צין קינסיולוגית

למעלה