היי ^^

dor290

New member
היי ^^

אני עוד מעט בת שש עשרה,ארבע שנים בכיתי להורים שלי שירשמו אותי לחוג רכיבה על סוסים,אבל הם אמרו לי שאני צריכה להרוויח כסף..ולא הצלחתי להרוויח מספיק עד היום. אני עדיין לא רוכבת על סוסים ואני מקווה מאוד שאוכל בקרוב מאוד! יש לי כמה שאלות. 1)נגיד ונרשמתי לחוג,אני חייבת להגיע בכל שבוע? או לדוגמא שבוע כן ופעמיים בשבוע לאחר מכן.? 2)16 זה לא גיל מאוחר מידי להתחיל רכיבה? כי אני יודעת שמלא ילדים פה התחילו בגיל צעיר 87 ואפילו בגיל צעיר יותר 4,אז מה אתם אומרים?ואם אני אתחיל ללמוד רכיבה בשנה האחרונה ללימודים אז כשאני אתחיל צבא אני אצטרך "להקפיא" את החוג ואחר כך להמשיך? כן כן אני יודעת שיש לי שאלות מפגרות אבל אני פשוט חייבת תשובה! :)

dor290

New member
ויש לי עוד שאלה,

3)נגיד התחלתי רכיבה בחופש הגדול,כמה שנים אני יצטרך ללמוד כדי ללכת לתחרויות? [אני רוצה ללמוד אינגליש-קפיצות]. ושוב תודה רבה למי שיענה ^^

SapirElias

New member
היי [:

יש חוות שאפשר לעבוד בהם תמורת שיעורים, זה יפתור את הבעיה! :] וולגבי אם את חייבת להגיע כל שבוע אני לא יודעת, כל חווה והחוקים שלה.. 16 זה ממש לא גיל מאוחר! יש כאלה שמתחילים אפילו בגיל 50.. ואמממ.. ללמוד כדי להתחרות זה הכל תלוי ברמה שלך... אבל תחרויות זה עסק נורא יקר.

dor290

New member
תודה רבה ^^

שמחתי לקרוא את התגובות וזה נתן לי מוטיבציה משום מה [: אני מאיזור הדרום...

SapirElias

New member
יש את חוות צח בכפר ורבורג..

וחוות המעיין שכחתי איפה אבל גם שמה באיזור..

dor290

New member
חוות צח

אני חשבתי ללכת לחוות צח,יש אפשרות לשיעורים פרטיים אולי?,זאת אומרת לקבוע את הימים שאני רוצה מראש ושזה לדוגמא לא יהיה כל יום רביעי? 0: ו...אולי מישהו יודע אם בחוות צח אפשר להתנדב בתמורה לשיעורי רכיבה [אפילו לשלם רק חצי מהסכום..].

שמעי,

חוות צח זו אחלה חווה, שגם המון תחרויות מתקיימות בחווה ונורא כיף ללכת ולראות :) בכלל יש שמה אווירה טובה ילדים בגילך גם אני חושבת הרבה חברה טובים וסוסים ברמה מעולה . את קובעת את השעות והימים שנוחים לך, (במקרה והמדריך\מאמן מגיע באותם הימים בלי בעיה..), ולא הבנתי את רוצה שזה יהיה כל יום רביעי או למנוע את השיעורים מלצאת ביום רביעי ? אממ לגבי ההתנדבות החברה מחוות צח יענו לך . אני יודעת ששיעורי רכיבה (אינגליש), נעים בין המחירים: 100-120.

גולע

New member
חווץ צח../images/Emo47.gif

בתור אחת שנמצאת שם כמה שנים אני ממש מציעה. כן את יכולה להתנדב תמרות שיעורים, את זה תקבעי עם המדריך שלי=] אם את רוצה טלפון של החווה דברי איתי במסרים=]

shirli0811

New member
../images/Emo45.gif

ממליצה בחום על "חוות המעין" בתמלי יחיאל, אם תרצי עוד פרטים על החווה תפני אליי במסרים.

