היי לכם

היי לכם

לפני כמה זמן כתבתי פה הודעה ושאלתי על בתי חולים פסיכאטרים בירושלים, בעקבות העלם חברה טובה. עכשיו אחותה אמרה שהיא נמצאת במרכז שיקום תלפיות שנמצא בדרך לגילה.אז רציתי לשאול כמה שאלות: 1.יש מקום כזה? או שהיא שיקרה לי? 2.אני צריכה מספר של המרכז שיקום הזה! 3.יש אפשרות לבקר?אם כן- באילו שעות? 4.מומלץ לבקר שם?או שאני אחווה מראות קשים? 5.איזה תחבורה מגיעה לאיזור מתחנה מרכזית בירושלים 6.היא שוכנת במחלקה D,מה זה אומר? תודה מראש.תל

צבינגית

New member
עד כמה שידוע לי,

ומשם המקום- זה לא אישפוז! זה מרכז לשיקום מקצועי. אולי הכוונה לזה שליד משרד הרישוי? אבל אולי זה לא המקום, כי יש שם גם מקומות טיפוליים, כמו התחנה בשלום יהודה, שאולי יש שם גם משהו תעסוקתי ושיקומי. תלפיות מוצפת במרכזים כאלה, וגם בהוסטלים . ולגבי אם תראי מראות קשים- יש לי תשובה על כך, אבל זה יעצבן אותי ואותך התגובה שלי. אופירה, או חיים, (או כל אחד מחברי הפורום הזה) אולי לכם יש סבלנות לתשובה הולמת?

תודה לך

היא מטופלת במרכז שיקום גריאטורי (או משהו כזה...) בתלפיות, ואם את אומרת שיש הרבה כאלה בתלפיות זה אומר שאין סיכוי לחפש אותה? ומצידי תתעלמי משאלה 4... אני אסתדר.רק תענו לי על השאר,זה חשוב לי בבקשה

צבינגית

New member
גריאטורי=גריאטרי?

אולי תבדקי שוב? גריאטרי זה לקשישים. לפי התיאורים הקודמים- היא בחורה צעירה. בתלפיות ישנם הרבה מרכזי שיקום ומסגרות דיור מסוגים שונים, ולכן קשה לדעת. צר לי

אופירA

New member
מנהל
מומלץ לבקר שם?

אינני מכירה את ירושלים, ולא אוכל לענות לך על השאלות העקרוניות עבורך. לי יש שאלה אלייך, בקשר לביקור - אמרת שהחברה נעלמה. את הדין וחשבון את מקבלת מאחותה. לא עולה בדעתך לברר אם היא מעוניינת שיבקרו אותה שם? אפשר לשאול זאת בפשטות את האחות. אפשר לשאול אותה גם מה היא עושה שם ואיך היא מרגישה. הרעיון שאני מנסה להעביר לך, זה שהפרטיות שלה ומה שטוב לה הם העיקר. אם היא לא רוצה לתת דין וחשבון, ואפילו לחברה טובה - יש לכבד זאת, משום שחוויות נפשיות אינן ניתנות להבנה על ידי רוב האנשים, ולכן נמנעים מלשתף כל אחד במה שעובר. גם אם אין סיבה לחוסר השיתוף, הפנימיות של האדם משדרת לו מה הוא רוצה לשתף ומה לא, את מי כן ואת מי לא, וחובה לכבד זאת כדי לא לפגוע בהתחזקות של אדם שנחלש נפשית. להמלצתי, שאלי את אחותה - כמי שמייצגת את חברתך כרגע - בכנות ובפשטות את כל השאלות ששאלת אותנו, וכבדי את רצונה ורצון חברתך-אחותה.

למעלה