היי לכל חברי הפורום..!

היי לכל חברי הפורום..!

טוב זאת הפעם הראשונה שלי פה ואני עדיין לא מבינה איך זה הולך פה.. אבל נכנסתי כיוון להייתי בפורום אחר וניסיתי להבין למה בזמן האחרון אני מרגישה ממש ממש רע עם עצמי.. ריבים על חברות חבר לשעבר(הכי הכי הכי מדכא)אי הצלחה בלימודים, צופים וכמעט כל תחום למרות שאני בן אדם ממש ממש פרפקטציוניסט מה שהופך את ההרגשה לממש לא טובה ולדיכאון. אני באמת בן אדם שמח מטיבעי אני פשוט לא יודעת מה קורה בזמן האחרון ואין לי מושג כיצד לצאת מזה בעיקר לא יודעת מה לעשות בנוגע למצבי עם האקס שלי... ו... זהו... מצטערת אם סתם בלבלתי את השכל אבל אולי תוכלו לעזור לי עם דרכים לצאת מזה זה ממש מייאש ומדכא.. יום טוב איב

גיל.

New member
ברוכה הבאה לפורום איב! :)

אני משער (ותקני אותי אם אני טועה), שמה שהתחיל הכל הוא הפרידה מהחבר. נכון? המצב שלך הוא כמו כדור שלג שמתגלגל ומתגלגל. את נותנת לאירוע שגרם לך להתחיל לרדת למטה ליצור שרשרת אירועים, שרשרת של מצבי רוח ותגובות שמורידים אותך עוד ועוד למטה... קל להגיע לזה אם לא שמים לב... הפתרון הראשוני הוא קודם כל לנסות להבין איפה את מגיבה לדברים באופן אמיתי ואיפה התגובות שלך נובעות מהמצב שנכנסת אליו. בואי ונסי לספר לנו קצת יותר בפירוט איך התחיל הכל. איפה את מרגישה שהחלה הירידה למטה. מה היה האירוע הראשון (החבר?), ואיל המשיכה הנפילה למטה. אני מקווה שיחד, נצליח לעצור את הירידה ולהעלות אותך חזרה למסלול שהיית בו! :-( --> :) גיל.

תודה רבה גיל...!

וואי, אני די מתביישת אבל אני חושבת שאתה צודק וזה התחיל מזה שאני וחבר שלי נפרדנו ועד כה אני לא חושבת שייחסתי לזה חשיבות לפחות לא בהקשר למצב רוחי אבל עכשיו אני יכולה להסכים איתך... אני חושבת שזה התחיל בכך שנפרדתי מחבר שלי בצורה מאוד לא יפה זותומרת אני חושבת שהגיע לו הרבה יותר היינו חברים שנה והרגשתי עם זה ממש רע ואז הייתי בבאסה ולא היה לי חשק ללמוד או להשקיע בדברים אחרים כי הראש שלי היה מלא מחשבות שקשורים בו.. בעיקרון זה ממשיך גם עכשיו וממש אין לי דרך לעצור את זה למרות שאני ממש מנסה. עוד שבוע בגרות ועדיין אין לי מושג אפילו מה אני צריכה ללמוד.. מקווה לטוב..! איב נ.ב- שוב אלפי תודות על ההתייחסות!!!

גיל.

New member
אין בעד מה...! :)

מה שהיה היה... את יכולה להתקשר אליו אם את חושבת שזה לא יפגע בו יותר, להסביר לו את עצמך. להסביר לו מה גרם לשינוי, להסביר לו שהדרך שבה נפרדתם לא היתה ראוייה ושזה מטריד אותך, אבל בין אם תעשי את זה ובין אם לא, מה שהיה היה... חבל יהיה אם תשקיעי את עצמך בדבר הזה ותתני לחייך לסבוב סביבו, לא? מה את אומרת? מה את חושבת שכדאי לך לעשות? להתקשר? להשאר כך? תעשי משהו כדי להוציא את זה מהמערכת כי פשוט חבל... את חושבת יותר מדי על דבר שאת יכולה פשוט לתקן בצורה פשוטה. אם את מרגישה כל כך רע מהפגיעה בו, אז פשוט תתקשרי. לא?... תספרי מה החלטת? :) גיל.

