היי

mazad

New member
היי

שלום אני בן 35 נשוי +2 בבעלותי דירה השווה 800 אלף ש'ח דירה בת 3 חדרים אני חושב על קניית דירה גדולה יותר שאלתי היא מה יהיה צעד כלכלי נבון יותר למכור את הדירה שבבעלותי ולקחת משכנתא לקניית דירה גדולה יותר או להשאיר את הדירה שבבעלותי ולקחת משכנתא מלאה לרכישת דירה נוספת ואת תשלומי המשכנתא לשלם מדמי השכירות (בסביבות ה 800$)של דירתי הקיימת ההכנסות שלנו הם 11,000 ש"ח בתודה מראש מ.

shoom12

New member
כמה שאלות

היי מ. אני יועץ אישי לכלכלת משפחה. מספר נתונים חסרים פה 1. מהו מצב חשבון הבנק? (פלוס/מינוס) 2. מה ההון האישי שעומד לרשותכם לטובת קניית הדירה החדשה? 3. הדירה שבבעלותכם כעת, אינכם משלמים עליה משכנתא?

Itzik RDVC

New member
כמה עובדות

ראשית, אני הייתי ממליץ לך ללכת לייעוץ לכלכלת המשפחה לפני שעושים כזה צעד. שנית, אני ממליץ לך בחום רב לקרוא מאמר שכתבתי על למה אנו זוקים כסף על 4 קירות. ושלשית הנה כמה חישובים שיכול לתת לך קצת עזרה בבואך לקבל החלטה. בהנחה שתמכור ב-800,000 ש"ח שהם כ-208 אלף דולר, ישאר לך בעצם כ-204 אלף אחרי הורדה של הוצאות מכירה (1.5%). אם סכום זה יושקע בצורה סולידית, נניח תקבל 4% שנתי כי אז תרוויח כל שנה ריבית של כ-8190 דולר ובחישוב חודשי כ-680$. אם תלך לגור בשכירות במקום לרכוש דירה, תחסוך את עלויות הרכישה (עו"ד, מיסים, הוצאות מימון) וכמובן הוצאות שיש רק לבעלי בתים, כמו תחזוקה וביטוחים. מה שאומר ששכירת דירה סביב 750$ ומטה (לא ספרת איפה אתה מתכנן לשכור) זה עסק שכנראה משתלם יותר מאשר לרכוש. כמובן שבשביל לבדוק במדוייק צריך לבדוק יותר פרטים ולהכניס פרמטרים של טעם אישי. בהצלחה

למעלה