../images/Emo9.gifשלום לך../images/Emo107.gif

כפי שכבר אמרו לפניי, בהחלט יש חוות שניתן להתנדב בהן ובתמורה לקבל שיעורי רכיבה חינם (וגם לרכוש ניסיון וידע על סוסים בדרך). אם תגידי מאיזה איזור את סביר להניח שנוכל להמליץ לך על חוות. ובקשר לשאלותייך: בעיקרון כדאי מאוד להגיע לרכב לפחות פעם בשבוע, וזאת בשביל שתוכלי להתקדם בקצב סביר, במיוחד בהתחלה. 16 זה ממש לא גיל מאוחר מדי בשביל להתחיל ללמוד רכיבה. ובקשר לצבא - אני לדוגמא חיילת ואני עדיין רוכבת בסופי שבוע. הכל תלוי באיזה בסיס ישבצו אותך ומה יהיה סדר העדיפויות שלך. בקשר ליציאה לתחרויות - לכל אחד יש קצב התקדמות אינדיבידואלי משלו. זה גם תלוי בהרבה משתנים: כמה פעמים בשבוע את רוכבת, מי המדריך שלך, מה קצב ההתקדמות שלך, מה נהוג בחווה שבה את רוכבת (יש חוות שבהם היחידים שיכולים לצאת לתחרויות הם אלה שמחזיקים סוס משלהם). ותקחי בחשבון שיציאה לתחרויות זה דבר מאוד מאוד יקר...

משפט חכם אומר :

זה לא הגיל זה התרגיל:) כל אחד בזמן אינדיוידואלי משלו, לכל אחד יש התקדמות משלו אין הכללה. יכול להיות מצב שילד ירכב שנה וחצי ויגיע ויש ילד שירכב שנה ויגיע, שוב הכל אינדיוידואלי .

בחלק התחתון התכוונתי לתחרויות .

לגבי ההגעה לשיעורי רכיבה, אני ממליצה לפחות פעם אחת בשבוע ולשמור את זה רציף כדי להתקדם. עם את כבר מדברת על תחרויות אז רצוי שתיקחי בערך שניים ועד שלושה שיעורי רכיבה בשבוע, (ושזה יהיה רציף). לגבי ההקפאה זה כבר עניין שלך.. לדעתי תתחילי לרכב מסודר בחווה טובה ומסודרת, אני בטוחה שהמון ימליצו לך כאן על חוות רחבות ידיים.

גולע

New member
ברוכה הבאה../images/Emo13.gif

)נגיד ונרשמתי לחוג,אני חייבת להגיע בכל שבוע? או לדוגמא שבוע כן ופעמיים בשבוע לאחר מכן.? לפי דעתי את יכולה לעשות את זה, אבל זה תלוי באיזה חווה, ומה התנאים.. 2)16 זה לא גיל מאוחר מידי להתחיל רכיבה? תראי, אני לא חושבת שאפשר להגדייר גיל בגדר של חוג, עד שאתה לוקח את עינין הריכבה לספורט וללכת לקנות סוס ולהתחרות והכול (ללכת ולקחת את זה רציני עד האליפות ששם יש בעיה וקטגוריות עם גיל), אני לא יודעת אם להגיד את זה שזה מאוחר, תנסי אני מכירה אנשים שהתחילו לרכב בגיל הזה... ואם אני אתחיל ללמוד רכיבה בשנה האחרונה ללימודים אז כשאני אתחיל צבא אני אצטרך "להקפיא" את החוג ואחר כך להמשיך? אני מכירה המון אנשים ש"הקפיאו" את עינין הריכבה והמשיכו אחר כך. אם את אוהבת את כול עינין הריכבה את תמישיכי אחר כך, ואולי כן תירדי ברמה, אבל לאט לאט תיזכרי וילך לך יותר טוב, או שאת תיצאי פה ושם זמן לרכב=] )נגיד התחלתי רכיבה בחופש הגדול,כמה שנים אני יצטרך ללמוד כדי ללכת לתחרויות? [אני רוצה ללמוד אינגליש-קפיצות]. שאלה, שתלויה במדריך שלך ובקליטה שלך בעינין הריכבה, יש אנשים שהתחילו להתחרות אחרי שנה של רכיבה ויש כאלה שלקח להם יותר זמן..

belledejour

New member
ברוכה הבאה =]

לילו
מתחרה על בלבל קפיצות
תהני =]

../images/Emo9.gif

ברוב החוות מקובל להגיע כל שבוע, באותו יום ובאותה השעה. אני מאמינה שאפשר לעושת הסדר לרכב אחת לשבועיים אבל זה לא כל כך עקבי, ההתקדמות איטית ואם תרכבי בסופו של דבר בקבוצה תתקשי לשמור על אותה רמה. 16 זה ממש לא מאוחר, אני מכירה גם בני 60 שהתחילו
עזבי את הצבא בינתיים, תתחילי לרכב, תראיש את אוהבת את זה, שזה מסתדר לך מבחינה כלכלית... תמיד אפשר לפרוש או להפסיק לתקופה ומעבר לזה יש תפקידים בצבא שיוצאים בהם יומיות/נמצאים בבית חלק מהשבוע ואז כן תוכלי להמשיך לרכב. בה צ ל ח ה

למעלה