גיל,

תראה נכון אני יכולה להתקשר אליו ואנחנו מדברים והכל אבל הוא עדיין מרגיש משהו אלי ורוצה שנבלה יחד ונפגש וכו` ובאותה נשימה לא רוצה שנהיה בקשר עם כותרת ``חברים``- זה מסובך..זה מבלבל זה מתסכל ואני לא יודעת מה לומר לו כי זה להישאר תלויה באויר וזה נמאס לי כי גם לי יש רגשות מאוד חזקים אליו .... אם יש לך עצה בשבילי אני אשמח לקבל... תודה רבה רבה רבה על ההתייחסות שלך באמת יום טוב איב

יפעת.

New member
עצה ידידותית!

איב, לא משנה באיזו דרך היית נפרדת ממנו, הוא עדיין היה נפגע!! נניח שנפרדת ממנו תוך כדי ריב נוראי שכלל צרחות, צעקות ודמעות... אני לא חושבת שאם היית נפרדת ממנו תוך כדי ארוחת ערב נעימה ושקטה זה היה כואב לו פחות. פרידה זה דבר כואב, הוא בכל מקרה היה נפגע. למה הכותרת ``חברים`` מפחידה אותך?? א כל, זוהי תוכנית טלויזיה מעולה. ב: בן\בת זוג זה דבר כל-כך ממלא, כל-כך מדהים ונעים!! אין כמו לקבל אהבה ולתת אהבה! את אומרת שיש לך רגשות כלפיו, שאת מבולבלת ומתוסכלת, אולי את לא ממש שלמה עם הפרידה הזאת כמו שנראה לך. אם יש לך רגשות כ``כ חזקים, לדעתי את צריכה לבחון את מערכת היחסים שלך איתו שוב ולנסות לראות דברים אחרת מבלי להילחץ מהגדרות כמו ``חברים``. אולי תגלי שמערכת היחסים הזאת טובה ובריאה בשבילך?! אולי תגלי שאת יכולה להיות מאושרת איתו?! לסיכום: לבחון מחדש, להסתכל על הדברים אחרת, לא להילחץ מהגדרות ולהיות מוכנה לקבל אהבה!!!

אני חושבת שלא הבנתם למה התכוונתי...

תראו, אנחנו מדברים והוא רוצה שאיפשהו נחדש את הקשר אבל (הוא חושב)לא רוצה שזה יעשה תוך כדי כותרת.. הבנתם? זאת אומרת אני כבר חשבתי שאולי נחזור וגם הוא אבל הוא לא רוצה שנקרא לעצמנו חברים לפחות לא בזמן הקרוב מפני שזה מלחיץ אותו וגם ככה הוא לחוץ בזמן האחרון.. זה מסובך אני בקושי מבינה אותו... זאת אומרת אותי מתסכל שאני לא מבינה איזה סוג של קשר הוא רוצה בכלל!! כי אני לא מוכנה להיות איתו אבל ``בלי כותרת`` זה דבילי..! וזה מציק לי! למרות שהוא אומר שיש מחוייבות ושנתקרב וננסה לראות מה יהיה.... המצב מסריח כבר נמאס לי וכל היום שלי סובב סביב זה ואני כבר לא מסוגלת, הראש שלי מתפוצץ אני משגעת את עצמי! שהתקופה הזו כבר תעבור !!! אני רוצה לשמוח!! ולהיות מאושרת! מתי זה יעבור? איב איב

יפעת.

New member
עוד עצה...

הוא לא יודע מה הוא רוצה, הוא לחוץ, הוא מבולבל... זאת הבעיה שלו!! את כן יודעת מה את רוצה!! אם סוג הקשר שהוא מציע לך לא מתאים לך, אם מה שאת רוצה זה משהו אחר, יותר מחייב ועמוק אז פשוט תחתכי!!! זה קשה, זה ממש לא פשוט וזה מאוד פוגע וכואב אבל אם את תכנסי למערכת יחסים שאת יודעת מלכתחילה שהיא לא מתאימה לך אז בסופו של דבר את תפגעי יותר! למה לא למנוע את זה עם כל הכאב והצער שכרוך בזה עכשיו?? את צריכה להבהיר לו איזה סוג קשר את רוצה ומה את מצפה ממנו במערכת היחסים הזאת ואם זה לא מתאים לו, אם הוא מפחד מזה אז פשוט אל תכנסי לזה כי את תפגעי מאוד אח``כ!! בהצלחה...

תודה לך יפעת

על עצה טובה באמת... עדיין לא החלטתי מה בכוונתי לעשות אך לפחות העלית שיקול שאני מאמינה חשוב מאוד וזה להיפגי אחר כך ויותר... אני עדיין מאוד מבולבלת ומתוסכלת אבל אני יודעת שגם הוא. יש באפשרותי לבחור בשתי דרכים: האחת- לתת לזמן לעשות את שלו לנסות ללכת בדרכו להתקרב (לא בתחום האינטימי) ולראות מה יתפתח או הדרך השניה- לחתוך ולהמשיך הלאה. הבחירה מאוד קשה ואני לא יודעת מה הצעד הנכון אני רוצה ללכת לפי האינטואיציה שלי ואולי לבחור בדרך הראשונה אבל מה אם היא השגוייה... אם יש לך או לכל אחד אחר דעה בעיניין אשמח לשמוע חוות דעת.. תודה רבה על ההתייחסות אתם באמת מאוד עוזרים לי!! :) אולי עוד יהיה טוב איב

גיל.

New member
איב, שום דבר לא מוחלט!

את מכירה את השיר The road not taken? השיר הזה מדבר על אדם המהרהר בכל הבחירות שעשה בחייו ותוהה מה היה קורה אם... דעתי היא שעלייך ללכת עם האינטואיציה במקרה הזה. את יודעת הרי שאם תלכי עם האינטואיציה ותראי שזה לא עובד, תוכלי לחתוך בלב שלם. מערכת היחסים ביניכם לא נשמעת לי כמו מערכת הרסנית שיש לחתוך מיד... לכי עם זה איב! תני לזה עוד צ`אנס ואז, אם תראי שזה לא זה, תחתכי בלב שלם! בטח שיהיה טוב! זו בכלל לא שאלה! זה נתון! גיל :)

אני מנסה..

באמת שאני מנסה להעלות את עצמי שוב למעלה אבל כל פעם מחדש אני נתקלת בעוד ירידה ועוד ירידה אי פעם אני אהיה שוב מאושרת? תודה בכל אופן על התמיכה אבל שום דבר לא עוזר.. איב

גיל.

New member
בוודאי שתהיי מאושרת!

הכל תלוי בדרך שבה את מסתכלת על החיים! מה מציק לך? ספציפית? חוץ מעניין הבחור שלא מבין מה הוא רוצה ממך בעצמו? ספרי לי את כל מה שמטריד אותך, ואשמח להראות לך כמה שיש לך פוטנציאל גדול לאושר בחייך!!! לצערי לא הצלחתי עדיין לצרף את התרגיל מהספר, אז בינתיים פשוט נעשה את זה בעצמינו... זהו זה. קדימה!!! שווה לך לנסות!!!

לגיל המקסים!

ביעקרו של דבר כל דבר שאני עושה איכשהו מתפקשש למשל אני בן אדם מאוד שאפתן ואולי לפעמים אני לוקחת על עצמי יותר מידי דברים שמה שקורו בסופו של דבר אני מצליחה לעמוד בכל הדברים אבל עם הצלחה בינונית ולא מצויינת כמו שאני מתכננת וזה מעצבן.. כמו שהחלתתי שאצליח בלימודים, הדרכה, חברים וחברות, חבר, משפחה, טניס וכעת כשנגמרה השנה אני רואה שעמדתי בכל אך עם הצלחה סבירה.. אני לא קטנונית באמת שלא אבל זה מבאס.. או שבחבר זה ממש כישלון ואכזבה וזה בעצם מה שהכי מציק לי כרגע.. דווקא בתחום זה אני כזו גרועה?!! שהוא בעצמו לא יודע מה הוא רוצה .. לא חברים על כותרת כרגע אבל לא יודע מה הלאה?!! איפה טעיתי? חחחחח זה מבאס ומצחיק באותה נשימה.. איזה עולם מוזר! תודה שוב , יום טוב איב

אני מקווה,

שהבנת את ההודעה היא ממש לא ברורה כי כתבתי אותה כמו שחשבתי באותו רגע... גם יש לי שם כמה שגיעות כתיב לא בכוונה... סלח לי.. איב

גיל.

New member
איב!

את לא חייבת להיות מושלמת בכל דבר! אני יודע שכתבת בעצמך שאת לא קטנונית, אבל בכל זאת נראה לי שזה מטריד אותך. אין מה לעשות! יש דברים שאת מוכשרת בהם ויש דברים שאף פעם לא תהיי מוכשרת בהם!!! כבר מזמן הבנתי שצייר אני כנראה כבר לא אהיה, אז אני פשוט לא מנסה יותר, ואם אני כן מנסה, לא אתאכזב מהתוצאות! למה מלכתחילה את מודדת את עצמך? אני לא מדבר כאן על עניין הטניס. הצלחה בטניס היא דבר נמדד. אפילו הצלחה בלימודים היא דבר נמדד, לא שאני אומר שאת צריכה למדוד את עצמך. את משחקת טניס למען ההנאה? או כדי לנצח בווימבלדון? אני מקווה שבשביל ההנאה... לגבי הלימודים, אין מה לעשות! אף אחד (כמעט) לא מוציא רק מאיות, ואלו שמוציאים רק מאיות, מסיימים (וזה נכון כמעט בכל המקרים), אצל הפסיכולוג. עדיף להסתפק בהצלחה בינונית, אבל להשאר מאושרת! את לא צריכה לצפות מעצמך למושלמות בשום תחום! אבל בואי נדבר על הצחומים הלא מדידים! איך את מודדת הצלחה עם משפחה? מהי הצלחה עם החבר? אם לא הייתם נפרדים זו היתה הצלחה? בוודאי שלא! אם לא הייתם נפרדים, היית נשארת עם אדם שאת לא רוצה להיות איתו! אדם שכנראה לא מתאים לך! הפרידה, אם כך, היתה הצלחה! שוב, תלוי איך מודדים הצלחה... מעבר לזה, מערכת יחסים היא דבר שדורש שני אנשים! לא את לבד בונה אותה ולא את לבד הורסת אותה! תחשבי על זה... בקיצור, מה למדנו... את לא מושלמת! גם אני לא מושלם! אף אחד לא מושלם! אין מה לעשות! את לא יכולה להכריח את עצמך לנצח תמיד, כי זה לא אפשרי! אל תמדדי את ההצלחה שלך בצורה כזו! נשמע כאילו שמדובר על חברה שעושה מאזן סוף שנה ונותנת דו``ח רווח/הפסד לשנה הבאה... את אדם! עם כל היתרונות והמגרעות שיש בתואר הזה, את אדם!!! הודעה ארוכה קצת... לא? אני ממש במיטבי בשעות האלה... אני חושב... מה דעתך? צדקתי? אפילו חלקית? גיל.

גיל חביבי!

היי! אני לא יודעת איך אבל אני תמיד מרגישה הרבה יותר טוב אחרי שאני קוראת הודעה שלך... עשית לי ממש טוב.. ואהבתי את המשפט ``מערכת יחסים היא דבר שדורש שני אנשים!,לא את לבד בונה אותה ולא את לבד הורסת אותה``... אני לא בטוחה איך אומרים את זה בעיברית אבל ``זה נגע בי`` אני חושבת שזה התרגום של זה (אני מקווה שהבנת) אני חושבת שאני מתחילה לעלות בחזרה למסלול עיניינים מתחילים לסתדר ואני חושבת שאני קצת דרמטית ונוטה להוציא דברים מפרופורשן אבל אני מקווה לטוב. אולי אתה צודק ואין בן אדם מושלם אבל מאז ומתמיד שאפתי לכך וזה קשה שזה לא הולך.. הייתי אלופת אירופה בטניס אבל זנחתי את זה- עכשיו זה רק לכיף.. יום ראשון יש לי בגרות ואני מקווה להצליח, אולי עוד יהיה טוב.. תודה תודה תודה ותודה:) אני מקווה שאני לא מטרד ממש כיף לי לדבר איתך. איב

גיל.

New member
איב!!! את ממש לא מטרד!!! להיפך!!!

גם לי כיף לדבר איתך וכיך לי לדעת שאני גורם לך להרגיש כך! המון המון בהצלחה בבגרות! אני בטוח שתצליחי!!! ספרי איך היה! :) גיל.

למעלה